Ситуація на аварійних енергоблоках японської АЕС «Фукусіма–1» стає дедалі небезпечнішою. Вчора увесь день тривала операція з охолодження реакторів, постраждалих після землетрусу та цунамі. Спершу підвищену температуру намагалися збити, поливаючи енергоблоки морською водою, яку зачерпували в океані й виливали на АЕС військові гелікоптери. Втім операція тривала лише 12 хвилин — надалі було вирішено, що ефективніше в цьому випадку спрацюють пожежні машини. Щоправда, ні вони, ні поліцейські водомети не забезпечили належного ефекту — розпечені третій та четвертий реактори, в яких після цунамі вийшли з ладу системи охолодження, залишаються на межі вибуху. Але про те, наскільки близькою є ця межа, фахівці затято сперечаються. Одні запевняють, що хвилюватися не варто, інші закликають бити на сполох і прогнозують: до вибуху реактора (принаймні одного з них) залишилися лічені години.