Який же має бути кворум?

Який же має бути кворум?

Попри багаторічну стабільність, розмови про зменшення кількості учасників вищого дивізіону час від часу таки виникають. Парадоксально, але можливе скорочення ліги може статися і без зміни регламенту. Не секрет, що нинішні матчі «Арсеналу» називають ледь не «останніми гастролями». А станом на понеділок знову зібралися хмари над «Кривбасом». Меценати, які врятували команду влітку, надавши фінансові гарантії ПФЛ, виявляється, заборгували футболістам платню за два місяці. Через це вчорашній поєдинок у Кривому Розі мав великий шанс не відбутися, чому напевно найбільше зрадів би «Шахтар», якому б це не завадило перед вирішальним поєдинком Ліги чемпіонів з «Олімпіакосом». Однак, думається, як часто у нас буває, «Арсенал» і «Кривбас» свої локальні проблеми таки вирішать. Риторичне питання полягає в іншому. Скільки клубів у нас мають фінансово обгрунтовану програму існування і розвитку на п’ятиріччя вперед? Відповідь відома, тож скорочення елітної ліги найближчим часом залишатиметься актуальним. Утім хотілося б, аби подібні зміни відповідали спортивним принципам. Бо прикладів, коли турнірну таблицю змінювали рішенням всіляких комітетів та виконкомів, не бракує і навряд чи додає авторитету українським внутрішнім змаганням.

Універсальна спортсменка

Універсальна спортсменка

Свого часу Україна дала світові непересічних особистостей — олімпійських чемпіонів з сучасного п'ятиборства Бориса Онищенка та Івана Дерюгіна. У часи незалежності українці в цьому виді спорту, як кажуть, зірок із неба не хапали. І ось — прорив. На чемпіонаті світу, що відбувся недавно у Гватемалі, луганчанка Вікторія Терещук виграла срібну нагороду. Відтак з’явилася нагода принаймні звернути увагу на «універсальних спортсменів».

Свято кольору

Свято кольору

Пригадується, два роки тому, під час Помаранчевої революції, орієнтований на кандидата Януковича донецький «Шахтар» тимчасово відмовився від своїх традиційних оранжевих футболок і почав грати в білих. Але вже тоді було доведено: фартовим для гірників є саме помаранчевий колір. І позавчора ввечері, напевно, багатьом хотілося вкласти в першу перемогу донецької команди в груповому турнірі Ліги чемпіонів-2006 саме кольоровий підтекст. Ще одна «помаранчева» перемога — рівно за два роки після тріумфальних подій на столичному Майдані. Як і тоді в політиці, тепер в українському футболі з'явилися великі надії — теоретично «Шахтар» має шанс навіть на вихід до 1/8 фіналу ЛЧ. Хоча небезпека залишитись без єврокубкової весни не зникла. Проте головне, що донеччани тепер знають, яка на смак всеохопна надія на краще.

Євровесна — не для «Динамо»

Євровесна — не для «Динамо»

Напередодні позавчорашнього матчу в Бухаресті наставник «Динамо» Анатолій Дем'яненко назвав визначальними чинниками у боротьбі зі «Стяуа» за путівку в Кубок УЄФА бійцівські якості та дисципліну. Хто виграє боротьбу — той виграє й матч. Після гри тренер сказав, що команда виконала його настанову та не поступалася в боротьбі. То що, виходить, динамівці зробили для перемоги все необхідне? Ні. Адже підсумок протистояння на стадіоні «Генча» — нічия, тобто «Динамо» достроково віддало румунам путівку в єврокубкову весну. Які ж тоді такі «невирішальні» чинники відіграли свою роль?

Секрети «Нового віку»

Секрети «Нового віку»

Минулого тижня під час дня уряду, присвяченого розвитку фізичної культури і спорту, голова профільного комітету Верховної ради Микола Томенко розкритикував цілу низку міністерств та відомств, які у своїх мережах «завалили» фізкультурно-спортивну роботу. Зі знаком «плюс» у цій сфері працює лише Міністерство освіти, свідчить Томенко. І це справді так — за час керування Міносвіти Станіславом Ніколаєнком фінансування освітянського спорту збільшилося у кілька разів, тож функціонерам із системи ЦСК «Гарт» у цьому сенсі гріх скаржитися. Але виділені кошти слід правильно використати, а саму систему — правильно організувати.

Таємниці Таїнкіна

Таємниці Таїнкіна

У 1990-х роках на міжнародній арені дуже добре знали вихованців київського борцівського Клубу імені Івана Пiддубного. Фахівці завжди відзначали їхню особливу налаштованість на максимальний результат, тож медалі внутрішніх та міжнародних змагань були для столичних борців греко-римського стилю звичним здобутком.

«Яничари» й українська «класика»

«Яничари» й українська «класика»

Матчі «Динамо» та «Шахтаря» у нас, за європейською модою, називають «класикою». Однак у понеділок після завершення чергової такої «вистави» виникло стійке відчуття, що все побачене не має нічого спільного власне з українським футболом. З цього приводу варто пригадати один класичний галицький вислів: «А ті москалі у 39-му році прийшли в наш оперний театр у кирзових чоботях та й кажуть: «Ми вас будєм культурє учіть...».

Став батьком — і забив

Став батьком — і забив

І хто тепер скаже, що в числі 13 немає нічого особливого? Найголовніша «чортівня», яка відбувалася на футбольних полях у суботу—неділю, — це сніг, мороз та, відповідно, зменшення кількості глядачів на трибунах. У Львові при цьому змушені були визнати, що матчі не відбуваються за будь-якої погоди: інспектор зустрічі «Карпати» — «Арсенал» Віктор Звягінцев запропонував перенести гру, бо хуртовина перетворила все навколо на білий килим, і ліній розмітки не було видно й близько. При цьому до організаторів закидів не було: «Карпати» старалися, як могли, і вкривали газон плівкою до самого «часу ікс». Інша річ, що при наявності на стадіоні «Україна» спеціального підігріву (а його встигли провести лише до периметру поля) цей матч можна було б провести на зелено-брудній багнюці. Швидше за все, ПФЛ вирішить провести «нещасливий» поєдинок 1 грудня.

У Донецьку на Хелловiн ганяли «кажанів»

У Донецьку на Хелловiн ганяли «кажанів»

«Ми проаналізували гру «Валенсії» в попередньому матчі й не побачили, щоб іспанці були вищі рівнем за «Шахтар», — сміливо заявив напередодні домашнього поєдинку з «кажанами» тренер донеччан Мірча Луческу. — Я хотів би побачити на полі той «Шахтар», який у минулі роки вигравав у «Селтіка» й «Барселони». Організація гри й індивідуальна майстерність дозволяють нам не лише грати на рівних із європейськими грандами, а й перемагати їх. Тому для мене не буде дивним, якщо ми обіграємо і «Валенсію», і «Рому».

На майданчику — «маршал» Жукова! Тимчасово...

На майданчику — «маршал» Жукова! Тимчасово...

Учора в Токіо стартував жіночий чемпіонат світу, а передував йому конгрес Міжнародної федерації волейболу (ФІВБ). На цьому форумі до світової спільноти прийняли Чорногорію, після чого загальна кількість національних федерацій у ФІВБ становить 219, — абсолютний рекорд серед усіх світових спортивних об'єднань. Найближчі до волейболістів — легкоатлети, які мають у міжнародній федерації 212 країн. Тож факт очевидний: найбільш розповсюдженою у світі грою є саме волейбол. Проте в Україні це наразі не відчувається, хоча національні змагання серед жінок та чоловіків і проводяться у лігах з приставкою «супер».