День обійм iз викрученими руками

День обійм iз викрученими руками

У жіночому русі «Фемен», відомому своїми провокаційними (з обов’язковим оголенням жіночих принад) акціями, тріумфують. 17 січня Шевченківський райсуд столиці закрив судове прова­дження відносно однієї з лідерок руху Інни Шевченко у зв’язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення. Тепер уже українські феміністки мають намір притягти до відповідальності аж занадто жвавих працівників міліції.

Губить людей вода

Аж занадто важким видався ранок і наступні кілька днів після новорічної ночі для мешканців селища Сарата Одеської області. У перший же день 2011 року люди десятками (подекуди цілими сім’ями) почали звертатися до лікарів зі скаргами на отруєння. Головним винуватцем своїх бід саратинці небезпідставно вважають місцевий водогін, з якого у передсвятковий вечір 31 грудня раптом потекла вода з характерним запахом нечистот, а вже за добу з’явилися й перші випадки отруєння.

Безмежно вдячні! А за що?..

Хабар став невід’ємною частиною українського «побуту» і фактично обов’язковою умовою при спілкуванні з державними службовцями. Про це свідчать результати соціологічного опитування за методикою «фейс–ту–фейс», тобто за місцем проживання респондентів, яке провела «Перша рейтингова система» (RATE1). Згідно з підсумками цього дослідження, що проводилося з 10 по 13 грудня 2010 року в усіх обласних центрах країни — загалом опитано 1013 респондентів у віці від 18 років, статистична похибка не перевищує 3,2%, — в Україні хабарі платить кожен другий мешканець міста, повідомляє ЗІК.

Гостріть лижі!

Багаторічну тенденцію, яка так заважала зустріти новорічні свята з відчуттям усієї їхньої краси і казковості, здається, нарешті зламано. Незважаючи на численні прогнози «народників» (та й синоптики від них не відставали), що передрікали дефіцит снігу і доволі теплу погоду наприкінці нинішнього — на початку наступного років, українці все ж матимуть майже повний «святковий набір» погодних умов. Принаймні про це свідчать останні прогнози Укргідрометцентру.

«Народні автомобілі» народу вже не потрібні?

Єдині суто українські марки автомобілів невдовзі можуть повторити долю свого «горбатого» попередника. Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАТ «ЗАЗ»), що входить до корпорації «УкрАвто», в січні 2011 року має намір зняти з виробництва «Славуту» (ЗАЗ–1103) і «Таврію–пікап» (ЗАЗ–110557). Таким чином, з 2011 року під брендом ЗАЗ випускатимуть тільки автомобілі «Ланос» і «Форза». Виробник пояснює цей крок різким скороченням попиту на «Славути» і «Таврії» і, відповідно, нерентабельністю їх виробництва.

«Добро» — на дно

Караван із восьми барж, навантажених мінеральними добривами, так і не дістався порту призначення, зазнавши аварії неподалік румунського міста Харшова, біля рибальського селища Гіндарешть. Про це напередодні повідомили румунські ЗМІ. Як уточнило вчора українське МЗС із посиланням на дипломатичне представництво в сусідній країні, аварія сталася вранці (о 4.00) 19 грудня на 261–му кілометрі Дунаю, що всього в 130 кілометрах від кордону з Україною. Внаслідок інциденту в річку потрапили 964 тонни міндобрива «Амофос».

Краще — ворог хорошого

Грудневе похолодання остудило святкову ейфорію підприємців, якi відстояли Майдан у боротьбі за ветування Податкового кодексу, що неабияк потріпав їхнi нерви суворими обмеженнями спрощеної системи оподаткування, які так і не відбулися.

Але свята мають звичай закінчуватися, і ось тут саме час розібратися, наскільки добре відчує себе бізнес після того, як iз настанням Нового року запрацює змучений поспішними нововведеннями основний податковий документ країни.

На прокат не бажаєте?

На прокат не бажаєте?

Вітчизняні лісові господарства почали гуртовий розпродаж «новорічок» завчасно, ще на початку грудня. Як розповіли «УМ» у Державному комітеті лісового господарства України, їхні підприємства можуть запропонувати на продаж українцям до 5,5 мільйона зелених красунь різних порід, хоча, як показує практика попередніх років, вистачить і мільйона дерев. Так волинські лісівники до новорічних свят виростили на спеціальних плантаціях понад 200 тисяч зелених красунь. Основна їх частина пішла на продаж у столицю та на схід України, частину — придбали волинські підприємці. Водночас цього року лісівники вирішили відмовитися від безпосереднього продажу ялинок на базарах. Кажуть, не рентабельно.

Домініку, послухайте...

Емоційний лист–звернення знаного на Прикарпатті «політичного шоумена», депутата Івано–Франківської міської ради Руслана Коцаби набув неабиякого розголосу. Принаймні в Україні. У цьому листі 45–річний іванофранківець попросив директора Міжнародного валютного фонду Домініка Стросс–Кана зняти з нього та з його родини всі боргові зобов’язання, що виникли внаслідок отримання Україною багатомільяр­дних кредитів. Пан Коцаба аргументував своє прохання тим, що йому невідомо, для яких цілей і на яких умовах беруться кредити. Мовляв, оскільки держава не звітує йому як громадянинові про використання отриманих коштів, то і він не зобов’язаний розділяти ті борги.

Візуалізація з ефектом присутності

Відтепер кожен охочий має змогу здійснити віртуальний тур по будь–якому з українських спортивних об’єктів до Євро–2012. Так, днями на офіційному сайті НСК «Олімпійський» з’явилася тривимірна (ЗD) панорама стадіону з 150–метрової висоти. Її створено за допомогою аерофотозйомки, що проводиться впродовж останнього місяця над спортивною ареною і прилеглими до неї територіями за допомогою радіокерованого вертольота, завдяки чому створюється враження польоту. Вслід за «Олімпійським» панорамну 3D–візуалізацію розмістив і львівський стадіон — відвідувачі сайту держпідприємства «Дирекція з будівництва об’єктів до Євро–2012 у Львові» можуть під різними кутами простежити за процесом будівництва, а також за тим, як споруда виглядає зсередини.