Репортаж з петлею на шиї

Репортаж з петлею на шиї

Світ очікував на страту колишнього президента Іраку Саддама Хусейна, але був вражений поспіхом, з яким вона відбулася. Саддама повісили на світанку 30 грудня у в'язниці в Багдаді.
Протест проти страти Хусейна висловив Гельсінський фонд прав людини у відкритому листі до президента Іраку Джалала Талабані. «Кожен має право на життя, ніхто, незалежно від характеру та розміру злочину, не може бути засуджений до смерті, й жоден кат не може відібрати в людини життя від імені держави. Це порушення норм міжнародного права, в ім'я яких режим Хусейна і був повалений», — говориться у документі.

«Карнавальна» ніч

«Карнавальна» ніч

За два дні до Нового року «Газпром» попередив своїх європейських клієнтів у Литві, Польщі та Німеччині про можливі проблеми з поставками російського газу, який надходить до них через територію Білорусі. Нагадаємо, що 20 відсотків поставок російського газу до Європи здійснюються через Білорусь, решта — через Україну. Водночас російський монополіст попередив Мінськ, що перекриє газ о 10-й ранку 1 січня, якщо не буде підписано новий контракт на поставки на 2007 рік. Річні обсяги транзиту газу через Білорусь у країни ЄС та Калінінградську область Росії становлять більше нiж 30 млрд. кубометрів.

«Шведська стінка»

«Шведська стінка»

Міністр внутрішніх справ Словаччини Роберт Каліняк наприкінці минулого місяця підписав угоду з відомою шведською фірмою «Ерікссон» стосовно зміцнення кордону з Україною, повідомила словацька газета «Правда». Це державне замовлення на мільярд крон (192 млн. гривень) є важливе для вступу Словаччини до шенгенської зони, до якої країна має приєднатися наприкінці 2007 року.

Щастя бути тринадцятою

Щастя бути тринадцятою

Словенія першою з 10 нових країн, які приєдналися до ЄС 1 травня 2004-го, ввела в обіг з 1 січня єдину європейську валюту. Таким чином з 1 сiчня 2007 року стала 13-ю країною зони євро. Після розпаду Югославії тут впродовж 15 років національною валютою був толар. На прощання з толаром відведено два тижні — по 14 січня, повідомляє бізнес-агенція «Блумберг».

Балканська ноша Євросоюзу

Балканська ноша Євросоюзу

Це рішення давалося Брюсселю важко — дуже вже «сирими» входять Болгарія та Румунія до складу європейської спільноти. Не виконані до кінця вимоги про боротьбу з корупцією та злочинністю, реформування судової системи та деякі інші далеко не другорядні питання. А головне — об'єднана Європа приймає до свого складу дві найбідніші порівняно з іншими членами ЄС країни і змушена буде виділяти дуже великі кошти зі спільної каси для «підтягування» їх хоча б до якогось нижньо-середнього єесівського рівня, хоча б до рівня Польщі, яка до 1 січня була найбіднішою країною ЄС. Якщо Софія та Бухарест виявляться поганими учнями, то на них чекає покарання у вигляді зменшення фінансової підтримки Брюсселя. На таких неприємних і навіть принизливих умовах до ЄС не вступала ще жодна країна.

Всі статті рубрики