Криза першого класу

Криза першого класу

Цього року 1 вересня, День знань, країна зустріла з певними втратами, принаймні статистичними. До першого класу пішли 355,2 тисячі першокласників, повідомили в пресслужбі Міністерства освіти і науки України. Це на 8 відсотків менше, ніж минулого року, коли «першачків» нарахували 382 тисячі. Як пояснили у пресслужбі, зменшення кількості школярів пов’язане з демографічною кризою 1999—2000 років. Але прогнозують, що у 2008—09 роках усе більше дітей приходитиме в перші класи.

Час витрачатися?

Час витрачатися?

Почалися вступні іспити до вузів — і водночас активізувалися розмови про корумпованість вищої освіти. Ці процеси в нашій країні — як сіамські близнюки. Чи можливо вступити до престижного вузу без грошей. Всеукраїнські опитування (як і опитування одинадцятикласників, проведене «УМ» в останній місяць навчального року) показують, що сьогоднішні випускники вважають: для того, щоб вступити до вузу, треба мати «в запасі» кілька тисяч доларів на хабар чи для навчання на контракті. 65 % опитаних розповіли «УМ», що намагатимуться вступити «на бюджет» без блату і грошей, а якщо не пройдуть за конкурсом, готові заплатити за навчання «на контракті».

Генделик біля гуртожитку? Треба розширювати

Біля кіоску, в якому з 1994 року цілодобово продавали дешеву горілку та цигарки, здавна збиралися компанії «хануриків». Здається, банальна, хоча й не надто приваблива картина, якби не одна деталь. Кіоск розташовувався на території студмістечка провідного ВНЗ Донбасу — Донецького національного університету.

«На роботу — як на танці»

«На роботу — як на танці»

Невеличкий актовий зал 1-го корпусу був ущент забитий, незважаючи на те, що більшість студентів роз'їхалися на літні канікули. У Центрі сучасного мистецтва, що на території «Могилянки», цього дня відкрилася виставка фотографій, на якій бажаючі могли побачити «Брюха» (як ласкаво називають студенти свого колишнього ректора) у дитячі та юнацькі роки, з метровою рибою та власноруч вирощеними трояндами, подивитися на частину книжок з бібліотеки пана В'ячеслава, почитати його інтерв'ю та наукові чи публіцистичні статті.

Чортівня в Лаврі

Чортівня в Лаврі

Як розповіли «УМ» у Лаврській митрополії, пожежа сталася близько 11-ї вечора. Блискавка влучила у дзвіницю, що знаходиться біля барокової церкви Різдва Пресвятої Борогодиці. На дзвіниці цього дня провадили реставраційні роботи — вкривали позолотою купол. Цілком можливо, що реставратори пошкодили заземлення, яке встановлене на кожному куполі у Лаврі.

«Універ» грабує студентів?

«Універ» грабує студентів?

Здавалося б, «дрібниці життя», копійчані справи - таких у нашій країні «маленьких безправних громадян» безліч. Аж ні. «Студентське братство» домоглося, аби Генеральна прокуратура України розглянула звернення щодо стягнення зі студентів- бюджетників Київського національного університету ім. Шевченка оплати за комунальні послуги гуртожитку.

Чим раніше, тим краще?

Міністр освіти вважає, що тестування слід вводити у школі якомога раніше, наприклад, з 4-го класу. Про це він повідомив учора під час прес-конференції у Сімферополі. «Я думаю, що після четвертого класу обов'язково тести які-небудь робитимемо, скільки дитина повинна прочитати за хвилину, знати таблицю множення», - сказав міністр. «Дитина лише в дев'ятому класі вперше починає складати іспити.

Абітура на військовому станi

Абітура на військовому станi

Про це вчора повідомив міністр освіти Станіслав Ніколаєнко під час прес-конференції, що відбулася в приміщенні Національного авіаційного університету. Міністерство внутрішніх справ створило робочу групу, яку очолив полковник міліції Віталій Горбачевський.

«Могилянка» заКВІТла

Засновник та президент «Могилянки», Герой України В'ячеслав Брюховецький якось в одному з інтерв'ю пояснив своє бажання піти з посади ректора просто: «Я не хочу, щоб потім хтось мав привід сидіти на цій посаді до смерті й кивати, мовляв, свого часу так робив і Брюховецький». Улюблений всіма поколіннями студентів Брюх (так неформально звуть його навіть викладачі) вирішив, що час поступитися місцем молодшим та енергійнішим управлінцям.

Студенти подадуть в суд на Кабмін...

Члени Української асоціації студентського самоврядування (УАСС) направили лист Прем'єр-міністру України В. Ф. Януковичу, в якому вимагають відмінити постанову Кабміну від 5 квітня 1999 року №541. Згідно з цією постановою, продаж студентам пільгових залізничних квитків тимчасово припиняється з 28 червня по 28 серпня. Положення це суперечить Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді», згідно з яким студенти стаціонару їздять у залізничному, автомобільному (крім таксі) та водному транспорті впродовж усього року за півціни. Якщо уряд і далі намагатиметься «зекономити» на студентах, УАСС вирішуватиме це питання через суд.