Два голоси мої, два голоси

Дізнатися остаточний розклад політичних сил у Рівненській обласній раді заважали результати виборів у проблемному Млинівському виборчому окрузі №22, де кандидатка від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Алла Черній набрала на два голоси більше, ніж висуванець Партії регіонів Віктор Ковальов. Останній оскаржував свою поразку в судах різних інстанцій, які приймали протилежні ухвали. Остаточне рішення вже під час сесії довелося виносити членам обласної виборчої комісії. Вони визнали депутатом облради представницю «Батьківщини».

Голова замість кабана

Минулих вихідних на Рівненщині почалося полювання на диких копитних звірів. Як це часто буває на «відкритті», від куль та картечі потерпає не лише звірина, а й самі мисливці. І навіть високопоставлені. Цьогоріч під обстріл потрапив голова Рівненської облради Олександр Данильчук.

«Хай отець!» — усі гукнули...

Упевнено перемігши шістьох кандидатів, посаду сільського голови Пісківської сільради виборов настоятель місцевого храму отець Георгій. Минулої неділі в селі Пісків Костопільського району та інших селах, що належать до сільради, за батюшку, а в миру — Юрія Кожарко, проголосувало 28 відсотків мешканців.

Щит для чесних виборів

Щит для чесних виборів

Голова політради «Нашої України» Валентин Наливайченко, перебуваючи в Рівному, оголосив, що його партія розпочинає кампанію захисту чесних виборів. «Виборчі комісії на всіх рівнях сформовано переважно з представників влади. Це не є демократично і несе пряму загрозу фальсифікації результатів голосування, — переконаний Наливайченко. — Партія регіонів штучно закріпила за собою перші номери в більшості бюлетенів, сподіваючись у такий спосіб отримати підтримку громадян».

Європривіт з Африки

Європривіт з Африки

Недільного дня до одного з кіосків у торговому центрі «Екватор» завітав молодий чоловік з наміром придбати шубу. До вподоби припала чи не найдорожча — норкова, вартістю 24 тисячі гривень. Оскільки такої суми в гривнях у покупця нібито не виявилось, він запропонував найманому продавцю розрахуватися на місці в євро. І вручив їй купюри на суму 2400 євро, без здачі, зрозуміло. Лише під час підрахунку виручки підприємець виявив, що ці «євро» зовсім не з Європи. На його думку, за шубу розрахувалися... доларами африканської країни Зімбабве, які, до того ж, уже вийшли з обігу.

Щеплення не винне?

Планове профілактичне щеплення чотиримісячному Іванку зробили минулого тижня у амбулаторії села Верба Дубенського району Рівненщини. Вакцинували «Пентаксимом» французького виробництва — комплексним препаратом, який застосовується для імунізації проти кору, правця, поліомієліту, дифтерії та гемофільної інфекції. У вересні хлопчикові вже проводилося щеплення цією ж вакциною і тоді ніяких ускладнень не спостерігалося. Тож і цього разу через півгодини після процедури щеплення медики відпустили матір із дитиною додому. Мати вклала малого спати, а коли за якийсь час, стривожена тишею, підійшла до дитини, то побачила що хлопчик не дихає.

Злочин розкрив «самосуд»

23–річного підприємця Тараса Ярмушко з міста Костопіль знайшли утопленим у річці Замчисько ще в травні 2009 року. У хлопця лишилася дружина та чотирирічна дитина. Правоохоронці наполягали, що він утопився сам. Утім його батьки в цю версію відразу не повірили. «Син iз дитинства панічно боявся води, плавати не вмів, — розпачливо запевняє батько загиблого Михайло Давидюк. — У воду він не поліз би, уже дорослим у море заходив лише по коліна!». Рідні також знайшли на обличчі Тараса сліди побоїв, але навіть цей факт не змусив міліцію продовжити розслідування. За деякий час міліція Костополя остаточно відмовила рідним у порушенні кримінальної справи.

Класи... на стовпах

Класи... на стовпах

Кожного ранку батьки села Мульчиці Володимирецького району Рівненщини випроводжають своїх дітей до школи з думкою, щоб вони повернулися додому живі та здорові. А хвилюватися й справді є чого, адже школа, в якій навчаються майже 420 учнів, перебуває в аварійному стані ще з 2004 року. Це офіційно визнала й обласна санепідемстанція. Хоча для такого висновку авторитетної комісії й не потрібно, адже як тільки переступаєш поріг навчального закладу, так і остерігайся, щоб на голову не впав шмат штукатурки. Зокрема, журналістам довго чекати цього не довелося — лише зайшли на хвильку під час уроку до класу, як зі стелі посипався пісок. Навіть дверима не довелося грюкати.

Дзвоник у нікуди

Сьогодні у школах України пролунає перший дзвоник. Армія школяриків у новому навчальному році поповниться понад 400 тисячами новобранців — саме стільки «першачків» уперше переступлять поріг своїх класів. Втішає, що це на декілька тисяч більше, ніж торік. Наприклад, на Воли­ні на 905 першокласників більше, ніж торік, на Тернопільщині — на 402, на Луганщині — на 564. Хай не демографічний вибух, але в класах поступово стає гамірніше. Щоправда, на тлі цих втішних тенденцій не може не тривожити інший факт: з освітньої карти цьогоріч зникне приблизно сто шкіл. Правда, чиновники це називають «призупинення діяльності». Водночас вірогідність відновлення цієї діяльності дуже і дуже невелика...

Скажімо, на Львівщині цьогоріч навчання не розпочнеться у 9 школах, на Вінниччині — в чотирьох, а на Хмельниччині, за словами голови Хмельницької облдержадміністрації Василя Ядухи, — аж у 82! Причому сумна тенденція зачепила навіть міста: скажімо, в Житомирі не відкриється школа №18. Її приміщення зведені понад 100 років тому і вже вичерпали свій технічний ресурс (наприклад, система опалення тут досі була пічна), повноцінного спортзалу і їдальні немає, споруда майстерні — в аварійному стані. Тому всіх дітей разом із вчителями переведуть до сусідньої школи.

«Це шок. Апофеоз безвідповідальності»

«Це шок. Апофеоз безвідповідальності»

Справжній шок пережив Прем’єр–міністр Микола Азаров від інформації про ситуацію зі школою в селі Познань. Про це він сам зізнався на вчорашньому засіданні уряду. «Одна з центральних газет України опублікувала, як на мене, абсолютно дику інформацію: батьки з села Познань Рокитнівського району Рівненської області, де найвища в Україні народжуваність і де мешкає 150 багатодітних сімей, налаштовані не пускати дітей до школи, — сказав глава уряду. — Ще минулого року тут згоріла частина школи, і з тих пір ні нова школа не збудована, ні стара не відновлена. Це шок. Апофеоз безвідповідальності». Громи і блискавки відтак посипалися на голови винних за «шок і апофеоз». «На попередників немає чого кивати, адже в нас уже було майже півроку, щоб вирішити цю проблему, — продовжив Микола Янович. — Як можна оцінити тих керівників, які півроку споглядали таке неподобство? Ці керівники однозначно не виконали завдання уряду: підготувати всі школи до початку нового року. Тому, по–перше, сьогодні ж ми виділимо кошти на будівництво нової школи з Резервного фонду».