Боси зустрілися — футболісти бігати почнуть?

Боси зустрілися — футболісти бігати почнуть?

Останній тур національного чемпіонату подарував чимало неординарних подій, які за збігом (чи ні?) сталися після «саміту» президентів клубів. Враховуючи олігархічний статус власників команд вищої ліги, лише ледачий не використовував з цього приводу зеківську лексику — «сходка», «стрєлка», «перетерли»... Цікаво, що в усі роки «правління» Григорія Суркіса в ФФУ представників мас-медіа підкреслено запрошували на всі засідання — від виконкомів до дисциплінарних комітетів. Особливо гостинно — на підписання всіляких «меморандумів чесної гри», користі від яких не спостерiгалося. Але ми ніколи так і не дізнаємося, хто і що казав минулої середи на зустрічі футбольних босів у готелі «Київ».
Більшість спостерігачів припускає, що обговорювалися теми договірних матчів, «роботи з суддями» та перспективи створення української прем'єр-ліги. Про наслідки відвертої розмови залишається тільки здогадуватися. Зрозуміло лише, що людей, які вкладають гроші в професійний футбол, змусила «заворушитися» очевидна невідповідність наших «грандів» європейському рівню. Лише тепер де-факто визнано, що, м'яко кажучи, ми не можемо пишатися своїм національним чемпіонатом. Усі локальні інтриги та пристрасті — не більше, ніж зовнішній антураж містечкового розливу. Це приблизно як з «прогресом» у телетрансляціях. На засіданнях можна бадьоро відрапортувати, що нам показують аж чотири матчі кожного туру, але про коментар та «картинку» краще й не згадувати.

«Мавпи» форсували Азов

«Мавпи» форсували Азов

Схоже, що цього року в чоловічій баскетбольній суперлізі зав'язується справжня інтрига. Принаймні вже на початку чемпіонату сталося кілька сесацій. Спочатку «Хімік» несподівано програв у Миколаєві, у тому ж турі й «Черкаські мавпи» дозволили «Дніпру» взяти реванш за весняну поразку в серії «плей-оф». Після цього з нулями у графі поразки «залишалися» тільки безсумнівні фаворити, минулорічні золотий і срібний призери — «Азовмаш» та БК «Київ». І ось позавчора ввечері сталася «переоцінка цінностей». «Мавпи» під керівництвом Андрія Подковирова спромоглися виграти у маріупольського гранда на його майданчику з різницею у 19 (!) очок.

Елемент Краснянської

Елемент Краснянської

Жіноча спортивна гімнастика України востаннє здобувала золоту медаль світового чемпіонату 11 років тому, але навіть абсолютна тріумфаторка 1995-го Лілія Подкопаєва серед нагород за окремі вправи не мала першого місця на колоді, обмежившись у цій дисципліні «сріблом». Ще у 2002-му Ірина Яроцька на цьому підступному снаряді спромоглася на світовій першості стати «бронзовою». Тому «золота» колода 19-річної черкащанки Ірини Краснянської, гімнастки, яка на змаганнях тепер представляє Харківщину, — в будь-якому разі видатна подія в історії українського незалежного спорту.

Не любить Севастополь іноземців, навіть футбольних

Не любить Севастополь іноземців, навіть футбольних

Перший віце-президент донецького «Металурга» Дмитро Селюк, який послідовно відстоює права клубів на закупівлю необмеженої кількості легіонерів, дістав відчутного ляпаса. Якби не його аерофобія, через яку, подейкують, Селюк і керує клубом переважно з Іспанії, то, напевно, пан Дмитро ще вчора прилетів би на базу для оргвисновків. Звісно, в кубкових поєдинках всіляке трапляється — часто команди з нижчих ліг нав’язують боротьбу представникам еліти і таки вибивають їх із розіграшу. Однак важко пригадати, коли команда з другої ліги «вчисту» «виносила» опонента з «вишки», який має претензії на вихід у Кубок УЄФА.

А починалося все з проданої квартири...

А починалося все з проданої квартири...

Мало кому із семи тисяч глядачів, які минулої суботи заповнили столичний Палац спорту, відомий такий факт: уже традиційне міжнародне шоу спорту та мистецтва «Золота Лілія» почалося з вибору між «пан» і «пропав». Бізнесмен Тимофій Нагорний, щоб зробити своїй коханій Лілії Подкопаєвій перший подарунок у вигляді оригінального дійства, продав квартиру та машину. Відмова від бюджетного фінансування для Нагорного була принциповим питанням. І сьогодні організатори «Золотої Лілії» не просять грошей у держави, але вже й не шукають спонсорів, бо ті приходять самі. І це — свідчення рівня «Золотої Лілії». Минулого року американські гості визнали, що з таким успішним шоу можна сміливо виходити на закордонного глядача. Вочевидь найближчим часом так і станеться.

У Палаці спорту — Шогакукай вечорами...

Кіокушин-кан-карате — повноконтактний різновид цього виду спорту — створив Сосай Масутацу Ояма. З-поміж інших східних єдиноборств вирізняється в тому числі своєю духовністю, оскільки, за словами майстрів, базується не стільки на володінні ударною технікою, а на виховній системі характеру особистості. Не дивно, що прихильниками кіокушин-кан стали люди в різних країнах, незалежно від віку, віросповідання та раси.

Кінець епохи короля. Король уже новий!

Кінець епохи короля. Король уже новий!

Перед останнім етапом у Бразилії лише найпалкіші прихильники «Феррарі» сподівалися, що Міхаель Шумахер зможе завершити свою кар'єру в «королівських перегонах», здобувши титул чемпіона світу. Для цього, нагадаємо, потрібно було, щоб німець переміг, а Фернандо Алонсо не набрав жодного залікового очка.

Постріл «Арсеналу»

Постріл «Арсеналу»

Центральним матчем туру за інерцією називали зустріч запеклих суперників ще з союзної вищої ліги - «Чорноморця» та «Дніпра». Без сумніву, поєдинки команд із традиціями завжди будуть у центрі уваги, але іноді більш інтригуючим стає протистояння, яке має новітню історію. Спортивний директор «Шахтаря» і народний депутат Віктор Прокопенко й досі пам'ятає, як нічия з «Арсеналом» завадила йому здобути чемпіонство на посту головного тренера «помаранчево-чорних».

Дрогба, а не Шевченко

Дрогба, а не Шевченко

Позавчора увагу вболівальників різних континентів найбільше приваблювала дуель клубних супергігантів світового футболу - «Челсі» й «Барселони». Каталонці прибули в Лондон без свого забивного форварда Самуеля Ето'О, натомість господарі мали значно більшу проблему. Після унікального випадку, коли впродовж одного матчу прем'єр-ліги важких травм зазнали одразу два воротарі однієї команди (Петер Чех та Карло Кудіччіні), місце у воротах «аристократів» довелося довірити третьому голкіперу - португальцеві Іларіу.

Уроки Лобановського французькою

Уроки Лобановського французькою

Наставник «Ліона» не приховував по приїзді в Київ, що чимало моментів тренерського мистецтва перейняв у динамівця Валерія Лобановського. Жерар Ульє навіть поклав квіти до пам'ятника українському метру та пригадав перемогу київського клубу у 1986-му у фіналі Кубка кубків над мадридським «Атлетико» у... Ліоні.