Пенсії неспроста

Уряд набирає бали для передвиборчого «обличчя» Віктора Януковича. Цього разу «під роздачу» потрапили інваліди Чорнобиля. З 1 вересня їхні пенсії мають підвищитись на 12 відсотків. Про це на вчорашньому засіданні Кабміну повідомив міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв. Якщо зараз мінімальна пенсія інвалідів першої групи становить 199 гривень, то за півтора місяця вона сягне 223 гривень. Причому всілякі доплати та надбавки нараховуватимуть на всю підвищену суму. Таким чином до потенційного електорату голови уряду на президентських виборах можна буде додатково залучити принаймні 100 тисяч чоловік, адже зараз в Україні нараховується три тисячі чорнобильців першої групи, 25 тисяч — другої та близько 70 тисяч — третьої групи інвалідності. Михайло Папієв також зазначив, що рішення щодо підвищення якихось соціальних виплат — не останнє цього року, тобто на черзі урядового піару стоять інші незахищені верстви населення.

«Вічнозелений» не зів'яне

Українцям скуповувати долари у великій кількості, як це зараз роблять росіяни, не обов'язково. Про це впевнено кажуть учасники вітчизняного ринку. Як пояснив «УМ» заступник директора інформаційно-аналітичного центру Асоціації українських банків Ігор Руденко, зв'язок між українськими та російськими банками досить слабкий для суттєвого впливу одних на інших. «Обсяги міжбанківських кредитів надзвичайно малі, — прокоментував Ігор Руденко. — У них і своїх грошей достатньо». Теоретично проблеми можуть виникнути хіба що у клієнтів вітчизняних банків, які проводять грошові обороти (в російських рублях) через російські банки, які «попали під кризу». Обсяги таких операцій, повідомили в АУБ, надзвичайно малі. Отже, клієнти українських банків можуть не хвилюватись, а населення, що має запаси в рублях чи гривнях, тим більше.

Ловись, рибко, лише кордон не перетинай

Ловись, рибко, лише кордон не перетинай

Своє майже професійне свято — День рибалки — імпортери риби відзначать невесело. Цього тижня Асоціація рибопромисловців заявила про припинення своєї роботи. Річ у тім, пояснюють в асоціації, що вітчизняні ветеринарні служби фактично блокують їхню роботу, відмовляючись видавати довідки та ветвисновки на вантажі з рибою. Зараз, кажуть представники асоціації, кораблі з рибою та іншими морепродуктами простоюють у портах і не можуть розвантажитись. Тим часом ветеринари пояснюють свою принципову позицію тим, що якість імпортної риби не відповідає українським нормам. У зв'язку з цим імпортери поступово відмовляються від постачання риби в Україну. Імпортна ж риба наповнює більше половини внутрішнього ринку: з 600 тисяч тонн, які українці з'їдають за рік, 350 тисяч — закордонна риба, в основному норвезька.

До побачення на «Євробаченні»

До побачення на «Євробаченні»

Учора до столиці прибули директор «Євробачення-2005» Сванте Стокселіус та адміністративна рада конкурсу. Протягом тижня вони уважно розглядатимуть об'єкти, де український оргкомітет пропонує провести конкурс. Наступного року Києву доведеться прийняти більше мільйона гостей — співаків із командами, фанатів-шанувальників, журналістів та й просто «музичних туристів». А вже сьогодні слід панові Сванте показати, де всі ці «паломники» співатимуть, підтанцьовуватимуть і житимуть.

Зміна урядової платівки

Зміненому бюджету — бути. Крапку в бюджетній епопеї-2004 поставив Президент, підписавши законопроект, яким видаткова частина цьогорічного бюджету збільшується майже на вісім мільярдів гривень, а прибуткова — на чотири з половиною. У тому, що зміни будуть схвалені гарантом, ніхто не сумнівався. Наприклад, ще в неділю перший віце-прем'єр Микола Азаров запевняв, що Леонід Кучма, незважаючи на свої критичні зауваження з приводу «компромісності проходження бюджету через парламент», обов'язково підпише цей закон. Перший віце-прем'єр на вчорашньому засіданні Кабінету Міністрів спростував критику «споживацького характеру» видатків (зміни до цієї частини уряд мотивував як додаткову соціалізацію: 70 відсотків від восьми видаткових мільярдів мають бути спрямовані на підвищення мінімальної заробітної плати, стипендії та пенсії). Виявляється, гроші, що начебто направлені на «проїдання» (тобто на підвищення купівельної спроможності громадян, відтак, загального рівня життя) насправді підуть не в безодню, а піднімуть попит на внутрішньому ринку та сприятимуть розвитку економіки в цілому.

З новим власником легше i сталь варити

Дніпропетровський металургійний завод імені Петровського змінив власника. Із середи пакетом у 42,26 відсотка акцій підприємства володіє дніпропетровська компанія «Приват-Інтертрейдинг». До цього часу ці акції були у власності донецької корпорації «Індустріальний союз Донбасу». Тепер на підприємстві має запанувати спокій. Річ у тім, що минулого року Фонд державного майна, якому належав цей пакет акцій, продав їх ІСД за 65,8 мільйона гривень. Другий великий пакет належав компанії «Приват-Інтертрейдинг», і донецькі та дніпропетровські власники не змогли порозумiтися щодо розвитку заводу.

Винна чи невинна?

Винна чи невинна?

«Від таких акцизів вино закисає!» — одне з гасел, з яким винороби та виноградарі стояли під стінами Верховної Ради в надії, що парламентарії одумаються і внесуть зміни у вбивчий для галузі закон. Минулого тижня депутати ухвалили зміни до бюджету-2004, де лише одним непомітним рядком прописувалось збільшення ставок акцизного збору на деякі види виноробної продукції.

Без вина винуваті

Без вина винуваті

Учора під стінами парламенту винороби та виноградарі протестували проти підвищення акцизного збору на виноробну продукцію. Цей пункт пройшов одним, начебто непомітним, рядком у кабмінівському законопроекті щодо змін до цьогорічного бюджету, який депутати остаточно ухвалили минулого тижня. В документі регламентується підвищення акцизної ставки на напівсолодкі та напівсухі вина з 25 копійок до 92 копійок за літр (тобто на 384 відсотки), а також на вина з додаванням спирту та міцні — до 10 копійок за об'ємний відсоток спирту в одному літрі (тобто на 750 відсотків).