Аграріїв підтримають Сполучені Штати

Результатом зустрічі заступника міністра агрополітики Владислави Рутицької з представниками сільськогосподарського відомства США Даррелом Апшоу та Дуайтом Вайлдером стала домовленість про підготовку майбутньої американської торговельно-інвестиційної місії до України на чолі з заступником міністра сільського господарства США Майклом Скьюсом.

Доки гривні скакати?

Учора комерційний курс обміну вже перевищив прогнозовану планку, піднявшись до 25,2 гривні за один американський долар. Проте бажаючих купити валюту не зменшується. Ажіотаж серед фізичних осіб підвищується обмеженням продажу валюти в одні руки, еквівалентом у три тисячі гривень.

Агробіржа як міжнародний проект

Наразі Україна виробляє втричі більше аграрної продукції, ніж споживає. І ця продукція має попит на світовому ринку — недавній флешмоб Food.ua підтвердив її успішне комерційне просування навіть у країнах ЄС. Україна активно відкриває нові ринки для компенсації втрат у країнах СНД, зокрема в Російській Федерації.

Золоті наші добрива

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України вважає невиправдано завищеними ціни на добрива в Україні. На своєму акаунті у Twitter міністр Айварас Абромавичус написав відвертіше: «Добрива у нас на 26-74% дорожчі, аніж у світі, через штучно створені обмеження. Аграрії фінансують монополістів».

Цукор втікає від газу

За прогнозами Мінагрополітики, валовий збір цукрових буряків в Україні в 2015 році складе 9,5 млн. тонн, що на 38,7 відсотка менше, ніж минулого сезону. Адже посіви цукрових буряків скоротилися до 238 тисяч га з минулорічних 333 тисяч.

Експортне прискорення

Експортне прискорення

Про значне розширення експортного потенціалу України у двосторонніх відносинах заступник міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька повідомила на міжнародному форумі UKRAINE-US: ExportPromotion. «Лідером серед товарів, які ми експортуємо до США, став український мед. Також ми активізували експорт олії, соків, виробів із зерна», — зазначила вона.

Квоти проґавили

Квоти проґавили

Експерти Міжнародного центру економічних досліджень та політичних консультацій спробували з’ясувати, як використовують автономні торговельні преференції (АТП) українські сільськогосподарські виробники та чи є необхідність ці преференції розширювати. Виявилося, що за період дії торговельних преференцій обсяги експорту з України до ЄС скоротилися. Втім зросла кількість експортерів.

Пустіть Зорьку у Європу

Пустіть Зорьку у Європу

Нинішнього літа Казахстан, а згодом і Вірменія дозволили українським виробникам експорт молокопродуктів. Офіційне формулювання казахської сторони прозвучало як зняття тимчасових обмежень на експорт продукції тваринного походження, Вірменія лібералізувала порядок її закупівлі.

Вступити до аграрного вишу

В Україні стартувала вступна кампанія. Наскільки усвідомлено сучасні абітурієнти обирають сільськогосподарську освіту і яких перспектив очікують у цій галузі? Про це — в дослідженні останніх років члена Міжнародної ради AGRIMBA з акредитації МВА — програм в агробізнесі Асоціації європейських університетів наук про життя (ICA), доцента Національного університету біоресурсів й природокористування Олени КОВТУН.