Феномен Вольвачівни

Феномен Вольвачівни

Ніхто до сьогодні не знає ні її точної дати народження, ні приблизного року смерті, ні місця поховання. Не дійшло до нашого часу і жодної фотографії чи портрета письменниці, оскільки вона не мала власних дітей і внуків, які могли б зберегти для історії подібні свідчення.

Хата-мрія Тараса

Хата-мрія Тараса

Тарас Шевченко прожив коротке і тяжке життя. Він помер у 47 років, з яких 24 припали на кріпацтво, 10 — на заслання і лише 13 років поет був порівняно вільною людиною.

Рідна мова визволить: Євген Чикаленко 5 років добивався дозволу царської цензури на видання українських книжок

Рідна мова визволить: Євген Чикаленко 5 років добивався дозволу царської цензури на видання українських книжок

Наближається 155-та річниця з дня народження мецената Євгена Чикаленка. Чикаленко п’ять років добивався дозволу царської цензури на видання своїх україномовних книжок, оплачував гонорари Бориса Грінченка і допомагав хворому Іванові Франку, уже сам бідуючи.

Голуба кров

Голуба кров

Королеві Великої Британії Єлизаветі ІІ 21 квітня виповнюється 90 років. За традицією, день народження королеви святкується двічі на рік, тому майже увесь 2016-й у Британії вважається ювілейним. Без сумніву, Єлизавета ІІ на цей час є найвідомішим монархом світу.

Реставратор нації

Реставратор нації

Нещодавно в Музеї шістдесятництва відкрилася виставка «Він бачив крізь час», присвячена видатному історику, культурологу, філософу, археологу, громадському діячеві — Михайлу Юліановичу Брайчевському. Лише найближче оточення вченого знало його ще й як неабиякого поета та художника.

Мить Слави

Мить Слави

Жива легенда стверджує — допоки Оранта молитиметься за Україну в Софії Київській — незнищенним буде український дух, український народ. Тому й, певно, жодна нація цього світу не має такого сузір’я видатних жіночих постатей, які творили національну та світову історію, зупиняли світове зло, ставали символами незламності людського духу та проривного пасіонарного чину в найкритичніших для народу буревіях історії…

Цінуємо, коли втрачаємо

Цінуємо, коли втрачаємо

З перших днів окупації Криму члени нашого осередку підтримують усі акції, зокрема торгову блокаду окупованого півострова. Волонтери, члени осередку з нагоди свят — Покрови, Святого Миколая — привозили учасникам Громадянської блокади Криму солодощі, медичні препарати, чай та каву, прапор України, мотанки, листи, плакати, обереги від діток із Мелітопольського інтернату №1.

Євген Сверстюк: Люди нині зголодніли за чесним і мужнім словом

Євген Сверстюк: Люди нині зголодніли за чесним і мужнім словом

«Люди нині зголодніли за чесним і мужнім словом». Цю афористичну фразу Євген Сверстюк виголосив під час мого останнього з ним інтерв’ю. Після першої річниці, відколи не стало Євгена Сверстюка, ще яскравіше відчуваються ті його слова і голод за Сверстюковим чесним та мужнім словом, за його виваженою і сміливою оцінкою актуальних суспільних подій.

«Ніч яка, Господи, місячна, зоряна!»

«Ніч яка, Господи, місячна, зоряна!»

Венеція затамувала подих, коли на сцені знаменитого оперного театру Ла Феніче під звуки нідерландського оркестру Andre Rieu талановита співачка, українка за походженням Анна Рекер виконувала пісню «Ніч яка місячна!». Вірші до цього неперевершеного твору півтора століття тому були написані славним сином України Михайлом Старицький в його рідному селі Кліщинці.

«Прагнучи перемоги, не шукайте винних»

«Прагнучи перемоги, не шукайте винних»

Муса Таїпов, один iз найближчих сподвижників і помічників убитого Джохара Дудаєва, вже багато років живе у Франції. Віддаючи належне зрозумілим і логічним законам ЄС, він усе ж був стурбований певною легковажністю «бабусі Європи», яка, на його думку, надто легковажно оцінювала наміри і можливості ефесбешної країни-ведмедя: «Ми багато разів попереджали європейців, що наступними жертвами у великій грі Луб’янки за владу у світі можуть стати вони.