Патріарх за завісою пилу

Старі плівки, до яких торкнутися можна хіба в рукавицях, а переглянути під пильним наглядом архівіста, ожили на великому екрані. Як Шевченка прославляли 1918 року, за часів, коли його поетичні рядки не могла вхопити беззвукова камера?

Праотці у кадрі

Праотці у кадрі

Документальне українське кіно наразі у розквіті. Може, через те, що і не в’яло ніколи? Саме документальну школу голова Національної спілки кінематографістів Сергій Тримбач називає найсильнішою в українському кінематографi. Ось і 15 січня у Будинку кіно він представляв новий твір, безперечно, вартий уваги.

Кастрація почуттів

Кастрація почуттів

Корейський режисер Кім Кі Дук ніколи не був комерційно прибутковим. Відверто артхаусний митець із мазохістськими прийомами має багато прихильників, однак публіка це здебільшого фестивальна.

Біси в ребрах

Біси в ребрах

Останній фільм відомого в Голландії режисера Алекса ван Вармердама «Боргман» минулого року побував на багатьох кінофестивалях. На диво, критика лише схвальна, а трофею — жодного. Так наче інфернального та водночас напрочуд стриманого фільму Вармердама або дуже злякались, або дуже не зрозуміли.

Забужко подасть Медведчуку 25 копійок

Печерський райсуд Києва 8 січня задовольнив позов кума Володимира Путіна — Віктора Медведчука — до Оксани Забужко і зобов’язав письменницю виплатити позивачеві моральний збиток. Втрати свого реноме Медведчук оцінив усього в 25 копійок.

Новий рiк мільйонів

Новий рiк мільйонів

Поміж десятків афіш та пропозицій, як зустріти Новий рік, ідея Євромайданного святкування спершу була таким собі жартом, затравкою. Певно, тоді, на початку грудня, люди вірили, що до Нового року протест матиме результат. Тепер маємо повноцінне містечко у центрі столиці, такий собі другий Ватикан, а зустріти Новий рік на Євромайдані для багатьох наразі варіант №1. А де ж іще? Організатори таку ініціативу підхопили, а опозиціонери закликають прийти у центр 31–го грудня, адже самі у колі сім’ї зустрічатимуть 2014–й саме на Майдані.

Як ми провели літо

Як ми провели літо

Англієць Бен Уітлі завжди знімав криваве кіно. З 1998 року режисер зарекомендував себе як творець британського хоррору як на телеекрані, так і на широкому кіномайданчику. В 2012 році Уітлі береться знімати роуд–муві про парочку закоханих. У чому ж підвох?

В Індію чи на гравюру?

Окрім Головної ялинки в Палаці «Україна», у Києві на святкування Нового року і Різдва дітей запрошують в Український дім, Жовтневий палац, Музей Ханенків і «Мамаєву слободу». Кожен із закладів зі шкіри пнеться, щоб зачарувати своїми дійствами якомога більше дітлахів із батьками.

У Європу зі скандалом

У Європу зі скандалом

Традиційно відбір претендента на міжнародний пісенний конкурс не минув без скандалу. Минулорічна «тиха» перемога Злати Огнєвич, певно, була винятком із правил, адже цього року звинувачення на адресу переможниці посипались наче за розкладом.