Москва хоче кістки князя

Москва хоче кістки князя

Приводом стало заплановане на цей рік помпезне святкування 860-річчя Москви. З цієї нагоди депутат Московської міської думи Іван Новіцький ініціював перенесення останків засновника Москви князя Юрія Долгорукого з київської церкви Спаса на Берестові в російську столицю, повідомляє УНІАН з посиланням на речницю депутата Олену Селькову.

Війну виграно. Війна продовжується?

Війну виграно. Війна продовжується?

У дев'ятимісячній правовій тяганині, що отримала назву «Аваков проти обласної ради», нарешті поставлено крапку. Верховний Суд визнав, що голова облдержадміністрації перебуває на своєму місці абсолютно законно, оскільки депутати в червні минулого року оголосили йому недовіру таки з порушенням юридичної процедури. Але незважаючи на вердикт вищої судової інстанції країни, рішення якої остаточні і перегляду не підлягають, ця сумна історія може мати продовження.

Гідність у тисячу гривень

Гідність у тисячу гривень

Одну тисячу гривень має виплатити депутат Київради Михайло Бродський Леоніду Черновецькому за безпідставні звинувачення у розкраданні земель столиці. Окрім цього, найскандальнішого депутата в Київраді зобов'язали вже на найближчому пленарному засіданнi протягом місяця з моменту набуття законної сили рішення суду спростувати викладену ним раніше інформацію. Такий вердикт днями ухвалив Києво-Святошинський суд Київської області, таким чином задовольнивши позов міського голови столиці про захист честі та гідності, спростування недостовірної інформації і відшкодування моральної шкоди.

А може, проскочу?

А може, проскочу?

Відразу дві надзвичайні події сталися на залізничних переїздах в Україні у вівторок. Так, о 17:00 поблизу села Звиняче Тетіївського району Київської областi на нерегульованому залізничному переїзді не змогли розминутися вантажівка «ГАЗ-53» з дизельним поїздом «Жашків—Козятин». У цьому зіткненні, звісно, найбільше дісталося автівці та її пасажирам: водій машини загинув, ще двоє людей із травмами середньої важкості госпіталізовані.

Розбій серед білого дня

Розбій серед білого дня

Збройний напад на чоловіка, який мав при собі велику суму грошей готівкою, вчинили серед білого дня двоє невідомих. Напали на потерпілого, коли той вийшов із приміщення «Кредобанку», де кількома хвилинами раніше зняв кілька десятків тисяч доларів. У чоловіка нападники стріляли гумовими кулями, після чого забрали гроші й зникли з місця пригоди на автомобілі. Про це «Україні молодій» повідомив начальник Центру громадських зв'язків управління МВС у Львівській області Денис Харчук.

Достроково по-ірпінськи

Достроково по-ірпінськи

Про складну ситуацію у цьому престижному місті під Києвом вiдразу після виборів мера «УМ» неодноразово інформувала рік тому. Врешті-решт, незважаючи на шалений спротив місцевих бюрократів та ласих до престижної землі ділків, перемогу після тривалого судового протистояння таки здобула лідер місцевого блоку «За чесну владу!» Мирослава Свистович. Новому меру довелося домовлятися з депутатами міськради, адже більшість тут належала БЮТ. Менше року міський голова та депутати жили в мирі, але «найшла коса на камінь» — позавчора міська рада Ірпеня 30 голосами з 36 припинила повноваження мера Мирослави Свистович.

Парки «потверезішають»

Парки «потверезішають»

Полтавська мерія почала активніше боротися з розпиттям спиртного у невстановлених для цього місцях. Окреме рішення з цього приводу міськвиконком ухвалив тиждень тому. «Батьки» міста наголошують: ідеться саме про надання такій боротьбі реального змісту в межах чинного законодавства, а не про щось цілковито нове й надзвичайне. Адже пиятика просто на вулицях, у парках чи скверах була і залишається адміністративним порушенням. Як, власне, і її незмінна «супутня» ознака — засмічування громадських місць пляшками та іншою тарою, залишками нехитрої трапези, битим склом, папером тощо. Однак якщо людині, котра кинула під ноги обгортку з-під морозива, хтось іще міг зробити бодай зауваження, то веселих компаній, які сьогодні перетворюють на «пікнікові» столи ледь не кожну лавку міських парків, чомусь «упритул не бачать» навіть правоохоронці...

Творець національної ідеї

Творець національної ідеї

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Протягом 49 років Липинського тягло до «живої» активної праці, не писання історії, а її творення. Вихідець зі спольщеного шляхетського роду, вiн повернувся до свого народу. Географія освіти — Луцьк, Київ, Женева і Краків. На шкільній лаві в Києві пристав до української гімназійної громади і пов'язав своє серце і долю iз українським рухом. У 1909 році заявив про українську самобутність книгою Szlachta na Ukraine. Udzial jej w zyciu narodu ukrainskiego. В'ячеслав Липинський доводив, що шляхта на Правобережній Україні — прямі нащадки старих українських родів, і закликав спольщену правобережну спільноту збагнути свій обов'язок перед українським народом.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Чуєш чи не чуєш, чарiвна Марiчко?!..

Чуєш чи не чуєш, чарiвна Марiчко?!..

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Учора в приміщенні Чернівецької обласної філармонії прощалися з автором відомої пісні «Марічка» («В'ється, наче змійка, неспокійна річка»), а також багатьох інших естрадних шлягерiв («Якщо любиш — кохай», «Ясени»), 15 поетичних і пісенних збірок, понад 20 сценаріїв документальних і двох художніх фільмів, лауреатом Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Михайлом Ткачем.

Всі статті рубрики