І букви люблять «УХО»

І букви люблять «УХО»

Чоловіки люблять очима, жінки — вухами, а «Книжковий арсенал» — музичну агенцію «УХО» сімейного підряду Олександри Андрусик та Євгена Шимальського. Три роки тому книжковий ярмарок уперше поєднався з фестивалем нової музики і почав формувати навколо себе середовище любителів букв і високих нот.

Відбувся вповні

Відбувся вповні

Новину про смерть знаменитого німецького письменника, скульптора і художника за освітою, лауреата Нобелівської премії з літератури Гюнтера Грасса повідомив у своєму мікроблозі мер Гданська Павел Адамович. Це єдиний польський політик, який не засудив народженого у теперішньому Гданську митця за те, що він наприкінці Другої світової війни добровільно вступив до лав «Ваффен-СС» — елітних військ Третього рейху.

Звідки береться героїка

Звідки береться героїка

Одна з місій елітарного мистецтва балету — викликати в глядача піднесені почуття доброти і любові одне до одного у світі, де панує насильство, де руйнівні сили диктують свої правила. Днями учні та студенти Київської муніципальної української академії танцю імені Сержа Лифаря мовою тіла розповіли, звідки береться героїка.

Спротив у гуморі

Спротив у гуморі

Художники-карикатуристи і письменник Аркадій Музичук запрошують усіх, хто живе за принципом «щоб не плакать, я сміюся» у Національну спілку письменників, де першого квітня о 17.00 відбудеться презентація сатиричної поезії «Орда або хатят лі рускіє вайни...».

Квіти від Вахтанга Кікабідзе

Квіти від Вахтанга Кікабідзе

Учора легендарний грузинський співак, актор і режисер Вахтанг Кікабідзе відлетів із Києва додому після всеукраїнського туру під назвою «Мої непопулярні пісні». Живий голос улюбленого співака мали змогу почути глядачі Львова, Києва, Харкова та Одеси. Цей тур по-своєму виявився символічним: свої виступи Кікабідзе присвятив Небесній сотні, а виручені кошти перерахував сім’ям загиблих героїв.

Повернення «Ліри»

Слово «ліра» має кілька значень. Це і сузір’я зоряного неба, і грошова одиниця деяких країн, і назва музичного інструменту, з яким наші лірники ходили і ходять в народ та наспівують святу правду.

«Шевченко мобілізує»

«Шевченко мобілізує»

9 березня у прямому ефірі радіо «Культура» з включеннями на Першому каналі Українського радіо та на Першому Національному телеканалі стартує радіомарафон «Борітеся — поборете!..» Шевченко мобілізує», присвячений 201-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Снайперша довела

Снайперша довела

Днями бійці спецпідрозділу СБУ затримали 19-річну дівчину, яка працювала снайпером бойовиків. Про це «Українську правду» повідомили джерела в правоохоронних органах. Дівчину з Донецька підозрюють у вбивстві щонайменше 10 українських бійців.

Якщо не налякаю, то засмучу

Якщо не налякаю, то засмучу

У новому кінотеатрі у Києві йдуть останні титри. Діти з батьками після 70-хвилинного перегляду мультфільму «Бабай», створеного українською студією «Анімафільм», поспішають на вихід. У залі залишається телеведучий і лідер гурту «The ВЙО» Мирослав Кувалдін, який для анімаційної картини написав музику, заспівав три пісеньки й озвучив Кота-скрипуна, до безтями закоханого у відьму. «Прем’єра відбулася.

Настане день, коли закінчиться війна

Настане день, коли закінчиться війна

Ще в листопаді в прямому ефірі на одному з телеканалів мешканці Дебальцевого просили лідера гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука про допомогу будматеріалами. Днями він особисто приїхав у Дебальцеве і привіз дві 20-тонні фури і середню вантажівку шиферу для ремонту будинків та обігрівачі UFO.