Рада про Голод

Рада про Голод

Координаційна рада вперше зібралася позавчора. До її складу, згідно з указом Президента від 14 березня, входять народні депутати, науковці, представники громадськості, а також члени Міжнародного координаційного комітету зі вшанування 75-х роковин українського геноциду. Цей комiтет створений Світовим конгресом українців. Упродовж цього тижня в Європарламенті обговорюватимуть тему визнання Голодомору геноцидом. Президент Віктор Ющенко, виступаючи на раді, зазначив, що в Європарламенті вже зареєстровано проект відповідної резолюції, і нагадав, що нещодавно отримав підтримку щодо цього на саміті Європейської народної партії, однієї з ключових сил у Європейському парламенті.

Нав'язлива пам'ять

Нав'язлива пам'ять

Київська міська влада рішуче налаштована увіковічити пам'ять Георгія Гонгадзе, незважаючи навіть на протест матері покійного журналіста. Конкурс на кращий пам'ятник ще триває, але місце його встановлення обрали заздалегідь, причому без зрозумілої мотивації. Це сквер імені Марiї Заньковецької перед житловим будинком по вулиці Червоноармійській, 115/121. Учора мер Леонід Черновецький відкрив тут стелу з написом: «На цьому місці буде споруджено пам'ятник журналістові Георгію Гонгадзе та журналістам, які загинули за нез'ясованих обставин».

З похорону на похорон...

З похорону на похорон...

Тіло восьмирічного мешканця села Ступки Артемівського району, який напередодні пішов з дому і на добу зник безвісти, знайшли на березі річки Бахмутка. І хоча на потерпілому не виявили жодних тілесних пошкоджень, його руки були міцно зв'язані рушником. А вже невдовзі правоохоронці в ході оперативно-розшукових заходів затримали молодика, причетного до загибелі дитини.

Історія Європи з... дна Чорного моря

Історія Європи з... дна Чорного моря

Торік завдяки іноземним плавзасобам і грантам українським науковцям вдалося вперше дослідити дно Чорного моря на глибині понад 2 тисячі метрів (вітчизняні ж батискафи спроможні занурюватися щонайбільше на 240 м). Це дало змогу поставити на облік 20 об'єктів, кожному тепер присвоєно спеціальний паспорт. Про це розповіли на прес-конференції, присвяченій відкриттю нового сезону підводно-археологічних досліджень, представники Інституту археології НАНУ та Національної комісії у справах ЮНЕСКО. Цінні знахідки, як ось кораблі різних епох і майно, що перевозилося на них, збереглися у непоганому стані завдяки специфіці води — сірководневий шар чудово законсервував їх.

Дайте спокій гетьману!

Дайте спокій гетьману!

Зняти анафему з українського гетьмана Івана Мазепи вимагали від Російської православної церкви вчора у Львові. З таким закликом виступив обласний осередок Української народної партії, зібравши урочисте віче, присвячене 375-й річниці з дня народження українського гетьмана.

«Ульяновська» могила

«Ульяновська» могила

Кількість загиблих у результаті найбільшої за останні 10 років аварії на шахтах Кузбаса сягнула 106 осіб, повідомила вчора станом на 15.00 агенція ІТАР-ТАКС iз посиланням на дані МНС Росії. Врятовано 93 гірників, а доля чотирьох залишалася невідомою. Всього в шахті «Ульяновська» позавчора на момент вибуху метану перебували 203 особи.

Меріл Стріп у Бабиному Яру

Меріл Стріп у Бабиному Яру

Про це в понеділок на прес-конференції в УНІАН заявили його майбутні творці: голлівудський продюсер Анатолій Фрайдіс («Список Шиндлера»), який викупив права на екранiзацiю роману Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр», та генеральний продюсер кіновиробничої компанії «ПРО-ТВ» Віктор Приходько, який став українським партнером проекту. Ще одним продюсером стрічки повинен стати росіянин Фелікс Клейман, який свого часу продюсував усі голлівудські стрічки Андрона Кончаловського «Коханці Марії», «Потяг-втікач», «Танго і Кеш».

Про введення в обіг банкнот номіналом 200 гривень зразка 2007 року

Про введення в обіг банкнот номіналом 200 гривень зразка 2007 року

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Згідно з цією постановою, банкноти номіналом 200 гривень зразка 2007 року вводяться в обіг з 28 травня 2007 року, є законним платіжним засобом на території України і обов'язкові до приймання за їхньою номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів і функціонують в обігу разом із банкнотами номіналом 200 гривень, що були випущені в обіг у 2001 році.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Сталін замінив Януковича

Сталін замінив Януковича

Свого часу в ході одного з соціологічних досліджень донеччанам запропонували назвати політичну персону, яка могла б справитися з нинішньою ситуацією в країні і навести лад. Вибором чималої частини респондентів тоді був Йосиф Сталін. Тому саме цей імідж «сильної руки» вирішили використати керівники комунального підприємства «Донецькміськтепломережа», нагадуючи боржникам про відповідальність за несплату за послуги. Отже, відтепер донеччанам про необхідність своєчасного розрахунку за тепло нагадують бігборди із зображенням Сталіна, який попереджує: «Товаришу, це не кіно — це життя! Хто не платить за тепло — буде покараний».

Повернення з льодів

Повернення з льодів

З Антарктики щойно повернулася одинадцята українська експедиція дослідників. Перед від'їздом по домівках учені прибули до столиці, де мають пройти обов'язкове медичне обстеження. Незважаючи на важкий переліт (полярники подолали майже 20 тисяч кілометрів), вчора вони поспілкувалися з журналістами. Протягом року на острові Галіндес, де розташована база, 13 українських науковців досліджували атмосферу, властивості полярних грунтів, а також вивчали віруси і бактерії, які живуть в умовах Антарктики. Саме наші полярники першими знайшли такий різновид бактерій як мелоніми, які мають унікальнi протираковi властивостi.

Всі статті рубрики