Високо сидимо, далеко бачимо

Високо сидимо, далеко бачимо

Лише кілька днів тому на даху Інституту геодезії «Львівської політехніки» презентували нову геодезичну лабораторію «Геотераса». Завдяки їй студенти зможуть вчитися працювати на найсучаснішому обладнанні. Нова лабораторія унікальна у своєму роді, адже нічого подібного не має жоден український навчальний заклад. Прес реліз newsroom.com.ua тут розміщення.

Львів без генералів

Львів без генералів

Новий рік Львів зустріне без статусу військового центру, оскільки нинішня влада ліквідувала Західне оперативне командування (ЗахОК). І хоча цим рішенням усі приголомшені, але військові з плакатами на Майдан не вийдуть — субординація не дозволяє. Хоча багато з них залишаться в результаті цієї так званої реформи без роботи або ж без житла.

Концерту не буде

Усе змішалося в житті відомого оперного тенора Володимира Гришка. Не так давно він голосно заявляв, що його в Українi не оцінили і йому тут робити нічого. І раптом 29 листопада він з’явився на Європейській площі на сцені організованого Партією регіонів «антиєвромайдану».

За тюремними мурами — територія терору

За тюремними мурами — територія терору

«Мури були високі, а через кожні 50 метрів стояла вишка. На ній був охоронець, який тримав у руках автомат. Тож про втечу й мови не могло бути»... Так згадує про пересильну тюрму №25 повстанець iз Самбірщини Микола Петрущак, який провів там кілька тижнів перед етапуванням на Північ.

А в нас мете, мете...

А в нас мете, мете...

У ніч проти вівторка негода завдала шкоди п’ятьом областям. Чи не найбільше — Тернопільщині, де внаслідок налипання мокрого снігу, через який спрацював автоматичний захист ліній електропередач, без свiтла залишилися 266 сіл i містечок.

Без світла, без тепла і без надії

Без світла, без тепла і без надії

Будинок на вулиці Зеленій, 57 за львівськими мірками розташований неподалік центру. Він був зведений «паном» ще 1925 року, а за радянських часів у міста його орендувало державне підприємство «Львівські авіалінії». Коли ж підприємство збанкрутувало, його колишні працівники залишилися сам на сам у боротьбі з міською владою за помешкання.

«Матері не могли нагодувати дітей, от і втрачали розум»

«Матері не могли нагодувати дітей, от і втрачали розум»

Письменник Микола Петренко — заслужений діяч мистецв України, лауреат кількох літературних премій та автор більш як 80 книжок. Він народився далекого 1925 року на Полтавщині і ще дитиною пережив Голодомор. Події 1932–33 років міцно закарбувалися в дитячій пам’яті. На основі своїх спогадів письменник видав книжку «Сни про окраєць хліба».

Кам’яні гості

Німецьке товариство GIZ, яке вже кілька років співпрацює з міською радою та допомагає мешканцям реставрувати старовинні вікна та брами в центральній історичній частині Львова, допомогло майбутнім реставраторам.

Поділитися з ближнім

Відтепер львів’яни, які хочуть допомогти ближньому і поділитися зайвими речами, можуть залишити їх у спеціальних контейнерах, що з’явилися у місті. Один із них стоїть у центрі Львова, біля Музею ідей, другий — на Сихові, у спальному районі міста.