Пилипівський калейдоскоп,

Пилипівський калейдоскоп,

Уже не за горами наші улюблені свята — Новий рік, а там і Різдво («І прийдуть до тебе три празники в гості...»). Для того аби святкування не застало нас зненацька, потрібно готуватися. I не лише купувати подарунки, прикрашати оселю — це само собою. Потрібно насамперед очиститися і духовно, і фізично, бо саме зараз розпочався піст. Наші предки не в тім'я биті були і зналися на таких мудрих речах, тож і нам варто наслідувати їх у цьому й трохи попоститися. Власне, піст — це не лише утримання від споживання певних продуктів (хоч Пилипівка й не такий суворий піст), а обмеження себе у спокусах. Скажімо, відмовитись від ласощів — наприклад, не їсти шоколад, якщо його хтось ну дуже любить, або дати обітницю не вживати спиртне до Різдва (тоді Новий рік доведеться зустрічати з келихом лимонаду, ну то й що — зате душу врятуєте!), чи не курити — теж Богоугодне діло.

«Капосні» каперси

«Капосні» каперси

Каперси — це квіткові пуп'янки низькорослого куща з округлими, доволі твердими листочками. Ростуть вони по всьому узбережжю Середземного моря, а походять, швидше за все, із Західної чи Центральної Азії. Відомо, що в їжу їх використовують уже понад тисячу років, ще стародавні греки торгували каперсами.

«Кулінарні шедеври літературних героїв та їх авторів»

«Кулінарні шедеври літературних героїв та їх авторів»

Нарешті зібрали все жито-пшеницю, усяку пашницю, зробили всі заготовки на зиму, тож можна і перепочити за книжкою чи з улюбленою газетою на диванчику. А щоб не гаяти час намарно, то, читаючи, робіть помітки у своїх нотатниках та присилайте нам на конкурс «Кулінарні шедеври літературних героїв та їх авторів», бо ж не секрет, що не лише духовним харчем живляться письменники та їхні вигадані герої, а й хлібом, та не ним єдиним. Узяти хоча б відомого своїми гурманськими нахилами Дюма-батька чи його побратима по перу Бальзака, от знали ж люди толк у кулінарії, та й у творах своїх не соромилися про це писати. Та й про всілякі напої поети, зокрема, писали так, що рука сама тяглася до кружки («...сєрдцу станєт вєсєлєй», запевняв класик). А згадати хоча б, як описував наш рідний Котляревський усі бенкети, на яких ласував Еней. Усе, годі, не буду давати вам наводку, а краще запропоную спробувати свої сили у новому конкурсі.

Всі статті рубрики