Не мовчати — страшна «крамола»

Минулої суботи в Полтаві Прем’єр–міністр України, голова Партії регіонів і №1 її виборчого списку Микола Азаров узяв участь у відкритті нового навчально–спортивного та житлового комплексу місцевого юридичного інституту Національного університету «Юридична академія ім. Ярослава Мудрого» та прочитав студентам першу лекцію. Потім на Південному вокзалі Азаров оглянув швидкісний електропотяг Крюківського вагонобудівного заводу, проїхав на ньому як пасажир і висловив переконання, що за підтримки держави в Україні невдовзі курсуватиме 70 відсотків поїздів вітчизняного виробництва. Під час урочистостей з нагоди 75–річчя Полтавської області у Палаці дозвілля «Листопад» очільник уряду привітав мешканців краю з цим ювілеєм.

«Хірург» із сусідньої палати

Днями до хірургічного відділення однієї з кременчуцьких лікарень привезли 37–річного чоловіка з проникаючим пораненням черевної порожнини. Як з’ясувалося, кухонним ножем у живіт його вдарив 36–річний новий знайомий під час спільного розпиття спиртного.

Наталко Полтавко, вдягни вишиванку

Наталко Полтавко, вдягни вишиванку

На День міста, який полтавці щороку відзначають 23 вересня, тут уперше під егідою мерії влаштують масштабний парад вишиванок. Дійство вже одержало назву «Полтава вишивана». На нього речники міської влади запрошують не лише патріотично налаштованих земляків та гостей обласного центру, а й місцеві установи, підприємства, організації та навчальні заклади, які матимуть можливість виявити креативність при формуванні своїх колон.

Храм, який зберіг свій голос

Храм, який зберіг свій голос

Днями на оспіваній Гоголем Диканщині відбувся вже традиційний, третій міжнародний фестиваль церковного дзвону «Диканські передзвони–2012». Як і раніше, тривав він два дні. Спершу — в Свято–Троїцькому храмі села Великі Будища, оновлення якого завершують уродженці цих місць, знані меценати й водночас ініціатори та головні рушії згаданого фестивального проекту Микола і Тетяна Швеці.

«Хоттабича» затримали

Днями в Полтаві співробітники управління Служби безпеки затримали місцевого хакера, котрий в інтернет–мережі йменував себе «Хоттабичем» і протягом п’яти днів влаштував принаймні дві «гучні» DDoS–атаки на відомі тамтешні сайти.

Піджак розбрату

На самісінькому початку сесії Автозаводської районної ради, коли в залі лунав Державний гімн, 26–річний депутат, директор ТОВ «Інфокремінь» Ігор Митюк спершу повісив свій піджак на крісло 55–річного колеги й водночас завідувача відділу контролю за станом благоустрою міськвиконкому Сергія Гаріфова. Той, за свідченнями очевидців, зробив більш ніж удвічі молодшому колезі зауваження. Відповіддю на нього з боку пана Митюка став потужний удар у голову, після якого депутата Гаріфова госпіталізували в нейрохірургічне відділення третьої міської лікарні з діагнозом «перелом нижньої щелепи справа» та підозрами на струс головного мозку.

Урок для дорослих

Урок для дорослих

Напередодні нового навчального року в батьків першокласників вистачає звичних для такого відповідального моменту клопотів та хвилювань. Той же форс–мажор, про який мамам і татусям першачків Кременчуцької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів оголосили за лічені дні до Першовересня, буквально приголомшив їх. Ще б пак! Ішлося ж про те, що замість запланованих раніше двох класів з українською мовою навчання буде тільки один. І ще один російськомовний. Такий паритет не влаштовував не лише за мовною ознакою. Обіцяли ж їм два повноцінних «українських» класи з належними умовами для навчання. Водночас батьки згадували: при наборі саме в такі класи записали 44 дитини. Отже, в кожному з них щодня сідатимуть за парти більше двадцяти школяриків. За умов, коли навантаження на них збільшується (згадаймо хоча б про «помолодшання» такого непростого навчального предмета, як іноземна мова), а програми ускладнюються, таке кількісне наповнення видавалося ледь не оптимальним для звичайної школи варіантом. Однак тепер батькам пропонували зовсім інше...

«Енеїда» навиворіт

«Енеїда» навиворіт

Днями в селі Горошине Семенівського району відбулося «святкування 200–річчя формування Іваном Котляревським 5–го кінного козачого полку». Принаймні саме так означили це дійство за участю голів облдержадміністрації та облради речники тамтешньої районної влади й обласної організації Партії регіонів. Хоча насправді воно більше нагадувало передвиборчий агітпроп «регіоналів» із «вкрапленнями» виступів самодіяльних і професійних артистів, а також ряджених козаків на конях. Не лише тому, що відбувалося під прапорами владної партії. У перервах між розповідями про нечуване «покращення життя вже сьогодні» під проводом «керівної і спрямовуючої» політсили, славослів’я на адресу Президента і його вікопомних «соціальних ініціатив» керівники області та району вручали дітям і дорослим подарунки у пакетах із логотипами «улюбленої» партії, а їхні підручні роздавали виборчі агітки з «регіонального» намету.

Розплата для бузувіра

Днями в Одесі затримали 44–річного підозрюваного у вбивстві співробітника карного розшуку міста Кременчука Руслана Шевченка. Резонансний злочин було скоєно ще у 1999 році. Саме тоді 30–річний Руслан намагався затримати чотирьох хуліганів у кафе. Та сили були нерівними. Накинувшись на правоохоронця, бузувіри зі звірячою жорстокістю буквально «замісили» його руками й ногами, а потім відвезли бездиханне тіло до Дніпра й кинули у воду...

«Мимо тещиного дому я без жартів не ходжу»

Днями полтавською вулицею Покровського йшов голий 51–річний чоловік. Оскільки було те серед білого дня, за присутності там дітей і підлітків, першою звернула увагу на той публічний «стриптиз» небайдужа до таких сумнівних витівок жінка. Однак у відповідь на її зауваження та нагадування про необхідність одягтися чолов’яга спочатку «послав» жінку на три веселі літери, а потім «обклав» тирадами з не менш промовистими слівцями. Тоді обурена громадянка зателефонувала до Київського райвідділу міліції м. Полтави. Його співробітники зупинили цей безсоромний «променад», але отримати від доморощеного «нудиста» більш–менш зрозумілі пояснення змогли в райвідділі тільки через кілька годин, коли «клієнт» трохи протверезів.