Комерціалізація Різдва

Комерціалізація Різдва

Мешканці більшості країн Заходу цього року мають довгий святковий уїк–енд: до двох офіційних вихідних 25—26 грудня додалися три додаткові 22—24 грудня. І саме в ці «позапланові» вихідні європейці та американці кинулися на штурм магазинів. Останні три дні перед Різдвом перетворилися на споживацьке божевілля. Тільки у США та Канаді, за підрахунками соціологічних служб, люди готові були витратити на різдвяні подарунки близько 120 млрд. доларів.

Гра на підвищення

Гра на підвищення

Із Києва до Одеси польський президент Лех Качинський летів уже українським орденоносцем — з нагоди офіційного візиту і в подяку за справді стратегічні партнерські взаємини, які польський лідер підтримує з нашою державою, Президент Віктор Ющенко нагородив його орденом Ярослава Мудрого.

Грузія спинилася біля прірви

Грузія спинилася біля прірви

Розрядка у грузинській політичний кризі: ввечері 8 листопада президент Михаїл Саакашвілі підписав указ про проведення дострокових президентських виборів 5 січня. Опозиція тріумфує. «Це історичне рішення, у дусі демократії, — каже в інтерв’ю агенції «Новості–Грузія» Саломе Зурабішвілі, лідер опозиційної партії «Шлях Грузії». — Ми сподіваємося, що так само наступного року вдасться провести демократичні вибори до парламенту — або навесні, або восени».

Надзвичайна Грузія

Надзвичайна Грузія

Відучора в Грузії на 15 днів оголошено надзвичайний стан: заборонені мітинги й демонстрації, припинено мовлення незалежних телеканалів, до понеділка закрито школи. Указ президента Михаїла Саакашвілі про запровадження надзвичайного стану вчора, коли готувалося це число «УМ», мусив підтвердити парламент Грузії. Втішна деталь — не оголошено комендантську годину — мало чим насправді втішає, всі розуміють: країна стоїть на межі великої громадянської кризи, можливо, навіть кровопролиття.

«Ноель», народжений на Бермудах

«Ноель», народжений на Бермудах

Ураган «Ноель», якому позавчора надвечір було надано найвищий — перший — ступінь небезпеки, приніс щонайменше 115 людських жертв. Вітер розігнався до 180 км/год. Найбільшого удару зазнала Домініканська Республіка — тут загинули 73 людини, і кількість жертв стихії, як підозрюють рятувальники, буде більшою, адже ще десятки людей вважають зниклими безвісти. У республіці Гаїті загинули 34 людини, на Ямайці — одна особа. Загиблими і зниклими безвісти є й кілька людей у Мексиці, де у штаті Табаско лютує повінь.

Кого любить Нестор — того любить батьківщина

Кого любить Нестор — того любить батьківщина

«Друга Евіта Перон», — так називають Крістіну Кіршнер, дружину попереднього президента Аргентини Нестора Кіршнера, яка виграла перший тур виборів. Пані Кіршнер набрала 43 відсотки голосів цієї неділі, і вже вночі в її штабі святкували перемогу, адже найближча суперниця, теж жінка, Еліса Карріо з «Громадянської коаліції» отримала тільки 21 відсоток голосів виборців. Розрив між претендентками на першу посаду в державі настільки великий, що аналітики вже вчора були переконані: другий тур не знадобиться. (В Аргентині переможця визначають у першому турі, якщо той набрав мінімум на 10 відсотків голосів виборців більше).

Утомлені підлабузництвом

Утомлені підлабузництвом

Лист–заклик до Володимира Путіна залишитися на посаді президента на третій термін (усупереч Конституції Росії, до речі) надіслали «великому кормчому» четверо російських культурних діячів. З–поміж них відомі й в Україні імена — кінорежисер Микита Михалков та архітектор–гігантоман Зураб Церетелі. Два інші «підписанти» — віце–президент Російської академії мистецтв Салахов і ректор Санкт–Петербурзького державного інституту живопису, скульптури та архітектури Чаркіна.

Східні манери

21 жовтня 75 відсотків киргизів на всенародному референдумі висловилися за нову Конституцію. Новий Основний закон мав на меті покласти край політичній кризі і чітко сформулювати розподіл повноважень між гілками влади. Нагадаємо, що парламент та Конституційний суд Киргизії вступили в жорсткий конфлікт після того, як суд відмінив два попередні варіанти Основного закону країни, які прийняв на засіданнях парламент.

Велика країна — довга розмова

Велика країна — довга розмова

«Розвиток стосунків між Росією та Україною мусить будуватися на сучасній, прагматичній основі, з урахуванням інтересів одне одного. Якщо ми говоримо про енергоносії, то, звичайно, взаємодія повинна здійснюватися на ринковій основі, — сказав президент РФ Володимир Путін, відповідаючи вчора на запитання росіян під час традиційного щорічного прямого ефіру. — Субсидування української економіки за рахунок низьких цін на енергоносії за 15 років складало щорічно 3—5 мільярдів доларів. Але, переходячи на ринкові стосунки, ми маємо намір робити це м’яко, спокійно, в дружньому режимі...». Далі, говорячи про взаємодію з новим урядом України, Володимир Путін запевнив: «Який би уряд не було сформовано, на якій би політичній платформі він не діяв, — об’єктивна реальність підштовхуватиме наших партнерів до розвитку співпраці з Російською Федерацією».