Нездужаєте? Тоді Герман іде до вас!

Заступниці голови президентської адміністрації несподівано заманулося спробувати себе у ролі турботливої санітарки. «Я планую тиждень відпочити в горах і тиждень попрацювати санітаркою в лікарні для бідних», — сказала Ганна Герман в одному зі своїх останніх інтерв’ю. Щоправда, вона так і не конкретизувала, які то будуть гори і якому медзакладу пощастить працевлаштувати у себе «дуже важливу санітарку», а лише зазначила, що планує після 25 липня знайти «якусь лікарню для бідних».

«Бандит» у морі

«Бандит» у морі

Гучне святкування ювілею Віктора Януковича вразило простий люд небаченим розмахом і зовсім «некризовими» пишнотами. Особливо це стосується гулянь гаранта і його гостей на кримських берегах. Окрім спогадів про щасливий день 60–річчя, винуватцю торжеств залишаться й цілком матеріальні речі. При цьому йдеться аж ніяк не про символічні велосипеди, які дарували Януковичу журналісти, а справді цінні дарунки.

Фальшива грамота

Фальшива грамота

Дванадцятирічки не буде. Влада у притаманній для себе манері — зі скандалами і грубими порушеннями всіх можливих процедур — повернула одинадцятирічний термін навчання у вітчизняну середню школу та запровадила обов’язкову дошкільну освіту з п’яти років. Освітню реформу, яку ще в 1999 році ініціював тодішній міністр освіти Василь Кремень, перервали, по суті, на півслові. У правлячій більшості виправдовуються: криза, мовляв, коштів на фінансування «зайвого» 12–го класу та перепрофілювання освітніх закладів немає. Опозиція ж звинувачує опонентів у черговій зраді національних інтересів.

Б’ють і відводять очі

Брак реальних результатів у розслідуванні резонансних злочинів проти представників вітчизняних мас–медіа свідчить про подальше згортання свободи слова в Україні. Про це під час учорашньої прес–конференції в Національній спілці журналістів заявили представники нещодавно створеного Комітету захисту українських журналістів (КЗУЖ). Останнім часом, стверджують вони, тиск на засоби масової інформації набуває системного характеру, а на журналістів дедалі частіше вчиняють жорстокі напади.

Небезпека з–під землі

Загадковий вибух пролунав в Івано–Франківську в неділю на вулиці Хіміків, 4. Його епіцентр був під землею, в мережі теплокомунікацій. Постраждали двоє п’ятирічних братів–близнюків, які перебували неподалік — в одного з них лікарі констатували закритий перелом ноги і незначні опіки, другого, після медичного огляду, відпустили додому. Крім того, вибуховою хвилею вибито шибки у шести квартирах з 1–го по 4–й поверх п’ятиповерхівки і вирвало із землі три важкі чавунні люки.

Молитва за «Ілліча»

Триває протистояння довкола Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча (ММК). У той час як директор промислового гіганта Володимир Бойко у пошуках захисту штурмує владні кабінети, а його опоненти, наполягаючи на законності купівлі–продажу активів підприємства, апелюють до громадськості (представники Російського металургійного концерну), окреме прохання про сприяння у вирішенні земних справ передано і до «найвищих інстанцій». Учора у Свято–Микільському храмі Маріуполя провели незвичайне богослужіння — молебень «за визволення меткомбінату імені Ілліча».

Сезон дощів затягується

Із підтоплених територій почала відходити вода, проте розслаблятися місцевим мешканцям зарано. У постраждалих районах тривають роботи з водовідведення, відновлення транспортної інфраструктури, проводиться укріплення пошкоджених негодою протипаводкових споруд. Населення просять повідомляти про всі виявлені випадки руйнування підпірних стінок, підмивання, підтоплення підвальних приміщень, провалів на дорогах та тротуарах, падіння дерев. І все це має бути завершено у стислі терміни, адже прогнози синоптиків невтішні.

Темрява насувається

Компанія «Київенерго» почала роботи з відключення від електропостачання найбільших боржників, серед яких — «Київміськсвітло», «Київпастранс», «Київський метрополітен» і «Київводоканал». Керівництво «Київенерго» надіслало Леоніду Черновецькому листа з проханням забезпечити фінансування вказаних підприємств для стовідсоткового погашення заборгованості.

МАРШрут із перешкодами

Прихильникам ідеї легалізації «легких наркотиків» (зокрема коноплі) не дозволили пройтися центром столиці щорічним «маршем свободи», який проводять у рамках «Всесвітнього конопляного маршу» (Global marijuana marsh). В Україні захід, запланований для проведення на Михайлівській площі у суботу, 15 травня, мав відбутися вже вшосте. Однак напередодні Окружний адміністративний суд міста Києва заборонив його через, як мовиться в офіційному формулюванні рішення суду, святкування у Києві «Днів Європи», а також через можливі масові заворушення і зіткнення між учасниками «маршу» та їхніми непримиренними опонентами.

Замість кондуктора — «шлагбаум»

Замість кондуктора — «шлагбаум»

Уже до кінця поточного року київська міська влада планує обладнати рухомий склад наземного комунального транспорту — тролейбуси, трамваї й автобуси — турнікетами, мобільними касовими апаратами і пристроями для зчитування безконтактних карток — валідаторами. Як повідомляє «Ліга–бізнесінформ» із посиланням на офіційне розпорядження Київміськ­держадміністрації, у мерії впевнені: нова система забезпечить повноту збору оплати за проїзд, ліквідує зловживання під час продажу квитків і покращить фінансове становище транспортних підприємств.