Викинемо орду із Храму

Викинемо орду із Храму

Кремлівський цар Ірод, прикидаючись миротворцем, винайшов нову формулу брехні, твердячи, що, мовляв, «русскіє і украінци — єдіний народ». Але ж звідки тоді споконвічна війна вовків в овечій шкурі проти нашої Вітчизни, чому геніальний Василь Симоненко писав: «Україно, ти моя молитва, ти моя розлука вікова, гримонить над світом люта битва за твоє життя, твої права»?

«Марусю, мовчи! Тут на базарі яєць більше, ніж у нас картоплі»

«Марусю, мовчи! Тут на базарі яєць більше, ніж у нас картоплі»

Весна вже покликала господарів у поле. На базарах не проштовхнутися: люд вибирає насіння та міндобрива, шукає, чим би земельку покропити, щоб бур’яни не росли і зайвий раз не брати сапу до рук. «Візьміть ще оцей перепарат, під корінь внесете. Він стимулює ріст і зміцнює рослину», — припрошує продавець молоду жіночку, яка купує яскраві пакети з імпортним насінням.

Загиблих треба шанувати, а не робити з них дороговкази

Загиблих треба шанувати, а не робити з них дороговкази

У 2012 році в лісовому урочищі поблизу села Мощена, що біля Ковеля, з’явилося нове військове кладовище. Навесні 1944 року тут точилися кровопролитні бої за Ковель, тому солдатських поховань у цій місцині є ще чимало. Відшукати їх і навіть ідентифікувати — справа благородна й необхідна. Бо війна справді не закінчена доти, доки не похований її останній солдат.

За бабці Австрії і під Російською імперією

За бабці Австрії і під Російською імперією

На початку ХХ століття Українська держава відновила свою незалежність, яку два її історичних сусіди — західний (Польща) та північний (Росія) — хитрощами, підступністю та збройною агресією ліквідували, а Україну загарбали та поділили між собою.

Рахівниця й тоталітаризм

Рахівниця й тоталітаризм

Як відомо, минулорічної весни наше Міністерство культури заявило про необхідність створення в Україні музею тоталітаризму, який би розкривав весь масштаб злочинів комуністичного режиму проти українського народу.

Норвезькі остарбайтери

Норвезькі остарбайтери

Лубенський благодійний фонд «Надія і Батьківщина» впродовж багатьох років розшукує в Україні громадян, які під час Другої світової війни були вивезені на примусові роботи до Норвегії, і підтримує творчі контакти з відповідними норвезькими установами.

Сергій Громенко: Соборність — це процес

Сергій Громенко: Соборність — це процес

22 січня ми традиційно відзначаємо День соборності. Наразі, коли є загроза для територіальної цілісності держави, ця дата для нас є особливо важливою. Єдиною на сьогодні державною установою в Україні, яка систематично і планово працює над об’єднанням громадян різних поколінь, різних віросповідань, політичних поглядів, різного рівня освіти довкола ідеї спільної історії нації є Український інститут національної пам’яті.

«Скажена» підтримка

«Скажена» підтримка

Історія операції «Френтік» як зразка американсько-радянської співпраці у Другій світовій війні уже не є секретним матеріалом з архіву КДБ, але білих плям у цій темі ще дуже багато. Книга Марка Дж. Конверсіно «Спільна війна. Провал операції «Френтік» 1944-1945», видана в Україні за сприяння відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні, якнайширше розкриває механізм зародження і проведення цієї військової операції.

Рана від втрат ще болить...

Рана від втрат ще болить...

Світ визнав, що більшовицький Кремль у 1932—1933 роках вчинив пекельну розправу над українським народом і здійснив убивство голодом мільйонів невинних дітей, чоловіків і жінок. Вони вмирали у муках і бачили муки своїх умираючих дітей.