Комп’ютерна фізика хімії

У Стокгольмі вчора оголосили імена цьогорічних лауреатів Нобелівської премії в галузі хімії. Найпрестижнішу нагороду отримають американець австрійського похо­дження Мартін Карплюс, британець Майкл Левітта та громадянин Ізраїлю і США Аріє Уоршел.

Хіггс і його «нобелівський» бозон

Хіггс і його «нобелівський» бозон

Прізвища цьогорічних лауреатів Нобелівської премії з фізики експерти компанії «Томпсон Рейтерс», які спеціалізуються на таких прогнозах, легко вгадали ще до їх оголошення. Проте члени Нобелівського комітету, схоже, не були такими одностайними.

Хотів «потопити»... і врятував

Хотів «потопити»... і врятував

Сенат Італії позавчора висловив довіру урядові Енріко Летти, хоча він і сам не очікував такого сценарію. Лідер партії «Народ свободи» Сильвіо Берлусконі, який хотів спровокувати розкол урядової коаліції та закликав до проведення позачергових виборів, у день голосування за вотум довіри кабінету Летти несподівано змінив свою позицію.

Де старість — на радість

Де старість — на радість

Українським пенсіонерам живеться краще, ніж російським, але гірше, ніж білоруським. Принаймні так випливає зі звіту міжнародної неурядової організації HelpAge International («Допомога літнім»), оприлюдненому позавчора з нагоди Дня людей похилого віку.

З порожніми кишенями — не до співу

Після 70 років успішної діяльності Нью–йоркська міська опера (New Yok City Opera) оголосила про банкрутство. Надзвичайна кампанія зі збору коштів на порятунок цього відомого закладу культури не дала результатів, повідомляє Бі–Бі–Сі.

Пророк не у своїй Вітчизні

Пророк не у своїй Вітчизні

Білоруський правозахисник Олесь Беляцький, який нині відбуває тюремне ув’язнення, став першим лауреатом премії імені Вацлава Гавела, яку присуджують за захист прав людини. Цю відзнаку заснувала Парламентська Асамблея Ради Європи у співпраці з Бібліотекою Гавела та білоруським фондом «Хартія–77».

Паралізована Америка

Паралізована Америка

Конгрес Сполучених Штатів не спромігся ухвалити бюджет до опівночі 30 вересня (7–ї години ранку вчорашнього дня за київським часом), як того вимагає Конституція. З 1 жовтня почався новий фінансовий рік. І якщо Україні, скажімо, не звикати жити без держбюджету і місяць, і два, й навіть півроку, то для державних установ США розмірене функціонування без кошторису витрат і доходів немислиме.

Віденський вальс для двох

Правляча в Австрії широка коаліція Соціал–демократичної та Народної партій залишається при владі ще на п’ять років. На виборах до Національної Ради (ниж­ньої палати парламенту), що відбулися минулої неділі, партнери на двох здобули майже 51% голосів.

Пальне чи їжа? Людство перед вибором

Пальне чи їжа? Людство перед вибором

Колись біопальне здавалося чудовою альтернативою традиційним енергосіям, які, по–перше, в процесі згоряння виділяють убивчі для екології речовини, а по–друге, рано чи пізно вичерпаються, залишивши людство перед необхідністю шукати інші енергетичні джерела.