І озеро, і ставок, і грибок...

І озеро, і ставок, і грибок...

Фінішна пряма травня не балувала волинян теплом. Зливи і шквали відлякали туристів та відпочивальників, яких у цю пору року вже чимало, особливо на Шацьких озерах. Саме вони, водні перлини краю, приваблюють відпочивальників. Лише в Шацькому і Любомльському районах, що на кордоні з Польщею, 30 мальовничих озер, не рахуючи річок. І, звичайно, одне з семи чудес України — Світязь, куди пролягають головні туристичні маршрути влітку. Хоча все більше українців і навіть іноземців шукають невибагливий відпочинок на природі в незайманих її куточках. А такі на Волині, дякувати, ще збереглися.

Три тижні — за 108 гривень

Три тижні — за 108 гривень

У Києві з понеділка розпочали роботу 98 пришкільних таборів, які дають змогу батькам у робочі дні бути спокійними за своїх молодших школярів з 8.30 до 18.30. До 18 червня близько 7,5 тисячi дітей відвідуватимуть школи, де у спеціально виділених класах стоять ліжечка для денного відпочинку.

Про Царський пляж і «болгарки»

Спочатку про особисті враження. Минулої неділі разом із групою сімферопольських туристів уперше подолав кількакілометровий гірський маршрут Караул–Оба — Новий Світ, заодно «проінспектувавши» на великих привалах по черзі три розділені прибережними скелями пляжі — Веселовський, Царський і так званий Розбійницький у Синій бухті.

Море голубить і «кусається»

Море голубить і «кусається»

Синоптики не помилилися: трохи не відразу після березневих аномальних снігів уже майже місяць стовпчик термометра вдень не опускається нижче +20, а часто на сонці перевищує і +30. Саме тому думки про відпочинок обсідають усе частіше й частіше.

Чим би дитя не тішилося...

Смерть дитини у технічному басейні на площі біля Палацу культури «Металург» у Маріуполі спонукала чиновників замислитися над проблемою дозвілля маленьких маріупольців. Вихід знайшли досить швидко: практичний і порівняно дешевий. Правду кажуть, що нове — це добре забуте старе. Чиновники згадали колишню практику й вирішили централізовано вивозити дітей купатися на Азовське море. Раніше виїзди на море практикувалися лише для вихованців пришкільних таборів, тепер же поїздку може замовити будь–яке підприємство, Будинок дитячої та юнацької творчості чи ЖЕК.

Пройдуся до «Хутора», зверну до «Фортеці»

Нарешті Дніпропетровськ має намір серйозно українізувати свій архітектурний вигляд. Заслужений архітектор України, лауреат Державної премії в галузі містобудування і архітектури Ігор Підорван щойно обнародував грандіозний проект. На території площею 19 гектарів, де колись розміщувалася військова частина, яка наказала довго жити, зведуть житловий квартал «Паланка».

Гарт для гурту

Гарт для гурту

Сумщина за кількістю дітей, що відпочивають організовано, минулого року була в п’ятірці кращих. Цього року принаймні з десятки теж «не випаде». Бо ж до середини літа «потаборувало» вже більше половини тих, кого передбачали оздоровити.

Шукай вітру в полі

Шукай вітру в полі

Аби на неї потрапити, варто лише повернути на автотрасі Феодосія—Коктебель, одразу за селом Передгірське, праворуч. Долаєте ще рівно п’ять кілометрів — і ви на місці. Горою фактично опікується Центр планерного спорту «Коктебель». На площі майже сто гектарів помістився його невеличкий аеродром, кілька ангарів та стареньких двоповерхових будівель. Є й бюст авіаконструктору Олегу Антонову на тлі пам’ятника першим планеристам. А півроку тому було встановлено основний репер Клубу активного туризму Криму, який вказує, що саме тут проходить 45–та паралель — золота середина Землі. Себто кримська гора і від екватора, і від Північного полюса віддалена рівно на п’ять тисяч кілометрів.

Не Світязем єдиним...

Не Світязем єдиним...

Цьогорічний червень із його нестабільною та дощовою погодою поламав плани багатьох відпочивальників. А ще більше — мешканців озерного Шацького району, особливо селища Світязь. Тут практично кожна сільська садиба вже давно готова прийняти навалу туристів, але негода сплутала всі карти. Сімейні бюджети шацьких родин недоотримають заплановані літні прибутки, на які щороку люди покладають велику надію.