Чий це край, чия батьківщина? Це наша Україна!

Чий це край, чия батьківщина? Це наша Україна!

Національна ідея, яка мала б нарешті стати фундаментом побудови нової України, — під загрозою. Її розбудова, суверенітет і соборність, щобільше, саме вільне буття українців у вільному світі зазнали нападу кримських «зелених чоловічків» північного сусіда, відвертої його військової агресії на сході України.

Подбайте про окрадену матiр

Подбайте про окрадену матiр

Щиро радий Вашому указу 641/2015 «Про проголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні». Шкода, що таких указів не могло бути в час мого школярства та студентства — тоді видавалися укази про поглиблене вивчення лише російської мови.

Вчимо мобільно

Команда освітнього проекту «Мова — ДНК нації» створила перший мобільний додаток для вивчення української мови з назвою Mova. Він дає змогу пригадати основні правила українського правопису, дізнатися фразеологізми й синоніми, навчитися правильно наголошувати слова та позбутися калькування з російської.

Мова — не язик

Мова — не язик

На парламентських слуханнях «Національна ідентичність в Україні в умовах глобалізаційних викликів: проблеми та шляхи збереження» 2009 року я цитувала слова Джеймса Мейса, які він написав iще у 2000 році.

Полiтичнi українцi — непереможнi

Полiтичнi українцi — непереможнi

16 вересня минула 68-ма річниця від дня народження визначного українського дисидента — правозахисника Валерія Марченка. Полтавська «Просвіта» готує до друку збірник текстів про видатних українців у їхніх власних спогадах та розповідях сучасників про них. Починається збірник Євгеном Чикаленком і закінчується шістдесятниками.

На острові гармата, а в Києві... засновник Москви

На острові гармата, а в Києві... засновник Москви

Україна знала багато січей. Перші осередки козацьких вольнощів зніс кількасот літ тому непокорений Дніпро. Найзнаменитішу, Запорозьку, — недоброї для українців пам’яті цариця Катерина. Та на хвилі зростання національної самосвідомості дніпровська хвиля викинула на береги Славути ідею їх відродження козаками новітньої доби.

Чи запануємо ми, браття, у своїй сторонці?

Чи запануємо ми, браття, у своїй сторонці?

Часто можна почути нарікання на те, що наша країна навіть в умовах війни не має своєї пропаганди. Хочу з цим не погодитися. Адже саме офіційна пропаганда сьогодні наполегливо експлуатує міф про те, що Україна — багатонаціональна держава, а українці — поліетнічна нація.

Яворницький з Полем проти Карла Маркса

Яворницький з Полем проти Карла Маркса

Після виходу у світ закону про декомунізацію Дніпропетровську та Кіровограду серед усіх обласних центрів пощастило найменше. Адже їм, окрім усього, доведеться змінювати ще й свої назви. На честь натхненника «червоного терору» не тільки дотепер зберігається сама назва обласного центру, а й величезний пам’ятник йому прямісінько на привокзальній площі, на який буквально наштовхується кожен, хто прибув до міста потягом, ще ніхто не звалив.

Галактика роду Володимирового

Галактика роду Володимирового

Що спільного між, скажімо, королем Франції Філіппом І, королевою Норвегії Малфрідою, королевою Англії Матильдою, королем Данії Вальдемаром І та Україною? Насправді, всі ці правителі наймогутніших держав є генетичними українцями. Саме так, адже вони є кровними родичами державотворця і хрещеного батька Київської Русі — Володимира Великого.

Пам’яті Максима

Пам’яті Максима

На турнірі пам’яті Максима Бендерова перемогти хотів кожен — щоб віддати честь Воїну. І кожна перемога в цей день присвячувалася Максиму. На килимі Олександрійського палацу спорту змагалися багаторазові чемпіони світу та Європи, майстри спорту міжнародного класу, 8 діючих членів збірної України, в цілому — близько 100 учасників.