108 мільярдів у кошик нації

Учора на засіданні уряду було затверджено обсяг зведеного бюджету на наступний рік. Він становитиме орієнтовно 108 мільярдів гривень.Прем'єр-міністр Віктор Янукович висловив сподівання, що бюджет-2005 сформують своєчасно і зобов'язав міністерства і відомства остаточно узгодити з Мінфіном обсяги статей, що стосуються сфер їхньої діяльності.

Тулуб — артист i представник донецького клану

Міністр палива та енергетики Сергій Тулуб заявив про можливе спорудження нових шахт в Україні. «Є таке доручення Прем'єр-міністра, створено професійну групу спеціалістів, яка розглядає питання щодо відновлення будівництва шахт в усіх вугільних регіонах України», — повідомив він позавчора у Донецьку під час відвідання Міжнародної виставки «Вугілля/Майнінг-2004», інформує «Форум» із посиланням на агентство УНІАН. У свою чергу, прес-служба НАЕК «Енергоатом» наводить дані щодо видобутку вугілля: його обсяг, за словами міністра, на 3,5 мільйона тонн перевищує показники аналогічного періоду минулого року.

Транзит не зцементуєш

Транзит не зцементуєш

За якимось дивним збігом обставин в українсько-російських стосунках збіглися у часі дві значні події. Перша стосується остаточного врегулювання заборгованості НАК “Нафтогаз України” за енергоносії, спожиті упродовж 1997—2000 років. Друга полягає в тому, що сторони нарешті досягли принципової згоди стосовно моделі “Міжнародного консорціуму з управління та розвитку газотранспортної системи України”.

«Підірваний» меморандум

Ціни на нафтопродукти, які зросли з початку року на понад 50 відсотків, схоже, далі збираються летіти вгору. За повідомленням нашого кореспондента із Сімферополя, минулих вихідних ціна бензину на автозаправках ТНК і місцевих «Современник» на найпоширеніший бензин марки А-95 зросла до 3 гривень 20 копійок за літр.

Консорціум на двох

Тепер, коли залишилися позаду численні інфляційні процеси минулих років, НАК «Нафтогаз України» нарешті з'ясував ринкову вартість своїх основних фондів. За підсумками аудиту фірми Ernst&Young, вона перевищує балансову майже у 2,5 раза і сягає близько десяти мільярдів доларів. За такої капіталізації, ще й звітності, яку виконано за міжнародними стандартами, «Нафтогаз України» становитиме неабиякий інтерес для іноземних партнерів, заявив на прес-конференції голова правління Юрій Бойко.

Яким ликом шитий бюджет

Яким ликом шитий бюджет

Парламент знову має серйозні підстави бути незадоволеним роботою уряду. У прийнятій 26 серпня Верховною Радою постанові «Про основні напрями бюджетної політики на 2005 рік» зазначено, що Кабінет Міністрів зобов'язаний подати всі відповідні розрахунки прогнозних макропоказників ще до 15 серпня цього року. Проте цю норму уряд не виконав, що й стало предметом обговорення на консультативно-дорадчій раді з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України. Не обминув увагою цей факт і голова парламентського Бюджетного комітету Петро Порошенко. У своєму виступі під час засідання ради він наголосив: «На кінець серпня внаслідок цих порушень Бюджетний комітет не має ніякої інформації про стан бюджету країни на 2005 рік. Тобто на сьогоднішній день ми знову опиняємося у ситуації, коли головний економічний документ країни готують у закритому режимі».

Наперсточники, що грають на мільярди

Наперсточники, що грають на мільярди

Учора народні депутати — голова Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації Валентина Семенюк та голова Бюджетного комітету Петро Порошенко — провели прес-конференцію у відповідь на ту, що напередодні провів керівник Фонду держмайна Михайло Чечетов. Як зазначили парламентарії, вони були вимушені це зробити, оскільки вважають заяви шефа ФДМУ проявом непрофесійності і викривленням сенсу приватизації. За висновком голови Бюджетного комітету, від такої злочинної політики приватизації держбюджет наступного року втратить мільярди гривень. Крім того, злива процесуальних порушень під час проведення конкурсів, на думку Петра Порошенка, перешкоджає громадянам реалізувати їхнє законне право бути співвласниками об'єктів, виставлених на продаж. У підсумку спільними зусиллями уряду Януковича, ФДМУ, який зробив ставку на «мафію оцінщиків», та Генпрокуратури, що ігнорує звернення народних депутатів, і здійснюється нинішня політика приватизації, стверджують Валентина Семенюк та Петро Порошенко. Вони наполягають на тому, аби ФДМУ проводив конкурси з продажу об'єктів приватизації, виходячи з принципів прозорості та об'єктивності оцінки майна.

Асфальтні джунглі і запах прибутку

Ринок нерухомості завжди був готовий почастувати нас чимось «смаженим» зi свого «меню». А останнім часом — тим паче, оскільки на ньому почалися неабиякі зміни. Після оголошення новацій в оподаткуванні нерухомого майна під час купівлі нового житла багатьом нашим громадянам спало на думку поспішно продати свої квартири, внаслідок чого на ринку утворився, так би мовити, «надлишок» пропозиції стосовно попиту. Крім того, дізнавшись про те, якими будуть з 2005 року ставки платежів за право успадкування, літні люди почали у масовому порядку оформляти своїй близькій і не дуже близькій рідні дарчі. Тим більше що законодавці пообіцяли якнайшвидше проштовхнути через парламент закон про оподаткування надлишкових квадратних метрів житла. У хід пішли не тільки квартири, а й присадибні ділянки, з огляду на зрослу ціну землі. Зрештою, на тлі такого збурення народу держава серйозно взялася за упорядкування реєстрації майнових прав. При цьому, мабуть, було взято до уваги нечувано зрослу прибутковість цього сектору економіки і відповідне погіршення криміногенної ситуації на ньому.

«Краснодонвугілля» — на продаж?

«Краснодонвугілля» — на продаж?

Четвертий місяць спливає з часу, відколи Кабмін оголосив про свій намір створити Національну акціонерну компанію «Вугілля України». Проте навколо цієї нібито загальнодержавної справи встановилася досить таємнича атмосфера. Власне, самі вугільники досі не розібралися, за яким принципом буде сформовано статут цієї компанії, які державні підприємства ввійдуть до її складу і чи матимуть вони статус юридичної особи. А про те, що НАК «Вугілля України» вже має свого генерального директора — Павла Безсонова, ЗМІ дізналися лише наприкінці липня завдяки сайту Мінпаливенерго. Єдиною особою, з вуст якої раз-по-раз лунали коментарі до такої події, як створення НАК «Вугілля України», був і залишається міністр палива та енергетики Сергій Тулуб.

30 вересня як рубікон

Голова Фонду держмайна Михайло Чечетов, заявивши, що до закінчення президентських виборів потрібно тимчасово зупинити приватизацію «серйозних» об'єктів, вочевидь, покепкував над ведучим передачі «Час пік» на п'ятому телеканалі. Тому що «серйозних» об'єктів, як він сам пояснив позавчора на брифінгу, вже на залишилося, якщо не вважати «Укртелеком» і Одеський припортовий завод. Ті дрібні об'єкти, які підлягають приватизації у планах на наступний рік, усі разом «потягнуть», за його ж словами, приблизно на два мільярди гривень.