«Послугами «хлопчиків за викликом» користуються на найвищому державному рівні»

«Послугами «хлопчиків за викликом» користуються на найвищому державному рівні»

Леопольд Табурянський на Дніпропетровщині є людиною, яка протягом багатьох років була на слуху завдяки своїй активній життєвій позиції. Один із піонерів кооперативного руху, депутат Верховної Ради України першого скликання, кандидат у президенти України, голова Народної партії України, діяльний фермер і, нарешті, чи не перший за незалежної нашої держави політв’язень на теренах своєї області. Останнє слід пов’язувати з тим, що Табурянський став поперек горла тоді всесильному на Дніпропетровщині Павлу Лазаренку, якого Леопольд Іванович допік своїми акціями протесту обдурених вкладників тодішніх трастів, виводячи на вулиці тисячі людей. У підсумку Табурянський опинився на тривалий час у дніпропетровському СІЗО. Судові засідання тривали три роки. Зрештою, та кримінальна справа розвалилася.

Але непоправним ударом долі для Табурянського стала таємнича загибель його 17–річного сина Руслана. Юнака знайшли мертвим у службовій київській квартирі Леопольда Івановича, що йому була виділена як голові Народної партії України. Прокурорські тоді висунули офіційну версію, за яку вхопилися намертво, — самогубство. Але категорично не погодився з цим Леопольд Табурянський, що повів рішучу боротьбу за чесне ім’я свого сина, 19 років якої вилилися у щойно презентовану книгу майже на 500 сторінок з промовистою назвою — «ГПУ» (тобто «Генеральна прокуратура України»).

Ваш водiй п’яний

Ваш водiй п’яний

Що й казати, сідаючи до громадського транспорту, ніколи не знаєш, чи адекватним і тверезим є водій. Адже лише за останні три тижні під час профілактичної операції «Автобус–2013» інспектори столичної Держ­автоінспекції зловили п’ятнадцять нетверезих водіїв «маршруток». Порушники транспортної дисципліни, перебуваючи «під мухою», брали гроші за проїзд, наражаючи тим самим пасажирів на небезпеку. Зрозуміло, що тепер вони не скоро сядуть за кермо.

Як подолати сучасне рабство

Як подолати сучасне рабство

За даними МВС, на сьогодні українці стали жертвами торгівлі людьми у 57 країнах світу. Днями, виступаючи з цієї проблеми на конференції ОБСЄ в Києві «Посилення ролі ОБСЄ в протидії торгівлі людьми», перший заступник міністра внутрішніх справ Віктор Дубовик зазначив, що від торгівлі людьми у світі постраждали від двох до чотирьох мільйонів наших громадян. Увага європейської спільноти до цього явища зрозуміла, адже нелегальна торгівля людьми стала серйозною проблемою для усіх держав–членів Євросоюзу, країн–кандидатів і держав, які є асоційованими членами ЄС. Але наскільки серйозно ставляться до цієї проблеми в самій Україні? На конференції ОБСЄ українські високопосадовці запевняли, що надають подоланню цього явища неабиякого значення і навіть мають певний прогрес. Мовляв, ми не лише говоримо про проблему, а й щось робимо. От тільки постраждалих від торгівлі людьми в Україні не меншає.

«Тепер я вірю журналістам і юристам»

«Тепер я вірю журналістам і юристам»

Ще півроку тому в «УМ» вийшла публікація «Коли юрист грошей не просить» (№ 188 за 14.12.2012 р.). Йшлося у ній про те, що в Україні все більше адвокатів долучаються до руху «для суспільного блага», безплатно захищаючи тих, хто не може заплатити (так звана культура pro bono).

Смертельна «цяцька»

Смертельна «цяцька»

Про те, що ще 15 травня уряд нібито підтримав ініціативу МВС та розроблений цим відомством законопроект про дозвіл вільного продажу травматичної зброї всім громадянам, що досягли 18­річного віку, одразу повідомила низка ЗМІ. Урядовці спочатку ніяк не коментували дану новину.

«Не купуйте житло в Ірпені!»

«Не купуйте житло в Ірпені!»

Громадськість Приірпіння обурена Генеральним планом Ірпеня, який передбачає знищення восьми найбільших зелених зон міста. Генплан затвердила місцева рада ще півроку тому — 20 грудня 2012 року, але про реальні плани мерії та забудовників щодо знищення «зелених легенів» у передмісті столиці стало відомо лише зараз.

Пікет «совком» не заборониш

Пікет «совком» не заборониш

Львівський правозахисник Олексій Вєренцов створив справжній прецедент у Європейському суді. Тепер Україну зобов’язали прийняти закон про мирні зібрання. «Наслідком рішення є те, що суди в Україні, при розгляді справ про заборону мирних зібрань не мають законного права використовувати при винесенні судового рішення нормативні акти СРСР, — iдеться у рішенні Європейського суду з прав людини.

Новачкам щастить не завжди

Покупець звернувся до міліції, коли зник продавець. 28–річний чоловік хотів повернути свої гроші. А заплатив їх немало — 12 тисяч гривень. Таким чином вніс завдаток за автомобіль Daewoo Nexia, якого в природі, як з’ясувалося врешті, просто не існувало.

З прокурором на курорт

З прокурором на курорт

Таке доручення керманич Різницької Віктор Пшонка позавчора несподівано озвучив у Одесі. Генпрокурор приїхав до «перлини біля моря», щоб особисто представити нового прокурора Одещини — 47–річного уродженця Запоріжжя В’ячеслава Трунова, який перед цим лише вісім місяців очолював Дніпровську екологічну прокуратуру. Отже, екс–прокурор Одещини Олександр Галкін уже вдруге став попередником пана Трунова: у серпні 2012 року саме він звільнив для нього крісло дніпровського екологічного прокурора. Але тепер уже пан Галкін повертається на цю посаду до Києва. Із чим пов’язана така кадрова ротація, на Різницькій не пояснюють.