І нема на то ради

І нема на то ради

У Давньому Римі популярним був вислів: «Хліба і видовищ!». Пройшли тисячі років, і все залишилося на тому ж рівні — а люди як люди. В Україні до сучасного мистецтва, яке провокує, показує ницість і треш, ставляться критично, осудливо і неприйнятно. Особливо, коли у роботі художника йдеться про людські недоліки. Але якщо митці не будуть переосмислювати ситуацій, які показують, куди «котиться» країна, то одного дня нам уже не буде куди опускатися.

Війна на тлі гламуру

Війна на тлі гламуру

Усе почалося з армійських бронетранспортерів. БТРи Великобританії шокували жителів курортного французького міста Канн. На щастя, вони не були передвісниками війни на сонячному узбережжі. Таким чином актори з бойовика «Нестримні-3» — Сильвестр Сталлоне, Харрісон Форд, Мел Гібсон, Джейсон Стетхем, борець дзюдо Ронда Роузі, Антоніо Бандерас, Арнольд Шварценеггер та інші знаменитості вирішили прорекламувати свій фільм.

Бути чи не бути

Бути чи не бути

Його боялися і живим, і мертвим. Його могилу охороняли від людей в далекому 1914-му жандарми з гвинтівками, і навіть у 2010-му, коли Президентом став Янукович, міліцейські кордони тримали простий люд біля підніжжя гори. Що вже казати про 60-ті — 80-ті роки.

Канн у сльозах і скандалах

Канн у сльозах і скандалах

До 67-го Каннського кінофестивалю на Лазурному узбережжі Україна готувалася заздалегідь. Тож не дивно, що з понеділка вся увага кінокритиків і звичайних глядачів прикута до Українського національного павільйону, в якому створили міні-Майдан зi славнозвісною «йолкою», майданівськими шинами, шоломами і жилетами «преса» на честь журналістів, які постраждали впродовж цієї зими.

Німе кіно і жива музика

Німе кіно і жива музика

У «Мистецькому арсеналі» під час «Ночі містерій» у рамках виставки The Show Within The Show, присвяченої 450-річчю Вільяма Шекспіра, Національний центр Олександра Довженка представив німий фільм «Отелло» (1922) українського режисера Дмитра Буховецького. Кінокартина вперше була показана в Україні.

«Давай, я навчу тебе поганому»

«Давай, я навчу тебе поганому»

У суботу вперше разом із вісьмома країнами Європи в 11 містах України відсвяткували День вуличної музики. У Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Одесі, Дніпропетровську, Переяславі-Хмельницькому, Ужгороді, Хмельницькому, Тернополі та Чернівцях на вулиці вийшли всі, хто любить музику і готовий подивитися по-новому на те, що відбувається.

День і ніч у музеї

День і ніч у музеї

Ну що б, здавалося, Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини? Книжки та шафи — більш нічого. А люди приходять сюди по надцять разів, і їхнє серце, майже як у Шевченка, «б’ється — ожива». Відвідувачі щоразу довідуються про нову грань поета №1 радянської України, перекладача із майже 40 мов, міністра освіти, «підручникового» класика і автора «сонячних кларнетів».

Фестиваль помідорів

Фестиваль помідорів

Богдана Бенюка на творчому вечорі в київському Будинку художника закидали помідорами. Невідомі сиділи в різних сторонах залу. Наприкінці вечора в один момент атакувальники піднялися і просто в обличчя актору театру і кіно, народному артисту України, лауреату Шевченківської та Довженківської премій полетіли червоні плоди.

Без перемоги

Без перемоги

«Тут, у Києві, я бачив безглуздя вбивств, я бачив гідність людей, які помирали мовчки. Я бачив і день після — народ Майдану не святкував перемогу. Причина тому — десятки загиблих. Я хотів показати цю виставку в Києві не зволікаючи.

Ерік Буве: Я страшенно боюся, але від фоторепортажів із зон конфлікту не відмовлюся

Ерік Буве: Я страшенно боюся, але від фоторепортажів із зон конфлікту не відмовлюся

На ці вихідні Ерік Буве втретє завітав до Києва і в Національному художньому музеї зустрівся з відвідувачами, щоб розказати про себе та свої проекти.. Йому 53 роки, з них 33 роки він займається фотографією. Відвідав 128 країн. 27 років одружений. Має двох дітей — 23 і 18 років — навчаються в університеті у Парижі.