«Посольство Боже» в МЗС

Олександр Корман став радником міністра закордонних справ України й головуватиме у Громадській раді при МЗС. Він же — педагог, тренер, засновник Інституту батьківства та пастор церкви Сандея Аделаджі й Леоніда Черновецького «Посольство Боже».

Україна як бренд

Україна як бренд

Днями Міністерство закордонних справ України представило Стратегію позиціонування України за кордоном. Імідж України опинився у руках компанії CFC Consulting — саме вона взялася за розробку стратегії з метою сформувати позитивний імідж країни та підвищити її туристичну й інвестиційну привабливість. Варто зазначити, що це задоволення не з дешевих: лише розробка проекту обійшлась МЗС у 100 тисяч доларів. А ось для реалізації усіх іміджевих заходів необхідно 35 мільйонів доларів щорічно! У міністерстві впевнені — кошти знайдуться в українських та закордонних приватних інвесторів.

Живемо за сонцем

О 3–й годині ночі 27 березня стрілки годинника слід перевести на одну годину вперед. Психологи запевняють: для більшості людей перехід на літній час буде не таким важким, як на зимовий. Адже світловий день довшає, ніч коротшає, та й, зрештою, за вікном уже весна. Та все ж близько 10–15 відсотків населення може сприйняти необхідність перелаштуватися на новий час хворобливо. Проте, запевняють фахівці, вже через 2–3 дні організм людини призвичаюється до змін і стан здоров’я нормалізується.

Більше, ніж година

Цьогорічна акція «Година Землі» традиційно присвячена боротьбі зі зміною клімату. Готовність долучитися до неї підтвердили 3800 міст з усіх куточків світу. Серед них і 25 українських: Кривий Ріг, Рівне, Черкаси, Донецьк, Сімферополь, Чернівці, Полтава, Севастополь, Дніпродзержинськ тощо.

Не місто, а мрія!

Не місто, а мрія!

До рейтингу найкращих міст для проживання, складеного журналістами та аналітиками видання «Коментарі», ввійшли 45 найбільших населених пунктів України. Їх оцінювали за рівнем зарплат, роботою сфери послуг, бюджетом розвитку міста й видатками на освіту та охорону здоров’я. Перша позиція цілком очікувано дісталася Києву, який, зокрема, став лідером за рівнем зар­плат. Як не дивно, на п’яти столиці наступає... Хмельницький. Тут найнижчий рівень заборгованості населення з оплати житлово–комунальних послуг. Окрім того, велика частка місцевих мешканців займається малим бізнесом (у Хмельницькому розташований один із найбільших ринків одягу в Україні), місто може також похизуватися темпами житлового будівни­цтва.

Діти «на експорт»

Двомісячних дівчаток учора о сьомій ранку виявила спільна оглядова група прикордонників та співробітників митниці у пункті пропуску «Лужанка» у Закарпатській області. Немовлят ретельно заховали від людських очей у кемпінг–фургоні «Мерседес» двоє громадян Франції — 66–річний батько та його 38–річний син.

Ядерний прогрес чи «декаданс»?

Ядерний прогрес чи «декаданс»?

Аварійна ситуауція на японських АЕС змусила решту країн пильніше придивитися до власного «мирного атома». Німеччина на три місяці призупинила роботу енергоблоків 1970–х років будівництва, щоб перевірити їхню безпечність, Венесуела взагалі відмовилася від атомної енергетики. В Україні ж, як запевняють у Національній атомній енергогенеруючій компанії «Енергоатом», усе спокійно: вітчизняні АЕС — Запорізька, Південноукраїнська (Миколаївська область), Хмельницька і Рівненська — значно більш безпечні, ніж японська «Фукусіма–1». Усі українські енергоблоки мають подвійний захист реактора та, на відміну від японських, не менше двох систем безпеки.

Психоз на виїзді

Трагедія сталася в понеділок у місті Равенна у квартирі старенької італійки, яку доглядала наша 31–річна співвітчизниця. Як повідомляє товариство «Українці в Італії», першими на сполох забили сусіди, які почули страшні крики. Люди викликали правоохоронців, ті разом iз пожежниками виламали двері й побачили закривавлену літню жінку. На жаль, їй допомога вже не знадобилася — українська «нянька» вдарила італійку кухонним ножем у шию.

На перевалі історії

«Україна молода» дізналася нові подробиці справи про підпал пам’ятника «На честь переходу угорськими племенами через Карпати», що на Верецькому перевалі в Закарпатті. «Справа пішла в прокуратуру. Наразі чекаємо суду. Думаю, він почнеться десь через місяць, — розповів у коментарі «УМ» голова Закарпатської обласної організації ВО «Свобода» Олег Куцин. — Як далі просуватиметься справа, можна тільки припускати, прокуратура ще може її перекваліфікувати. Думаю, іншим хлопцям дадуть умовне покарання, а мене намагатимуться посадити».

Тріумф одного дня

Тріумф одного дня

15 березня 1939 року в Хусті перший законодавчий орган влади на теренах Закарпаття, сойм, проголосив утворення маленької за територією, але великої духом держави — Карпатської України. Прийнята соймом Конституція Карпатської України визначила державний устрій — президентську республіку, державну мову — українську, синьо–жовтий державний стяг та національний гімн «Ще не вмерла Україна». Гербом обрали щит із червоним ведмедем на срібному півполі, синіми й золотими смугами та тризубом під хрестом. «Проголошення Карпатської України стало проявом високої свідомості закарпатців, справжнім тріумфом національно–визвольної боротьби синів і дочок Срібної Землі, сприяло розвитку національної самосвідомості всього українського народу», — зазначили у спільній заяві з нагоди річниці голови Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида та облради Іван Балога.