Велика насолода

Велика насолода

Чарівник живого слова Анатолій Паламаренко переніс святкування 75-річчя з 12 липня на листопад. Цими вихiдними він зібрав сотні друзів і любителів українського гумору в Національній філармонії України на вечорі, присвяченому 125-річчю від дня народження Остапа Вишні. Головний сміхотворець невипадково поєднав власний ювілейний вечір із днем народження Вишні.

Кохання і метастази

Кохання і метастази

Мелодрама «Винні зірки» Джоша Буна більше підійде для тих, хто любить ходити в кінотеатри не заради того, щоб побачити безліч вибухів і перестрілок, а йде туди для знайомства з цікавими життєвими історіями. Це історія підлітків, хворих на рак, яка базується на реальних подіях. Флегматична дівчина Хейзел (найперспективніша актриса Голлівуду Шейлін Вудлі) і трохи старший, дев’ятнадцятирічний, Огастус, або просто Гас (Енсел Елгорт), зустрілися в не зовсім радісних обставинах. Їхнє життя висить на волосині, однак молоді люди все ще знаходять у собі сили, щоб боротися з недугою і пізнавати незвіданий світ.

Кіно в руках націоналіста

Кіно в руках націоналіста

Кінематографісти можуть полегшено зітхнути і почати працювати над новими проектами. Рiч у тiм, що з 28 лютого цього року, відколи Катерина Копилова написала заяву на звільнення з посади голови Державного агентства України з питань кіно, Міністерство фінансів не виділило жодної копійки на нові картини. Гранти молодим кінематографістам, конкурси і премії були заморожені. Посада голови Держкіно була вакантною кілька місяців.

Ніч на національне кіно

Із вечора до світанку з 28 на 29 червня відбудеться сімнадцятий фестиваль українського короткометражного кіно і телепроектів «Відкрита ніч». Уперше ця подія пройде одночасно в більш ніж двадцяти населених пунктах України, а також у Варшаві. Фестиваль україномовного кіно, який у 1997 році започаткував режисер Михайло Іллєнко, вважається чи не найменшим у світі.

Без «гілки», зате з трьома перемогами

Без «гілки», зате з трьома перемогами

Ще у четвер увечері українці мали привід випити бокал шампанського, святкуючи перемогу українського кіно. Саме тоді стало відомо, що фільм «Плем’я» Милослава Слабошпицького здобув гран-прі «Тижня критики» Каннського кінофестивалю, а також премію «Одкровення» та грант від фундації Gan. Експериментальна стрічка з непрофесійними акторами, що спілкуються мовою жестів, претендувала також на «Золоту камеру» — приз за найкращий дебют.

Христос Воскрес — Воскресне й Україна!

Христос Воскрес — Воскресне й Україна!

У кінці 80-х у Києві на Великдень з’явилося обнадійливе вітання: «Христос воскрес — Воскресне Україна!» І хоч тепер уже ніхто не забороняє ходити до церкви, розписувати писанки, святити паску і наїдки, співати гаївки та проводити інші пасхальні обряди, зважаючи на неспокійні часи сьогодення, повстанське вітання досі залишається актуальним.

Рецепт, як зруйнувати імперію

Рецепт, як зруйнувати імперію

Ця книга має всі потуги, щоб у наш час змінити на краще життя підлітка та його батьків. «Як я руйнувала імперію» Зірки Мензатюк вийшла друком у «Видавництві Старого Лева» і була презентована в передостанній день фестивалю «Книжковий арсенал». Авторка вже давно зарекомендувала себе провідною дитячою письменницею і казкаркою.

Кому дістануться скарби Криму?

Кому дістануться скарби Криму?

Що буде з Кримом, хвилює не тільки політиків, а й музейників України та захисників культурної спадщини у світі. Недавно нардеп Володимир Ар’єв поширив інформацію про те, що картини пензля Айвазовського з музею Феодосії вивозять в «Ермітаж». Депутат підкреслив, що про це він дізнався з перевірених джерел, а офіційно ніхто й не скаже, що в Криму мистецтво розкрадають.

З Майдану — на лондонський аукціон

Днями у Лондоні відбувся весняний аукціон сучасного мистецтва Phillips «Під впливом» (у нетверезому вигляді). З молотка продали дві роботи молодих українських художників Романа Мініна з Харкова та Назара Білика з Києва. Графіку Романа Мініна «Нагорода за мовчання» (2014) продали за 5150 доларів. Робота була створена під час подій, пов’язаних з акціями протесту на Майдані, і присвячена їм.

Першість «Останнього лімузина»

Першість «Останнього лімузина»

У Києві завершився 11–й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, який тривав рівно тиждень. Попри те, що кіно про правду життя зі всіма її болями і проблемами — не для людей зi слабкими нервами, на кожному показі був аншлаг. Молоді люди, а такою здебільшого є фестивальна аудиторія, прагнули на власні очі побачити, в якому світі вони живуть. І хоча, як заведено на Docudays UA, фільми змагались за нагороди у трьох конкурсах — Docu/життя, Docu/право, Docu/коротко, а також за спеціальний Приз від студентського журі, глядачів більше цікавили новинки документального кіно, яких було аж 36, аніж хто з них візьме шматок бруківки. Призом цьогорічного фестивалю став камінець, якими під час боїв на Євромайдані активісти відбивалися від куль «Беркута».