Ні оренди, ні концесії

Сьогодні в Москві розпочалися перемовини на рівні прем’єр–міністрів України та Росії на газову тему. Ще вчора посадові особи зберігали мовчанку і відмовлялися коментувати пропозиції та шанси нашої держави в цьому діалозі. Проте у Києві вважають, що газотранспортна система України — це монополія нації і держави, й такою вона мусить залишатись «Я переконаний, що в українському парламенті не знайдеться 226 безвідповідальних депутатів, якщо вони — українці, щоб передати комусь у концесію, чи в оренду, чи в управління українську газотранспортну систему», — заявив голова партії «Наша Україна» Віктор Ющенко.

Наші поля завалюють доларами!

Японці, корейці та навіть китайці найактивніше прагнуть інвестувати в українську економіку. Все частіше на Україну звертають увагу також інвестори з Південної Америки та Євросоюзу, зокрема з Німеччини та Голландії. Здебільшого вони зорієнтовані на довгострокові аграрні проекти, констатують в Українському центрі сприяння іноземному інвестуванню InvestUkraine. «Вони готові працювати в Україні навіть за умови високих ризиків», — зауважила директор InvestUkraine Олена Ганцяк–Каськів.

Юлі «світять» ґрати?

Однією з причин того, що нова урядова команда довго готує бюджет, Президент Янукович назвав необхідність урахувати всі недоліки держкошторису 2009 року, а також надскладну ситуацію в економіці країни. Зокрема глава держави планує не збільшувати податки. На його думку, перевантаження підприємств, майже половина з яких є збитковими, додатковими податками — неприпустимо. Адже мета для цьогорічного бюджету не тільки «нормально прожити цей непростий рік», а й «закласти фундамент зростання на наступні періоди».

«Приїжджайте, колеги, вони вже згодні!»

Позавчора до Києва приїхали експерти з Міжнародного валютного фонду. Разом із новим урядом вони впродовж тижня вирішуватимуть, що має зробити Україна для отримання чергового траншу, і готуватимуть ґрунт для приїзду місії Фонду, яка й ухвалить рішення. Хоч очільник Міністерства фінансів Федір Ярошенко й запевняє, що загрози дефолту не існує, проте фінансову ситуацію в державі оцінює, як «на грані катастрофи». «Значна нестача держбюджету, державний борг, що збільшується божевільними темпами, провал у роботі державних адміністраторів податків і зборів — от результат роботи попереднього уряду», — перелічив він.

«Хімічна» зброя від бактерій

Цього року селянам не вдасться заощадити на хімікатах: після зими більшість посівів озимих слабкі, сприйнятливі до хвороб і вимагають підвищеного захисту. Тож невнесення хоча б мінімальної кількості хімікатів може взагалі погубити врожай. Значний попит буде й на фунгіциди: через велику вологість у ґрунті підвищена кількість хвороботворних бактерій, які можуть призводити до грибків та цвілі. Окрім того, надлишок снігу й гарна зволоженість ґрунту сприятимуть швидкому поширенню бур’янів. Зекономити вдасться хіба що на інсектицидах: багато шкідників просто не пережили морозів.

Неполіткоректне м’ясо?

Неполіткоректне м’ясо?

Поставки продукції, виробленої на підприєм­стві «Кременчукм’ясо», заборонила Федеральна служба з фітосанітарного й ветеринарного нагляду Росії. В українській продукції фахівці служби виявили лістерії — мікроорганізми, які викликають у людини гостре інфекційне захворювання. «Зазвичай їх переносять миші», — зазначають у федеральній службі.

Дорогий, але з тирсою

На полицях магазинів повільно, але невпинно дорожчають хлібобулочні вироби. За даними МінАП, середня ціна на хліб в Україні зросла в середньому на 8—10 копійок. Тоді як на борошно вищого сорту — на 34 копійки більше і становить в середньому 6,27 гривні за кілограм.

Острів Крим

Спецзону, а точніше спеціальний економічний режим для інвесторів на території АРК, пропонує запровадити Міністерство економіки України. Якщо відповідний проект закону ухвалять, економічна зона діятиме протягом 20 років, починаючи вже з 1 січня 2011 року. Інвестиційні проекти, реалізація яких розпочнеться в цей період, буде на два роки звільнено від сплати мита при імпорті нового устаткування, 50 відсотків сум податку на прибуток цих підприємств скеровуватиметься на спеціальні рахунки Держказначейства для їх реінвестиції у виробництво.

Погода — плюс, кредити — мінус

Працівники АПК активно готуються до посівної. Трошки зачекати їх змушує лише погода — чекають, доки зійде сніг. Незважаючи на морози, стан озимих культур особливої стурбованості не викликає ні в Мінагрополітики, ні в експертів ринку. Рясні снігопади, що принесли чимало неприємностей країні, позитивно відгукнуться аграріям влітку. Саме завдяки їм урожай озимих мусить бути дуже гарним, а виробництво сільгосппродукції зростатиме й надалі.

Жовта картка експорту

Жовта картка експорту

За останні три місяці ціни на олію зросли досить суттєво: середньостатистична пляшка подорожчала з 8,5 гривні до 10,5—11 гривень. Тоді як економічно обґрунтована ціна, на думку профільних експертів, не повинна перевищувати 9—9,5 гривні. Урядовці переконані, що винен у всьому експорт — його темпи перевищують допустимі норми. Боротися з цим явищем у Мінекономіки вирішили радикально — запровадженням квот на експорт соняшникової олії.