Автомобілем, а не пішки

Автомобілем, а не пішки

Уже з наступного року доріжками Львівського музею–заповідника «Лича­ківський цвинтар» туристи зможуть подорожувати екскурсійним електромобілем. За словами директора музею Ігоря Гавришкевича, такий транспорт (а це тягач з одним вагончиком, розрахованим на чотирнадцять посадкових місць) коштує сто тисяч гривень. Музей готовий самотужки купити такий транспорт, якщо місто не зможе виділити грошей з бюджету.

Львів’яни — на велосипеди

За два–три тижні міська рада затвердить план–схему велоінфраструктури у Львові. Цю ідею підтримують 81 відсоток населення міста, половина з яких згодні пересісти на велосипеди за умови наявності доріжок. Решта — люди похилого віку, які, за словами в.о. начальника відділу туризму Львівської міської ради Божени Пеленської, більше бажають бачити велосипеди замість автомобілів.

Закон як дишло...

Закон як дишло...

Нещодавнє рішення Кабінету Міністрів про можливість надання у концесію двох замків та палацу на Львівщині більше схоже на чергове випробування на живучість українських історичних пам’яток.

Птахи, які люблять... макарони

Птахи, які люблять... макарони

Уже замерзло озеро, де зазвичай тішать львівську дітвору білі лебедішипуни. У природних умовах ці птахи зимують на озерах, що не покриваються кригою, тому про львівських лебедів подбали завчасно. В оранжереї Стрийського парку, яка розміщена неподалік їхнього улюбленого водоймища, для птахів обладнали басейн із чистою водою.

Копійка до копійки

Львівська міська рада не бажає втрачати потенційних заробітків під час проведення чемпіонату Євро—2012. За словами керівника прес–служби Львівської міської ради Наталі Міхнової, місто зацікавлене зберегти не лише всі стадіони в комунальній власності, а й об’єкти, які можуть давати прибутки для Львова. Саме тому нещодавно останні два стадіони — СКА та «Сокіл» — перейшли в комунальну власність. Це ж стосується і стадіону, який спорудять до Євро—2012. Шість гектарів для цього вже виділено поблизу іподрому, а навколишню територію під спорудження готелів та відповідної інфраструктури місто віддасть лише в оренду.

«Екоперець» гріє краще

Навесні наступного року в Україні почнуть вирощувати японську вербу — рослину, яка має надзвичайно високий показник енерговіддачі під час спалювання і з часом зможе замінити традиційні вугілля та газ. Досвід вирощування цієї енергетичної культури українські посадовці переймають у рамках підписання угоди про співробітицтво між Україною та Угорщиною.

Підібрали, обігріли...

Підібрали, обігріли...

Майже двісті осіб зареєструвалися у львівському Центрі обліку та нічного перебування бездомних громадян, який незабаром завершить підготовку відповідних приміщень для ночівлі. Вже рік такий центр надає різноманітну допомогу безпритульним особам, адже, за словами директора центру Олександра Гресика, безпритульні — це не лише ті, що живуть у підвалах та риються у смітниках. Є й такі, які в силу обставин позбавлені житла, тобто вони можуть і хочуть працювати, але, враховуючи низькі зарплати, не можуть винаймати помешкання.

Готелі й стадіони будуть

Спорудження стадіонів, готелів, доріг, аеропортів, соціального житла сьогодні стали першочерговими завданнями в процесі підготовки до «Євро–2012» в Україні. Ці питання, зокрема, обговорювалися під час роботи Міжнародного інвестиційного форуму «ЄВРО–2012: Україно, вперед!», що відбувся у Львові. В його роботі взяло участь 500 представників фірм Європи, Азії та США. Схожі проблеми постали також і перед польськими колегами, з якими львів’яни домовились про організацію спільного проекту з обміну інформацією щодо «Євро–2012». Проект передбачає відкриття спеціалізованих інформаційних та координаційних центрів. Ці структури сформують ще й тому, що, за словами мера Львова Андрія Садового, міська влада Львова взяла на себе функції міста–координатора під час проведення чемпіонату.