Чужа шкіра

Чужа шкіра

Навіть той, хто хоч раз обпік палець краплею окропу чи розігрітого жиру, знає, яким сильним і дошкульним може бути біль такої невеличкої ранки. Що вже казати про страждання тих, хто отримав обширні й глибокі опіки.

Діагностика в режимі 3D

Діагностика в режимі 3D

Затяжний і досить болісний процес встановлення точного діагнозу в онкології харківським ученим вдалося звести до кількох хвилин. Виграний час, що у випадку з раковими хворими вважається синонімом порятунку, — результат дії методу так званої зсувнохвильової еластографії, яку називають революційною технологією у діагностиці.

Технологія збирання світла

Технологія збирання світла

Перспектива появи астероїдів та інших космічних «мандрівників» біля орбіти Землі нерідко супроводжується сенсаційними «страшилками» про кінець світу. Долю гігантських динозаврів, які, за однією з наукових версій, стали жертвою падіння велетенського астероїда, повторити ніхто не хоче, тому астрономи намагаються відстежити усі транзитні маршрути небесних тіл.

Філологія з фактами та емоціями

Філологія з фактами та емоціями

Розгорнувши в минулу середу газету «Україна молода», ми щиро здивувалися, побачивши матеріал Григорія Халимоненка про Шевченків університет, зокрема про колись рідний йому Інститут філології. У подібній ситуації вже неодноразово опинялися інші видання, які оприлюднювали інформацію буцімто викривального змісту у викладі цього відлученого від альма-матер працівника, який у її лоні здобув професорське звання.

На кого працюють дельфіни?

На кого працюють дельфіни?

... Як відомо, у світі поки що існують лише два центри підготовки бойових дельфінів — це військова база Сан-Дієго в США і Науково-дослідний центр Збройних сил України «Державний океанаріум» в Козачій бухті (місто Севастополь). У лютому поточного року науково-дослідному центру виповнилося 48 років, але справи його йдуть усе гірше і гірше.

Філологія без мови?

Філологія без мови?

Ще як був у нас Президент Леонід Кучма, надумався ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка (КНУТШ) Віктор Скопенко (Герой України, академік, начальник ВАК і так далі) зліпити з трьох факультетів — філологічного, іноземної філології та сходознавства — такий собі Інститут філології.

Не лише для молитви

Не лише для молитви

Храм блаженного Миколая Чарнецького повністю виготовлений з дерева: від фундаменту і аж до верхівки бані. Його будували гуцули за давньою технологією — здається, що ніде у стінах храму немає цвяхів. Насправді цвяхи є, але їх не видно. «Дерев’яні церкви — це окраса нашого краю. Тому сумнівів щодо матеріалу для побудови храму не виникало.

Інститут «неукраїнознавства»

Інститут «неукраїнознавства»

Ще два тижні тому, коли міністерства культури й освіти були блоковані громадськістю в очікуванні нових міністрів, свою спробу люстрації зробили і співробітники Національного науково–дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії.

Той, хто вивчає народи

Той, хто вивчає народи

«Моє життя і фах нерозривно поєднані», — каже етнолог, член–кореспондент Національної академії наук України Всеволод Наулко, якому сьогодні виповнюється 80 років. Упродовж кількох десятиліть від об’їздив з етнографічними експедиціями всю Україну, працював в архівах і фондосховищах багатьох держав, виступав на міжнародних наукових симпозіумах у Європі, Азії, Америці.

Морква від туберкульозу

Морква від туберкульозу

Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України розташовується по вулиці академіка Заболотного — майже на околиці Києва. Ззовні — нічим не примітне приміщення звичайної наукової установи — без охорони і попереджень про біологічну небезпеку.