Уявляєте? В бібліотеці знайшли книжки! Цікаво, що, на думку російських пропагандистів, мало бути в бібліотеці? І що ж вони мають на увазі під «нацистською літературою»? Виявляється, це книжки з історії України, зокрема, про Голодомор, та видання патріотичного змісту.
У Переяславі на Київщині таки демонтують монумент на відзначення 300-річчя возз’єднання України з Росією на площі Богдана Хмельницького. Відповідне рішення у четвер, 19 травня, ухвалила Переяславська міська рада. За проєкт рішення депутати проголосували одноголосно.
Чи то справді в цьому є якийсь символізм, чи так зірки зійшлися, але за лічені години до російського вторгнення в Переяславі на Київщині відбулись громадські слухання
Село Стара Басань, що на Чернігівщині, було окуповане російськими загарбниками в перші ж дні війни. На той час в село до батьків, родичів і на дачі приїхали з міст сотні втікачів від війни. Думали, що тут буде спокійніше, а виявилося, що потрапили в саме полум’я бойових дій.
Поет і музикант із Бучі Міха Апокриф, який пережив у рідному місті справжнє пекло, написав пронизливу пісню під назвою «Обійми ці могилки в саду». Її вже співають в Україні та за кордоном.
У Київській міській раді зареєстровано проєкт рішення «Про демонтаж пам’ятних знаків (пам’ятників, меморіальних об’єктів, меморіальних дощок) та їх частин, пов’язаних з російською федерацією та колоніальною спадщиною».
"Спина до спини. Плече до плеча. Переможем, якщо гуртом. І якщо ти не можеш тримати меча – Стань щитом!", - Ці натхненні рядки написала волонтерка Мальва Кржанівська із Києва, яка взяла на себе доставку на місця сколівських смаколиків. А днями дівчина стала парамедиком підрозділу «Білий Вовк».
У звільненому від окупантів Іванкові, що на Київщині, місцеві мешканці розповіли, як були врятовані картини всесвітньовідомої художниці Марії Примаченко.