Під знаком футболу

Як учора повідомив директор департаменту Європейського Союзу МЗС України Василь Філіпчук, до Дня Європи по всій країні буде проведено 330 різноманітних тематичних заходів. Основне святкування традиційно відбудеться у столиці. Розпочнеться свято 21 травня о 12:00. У цей час стартує Європейський парад, який пройде Хрещатиком до майдану Незалежності. Після цього о 13:00 на сцені біля адмінбудинку КМДА розпочнеться урочиста церемонія відкриття Дня Європи в Києві, в якій візьмуть участь міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр культури і туризму Михайло Кулиняк, голова КМДА Олександр Попов та його заступники, представник Єврокомісії в Україні, посли країн–членiв ЄС тощо.

Мінус вісім щодня

15 травня, у Всесвітній День пам’яті людей, померлих від СНІДу, міжнародні громадські організації, небайдужі люди і прості українці згадуватимуть їх i молитимуться за згублені хворобою життя. Цими днями в країні також порушуватимуть найболючіші питання та проблеми ВІЛ–інфікованих українців. «Люди й далi помирають. В Україні 92 тисячi осiб потребують лікування ВІЛ/СНІДу й лише 22 тисячі наших співвітчизників його отримують, — розповіла «УМ» керівник відділу зв’язків iз громадськістю Всеукраїнської мережі людей, що живуть iз ВІЛ/СНІД, Катерина Дудкіна. — Це основна причина, чому люди помирають і кількість смертей iз кожним роком не зменшується. Щодня СНІД забирає життя восьми українців».

Бiлий халат, чорний язик

Головний лікар міста Калуша й заступник Калуського міського голови Віталіна Радецька на нараді працівників охорони здоров’я, не добираючи слів, розповіла все, що думає про медиків та галичан узагалі. «Вы — генетически недоразвитый регион, цыгане вы немытые и нечесаные... Мне говорили, что в этом регионе была зона, теперь понятно, откуда такие гены..., вы разбиваете себе лбы, когда бьете поклоны в церкви, а ничего в душе святого у вас нет... Пишите заявления об увольнении, всех уволю, уволю за саботаж руководителей любого уровня», — сказала Радецька.

«Листи щастя» від УЄФА

Комп’ютер у штаб–квартирі УЄФА визначав навмання власників квитків на Євро–2012. З–поміж 12 мільйонів уболівальників із 206 країн світу, які зареєструвались на офіційному сайті чемпіонату з метою виграти квиток, бажаний білет отримають одиниці. За комп’ютерним жеребкуванням серед «простих смертних» розіграли лише 500 тисяч із близько 1,4 мільйона квитків. «Це 41% квитків, які продавали за комп’ютерним жеребкуванням, а 32% білетів буде поширювати серед уболівальників національної збірної Федерація футболу України (ФФУ). Тобто 73 відсотки квитків точно будуть у розпорядженні футбольних фанів», — запевнила «УМ» прес–секретар місцевого організаційного комітету «Євро–2012 Україна» Альбіна Краснодемська. Решту складатимуть квитки для таких категорій, як сім’я УЄФА, VIP–гості, комерційні особи та інші.

Кому свято, а кому — вихідний

День міжнародної солідарності трудящих — свято, яке залишилося Україні в спадок від СРСР. Нині 1 травня для багатьох стало просто вихідним днем без жодного ідеологічно–політичного забарвлення. Як свідчать результати соцопитування, проведеного Міжнародним кадровим порталом hh.ua, українці не вважають Першотравень святом. Лише 7,24% респондентів відповіли, що День міжнародної солідарності трудящих для них — велике свято, тоді як майже 77% сприймають 1–2 травня як «просто кілька вихідних». 12% опитаних відповіли, ще це свято — пережиток радянської системи.

Петра І українізували

Поки пам’ятник гетьману Мазепі, який давно вже мав бути встановлений у Полтаві, й досі припадає пилом на столичному комбінаті, пам’ятні знаки, пов’язані з гнобителем України, російським імператором Петром І, на Полтавщині стоять. Щоправда, час від часу їм «нагадують», що в цій країні вони чужі. На пам’ятному знаку «Криниця Петра Першого», розташованому в районі селища Лісові Поляни на Полтавщині, невідомі намалювали національний символ України — тризуб і написали «Слава Україні». Крім того, зникла табличка з назвою пам’ятника. Це вже друга «атака» на цей камінь. Уперше його розмалювали тризубами й зірвали табличку три роки тому. Однак у 2009 році знак відновила російська громада за сприяння російських меценатів.

Колісний чартер по–російськи

Колісний чартер по–російськи

Міністерство курортів і туризму Криму вже з наступного місяця розпочне інвентаризацію кримських пляжів. Уже відомо, що цього курортного сезону на півострові працюватиме 504 пляжі, з яких 207 будуть безплатними, повідомив курортно–інформаційний центр АРК. «Платними можуть бути тільки послуги, при цьо­му категорично заборонено ці послуги нав’язувати, — наголосив перший заступник міністра курортів і туризму АРК Олександр Лієв. — Крім того, обладнати шезлонгами можна не більше 35 відсотків територій пляжів загального користування. Усі ми пам’ятаємо «умільців»–підприємців, які встановлювали стільки шезлонгів, що було ніде встати».

Світло й радісно, бо Христос воскрес!

Із 25 квітня по 1 травня християни відзначають Світлу Великодню седмицю — перший пасхальний тиждень. Увесь цей час віруючі вітають один одного словами «Христос воскрес!», відвідують рідню, частуються запашною паскою, а молодь водить хороводи та співає гаївки. А от на цвинтар, усупереч поширеній думці, в ці дні ходити не варто. Поминати померлих починають з наступного тижня, який називається Радоницею.

Перша кров українців

Медик помер пiд час бойових дій між повстанцями та військами Муаммара Каддафі в місті Місурата, що за 210 кілометрів на схід від Тріполі. За повідомленнями агентства Рейтер, коли чоловік вийшов зі свого будинку, у нього влучив снаряд. Дружина українського медика стала інвалідом — їй вiдiрвало обидвi ноги, та, на щастя, жiнка вижила. Загиблий українець був нейрохірургом, а його дружина працювала медсестрою. Днями вони планували повернутися на Батьківщину.

12-річна мама

12-річна мама

Малолітня мешканка села Сороки Пустомитівського району народила дiвчинку вагою 2150 грамів. Маля з’явилося на світ у Львові. Зараз, поки її батьки роблять ремонт у будинку, мамапiдлiток разом iз новонародженим перебувають у Пустомитівській районній лікарні. «І породілля, і дитина почуваються чудово. Маля набирає вагу, у матері є молоко», — повідомила «УМ» завідуюча дитячим відділенням Пустомитівської районної лікарні Андріана Шикула.