За рік до другого десятка

За рік до другого десятка

Як уже писала «УМ», параду до Дня Незалежностi в Києвi не буде. Діє також заборона РНБО на феєрверки — через підвищену пожежну небезпеку.

До Дня Незалежності нашої держави в Брюсселі скульптуру пісяючого хлопчика одягнуть в український козацький костюм. Причому не хто–небудь, а відомий на увесь світ український силач Василь Вірастюк. Таке дійство організовує Європейська Асоціація українців за підтримки проекту «Парк Київська Русь». «Перевдягання Маннекен Піс — це давня традиція для Брюсселя, українці долучилися до неї в 2007 році. І з того часу кожного року на День Незалежності ми проводимо таку акцію, свого роду рекламуючи Україну. Адже, окрім самого пам’ятника у вишиванцi i шароварах, на вулицях міста роздаватимуть листівки про Україну, а брюссельський хор співатиме українських пісень. Ми прагнемо, аби політика та економіка відійшли на другий план, а українська культура стала привабливою для іноземців», — розповіла «УМ» прес–секретар інформаційної служби «Парку Київська Русь» Олена Петрушенко. Пані Олена також поділилася, що наступного року планується одягнути «брюссельського хлопчика» у костюм часів Київської Русі.

Проти тіньового ринку

Нещодавній випадок з туроператором «Карія Тур», який збанкрутував, перед тим покинувши напризволяще під відкритим небом у Туреччині більш як півтори тисячі українців, — зовсім не виняток. Адже, констатують у Державній службі туризму та курортів, приблизно 40—50 відсотків туристичного ринку України сьогодні перебуває «в тіні». А тому пропонують збільшити вартість ліцензії з 25 до 50—100 тисяч доларів і роздавати кожному туристові ваучери, щоб проконтролювати кількість відпочивальників. Додатковими заходами убезпечення від недобросовісних туроператорів державні мужі називають самостійне страхування не тільки на випадок хвороби чи втрати багажу, а й, власне, банкрутства фірми, що надає послуги.

Не стріляти, стерню не палити

Не стріляти, стерню не палити

Хоча у Криму стійко тримається сорокаградусна спека, вона поки ще не встигла перетворити рослинний світ і надто лісову підстилку в гірській місцині Південнобережжя у легкозаймистий сухостій. Цьому кримчани можуть завдячувати передусім рясним дощам і зливам, на які був багатий липень.