«Гібридна» коаліція

Після гучного демаршу Олега Ляшка, який заявив про перехід в опозицію до влади, парламентська коаліція опинилася в невеликому ступорі — на черговому засіданні парламенту з першої спроби депутати навіть не спромоглися проголосувати за порядок денний.

«Дружити» з дулею в кишені

«Дружити» з дулею в кишені

З’ясування стосунків між «губернатором» Одещини Михаїлом Саакашвілі та українським Прем’єром Арсенієм Яценюком, яке стало топ-темою українських політичних дискусій, вкотре принесло дивіденди «нестримному грузинові». Все почалося з того, що, виступаючи в ефірі 5-го каналу в програмі «Погляд», Саакашвілі звинуватив Арсенія Яценюка в лобіюванні інтересів олігархів, розгулі корупції та імітації реформ.

Із «братів» — у агресори

Колись друзі розповіли мені анекдот-бувальщину. Десь у 1992 році на військовій кафедрі КНУ імені Шевченка проходило заняття за темою «умовний противник». І один із студентів на завершення лекції запитав у офіцера-викладача: «А хто у нас зараз умовний противник?»

Денис Богуш: «Народ збіднів, і його простіше купити, ніж вигадувати якісь нові ходи»

Денис Богуш: «Народ збіднів, і його простіше купити, ніж вигадувати якісь нові ходи»

Незважаючи на те, що де-юре передвиборча кампанія виборів до місцевих органів влади, які мають відбутися 25 жовтня, іще не оголошена, де-факто вона вже стартувала. Головною ознакою цього процесу стала поява білбордів із логотипами та слоганами новостворених партій, а також агітаційні намети, які як гриби після дощу повиростали на вулицях і площах міст та в інших людних місцях.

«Жити по-новому»

Півтора року тому Петро Порошенко став Президентом України під гаслом «жити по-новому». Саме такими були очікування людей, які відстояли Майдан і прагнули змін. Саме таким було очікування суспільства. Цього чекала від України і міжнародна спільнота.

Кривавi змiни

Кривавi змiни

Останній день літа для українського парламенту виявився досить гарячим. Депутати після відпочинку зібралися на позачергову сесію, щоб проголосувати запропоновані Президентом зміни до Конституції, які передбачали два принциповi питання — закріплення в Основному законі децентралізації влади та створення інститутів префектів і затвердження в перехідних положеннях особливого статусу окупованих районів Донбасу.

Ірина Шинкарук: Тато був дуже сонячною людиною

Ірина Шинкарук: Тато був дуже сонячною людиною

Рік тому, напередодні свого шістдесятиліття, Володимир Шинкарук поділився з читачами «України молодої» своїми роздумами про філософію буття, місце в його житті, яке посідає творчість, родина, друзі. Останніх у Володимира Федоровича справді було багато — простора зала Житомирського обласного музично-драматичного театру мені Івана Кочерги тоді не змогла вмістити всіх, хто прийшов привітати улюбленого вчителя, барда, поета і конферансьє з ювілеєм.

Влада сили проти сили влади

Влада сили проти сили влади

Антибурштинова кампанія на Поліссі, започаткована Президентом з початку липня, все частіше натикається на масовий спротив місцевого населення. Люди, які звикли отримувати від тисячі гривень до тисячі доларів на день, роздратовані тривалим «простоюванням» і самовільно вирушають у ліс на промисел «сонячного каменю», а на спробу правоохоронців припинити незаконні дії реагують надзвичайно агресивно.

Гроші вирішать усе?

Гроші вирішать усе?

Схоже, Петро Порошенко таки всерйоз узявся за наведення ладу із незаконним видобутком бурштину. В прикордонних районах (а найбільші поклади «сонячного каміння» знайдено саме на півночі Рівненської, Житомирської та Волинської областей) минулого тижня була оголошена спецоперація «ЗУБР-2015» та оперативно-профілактичні заходи «Бурштин», які передбачають і спільне з іншими силовими структурами прочісування територій, і розвідку гелікоптерами з повітря.