З нами — Буш

З нами — Буш

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Президент США Джордж Буш привітав ініціативу учасників київського форуму Спільноти демократичного вибору поширювати свободу в регіоні Східної Європи. «По всьому світу розум і серця людей відкриваються назустріч ідеї людської свободи. За останні чотири десятиліття відбулося найшвидше в історії просування свободи, що довело універсальність прагнення до справедливості, волі, прав людини і представницького, підзвітного народу уряду», — йдеться у зверненні Буша.

Життя як випробування

Життя як випробування

Цього дня, 3-го грудня, упродовж багатьох років світ відзначає Міжнародний день інвалідів. В Україні теж про нього згадають — така вже в нас традиція: згадувати про людей із фізичними вадами та особливими потребами «за протоколом» — у «призначений» день. А проте ці люди не потребують жалю чи промовистих акцій — вони, як і всі інші повноцінні громадяни, хочуть нормальних умов життя, гарну роботу, достойного ставлення з боку держави. Сьогодні, за даними Міністерства праці та соціальної політики, в Україні мешкає 2 мільйони 47 тисяч інвалідів, з них 153 тисячі — це діти віком до 18 років. І з кожним роком спостерігається тенденція до збільшення цієї цифри.

Україна наслала на себе перевірку

Україна наслала на себе перевірку

Українська влада за допомогою Євросоюзу прагне довести, що її руки ніколи не займалися контрабандою. Зокрема, що стосується наболілої проблеми українcько-молдoвського кордону, а саме обвинувачень з боку офіційного Кишинева у фактах контрабанди на придністровській частині кордону. Відповідно, дві зацікавлені сторони на рівні президентів звернулися до третьої — роль арбітра вони віддали Єврокомісії. ЄК відреагувала на прохання доволі оперативно — Меморандум про надання допомоги був підписаний лише на початку жовтня, а вже з 1 грудня відповідна місія ЄК з головним офісом в Одесі запрацювала на повну потужність. «Це має знизити ризик злочинної діяльності, такої як торгівля людьми, контрабанда, розповсюдження зброї та митне шахрайство», — вважає Єврокомісар Беніта Ферреро-Вальднер.

Посвята Марії

Посвята Марії

Це дванадесяте свято (тобто одне з дванадцяти найбільших свят православ'я) щороку нагадує нам про те, як батьки присвятили Діву Марію Богові. Через три роки після народження Пречистої Діви праведні Йоаким та Анна виконали свою обіцянку присвятити дочку Богові й урочисто ввели її в Єрусалимський храм. Трирічну дитину з урочистою процесією родичів, друзів, дівчат із запаленими свічками в руках зустрів первосвященик Захарія — майбутній батько Івана Хрестителя. Батьки поставили дівчинку на першу сходинку високого ганку храму, і вона сама піднялася по п'ятнадцяти сходинках, твердо долаючи їх та не оглядаючись назад, чим сильно усіх здивувала.

Пишіть, дзвоніть, дивіться

Пишіть, дзвоніть, дивіться

Національна комісія з питань регулювання зв'язку ухвалила рішення про видачу «Укртелекому» ліцензії на мобільний зв'язок. Причому, як повідомив УНІАНу прес-секретар комісії Андрій Бобровицький, це буде зв'язок так званого третього покоління, оскільки «Укртелеком» використовуватиме радіочастоти в діапазоні 3G (у Європі цей стандарт називають UMTS). Раніше радіочастоти, на яких буде розгорнуто зв'язок третього покоління, належали військовим. Днів десять тому Кабінет Міністрів України наказав Міноборони звільнити їх для «мирних» цілей.

Рейс у річку

Рейс у річку

Дев'ятеро осіб загинуло та шість тяжко травмувалися внаслідок падіння рейсового автобуса з семиметрового мосту: семеро пасажирів загинуло на місці аварії, ще двоє померли в реанімаційному відділенні Турківської районної лікарні. Трагедія сталася 2 грудня в Турківському районі Львівської області, коли автобус рухався за маршрутом село Кривка — місто Стрий. За повідомленням прес-центру ГУ МНС України у Львівській області, поблизу сіл Верхнє Висоцьке і Матків водій рейсового ЛАЗу не впорався з керуванням на слизькій дорозі (через відсутність «зимових» шин), і машина — власність одного з автотранспортних підприємств Стрия — полетіла в холодну воду. Автобус із 16 пасажирами впав на дах. Одній людині вдалося вискочити «в польоті», решту витягали з води.

Живу я у Європі, і адреса моя — європейська

Живу я у Європі, і адреса моя — європейська

Починаючи з 7 грудня, усі фірми та громадські інституції, розташовані на території Європейського Союзу, отримають можливість реєструватися на новому європейському інтернетівському домені «eu». Невдовзі також зазнають зміни інтернет-адреси всіх офіційних органів ЄС, які до цього часу закінчувалися на «int». Щоб уникнути ситуації, коли приватні особи чи фірми реєструють адреси з популярними назвами з метою подальшого перепродажу, впродовж перших двох місяців дії нового домену на ньому мають право реєструватися лише громадські організації, державні інституції та компанії із зареєстрованими торговими марками. З 2 лютого починається реєстрація компаній із незареєстрованими торговими марками, а з 7 квітня — загальна реєстрація всіх бажаючих за принципом черговості подачі заявок. Тобто хто перший встиг, той і зареєстрував адресу з назвою на свій смак.

«Балаган лімітед» по-балканськи

«Балаган лімітед» по-балканськи

Білий папірчик на вхідних дверях «України» давав зрозуміти, що в Національному палаці мистецтв почали боротися за дисципліну глядачів. Щоб початок концертів не затягувався, а злісні «запізнювачі» не піднімали безбілетників із партеру, після третього дзвінка зайти в зал буде неможливо. Про це попереджали знайомі. Захекані, з роботи, в сутінкових четвергових корках ми бгали мобільні телефони і молилися: тільки б встигнути, встигнути на концерт Кустуріци і The No Smoking Orchestra. Бо таке не можна пропустити. Встигли. Зал якраз наповнювався естетами з різних сфер життя. Святослав Вакарчук обнімався біля свого крісла із нардепом Андрієм Шкілем, Маркіян Лубківський вітав знайомих, пробирався в перші ряди відомий режисер-документаліст Юрій Терещенко, припанковані прес-секретарі радикальних мистецьких проектів пробиралися ближче до сцени. На місці оркестрової ями зробили танц-пол, бо куди ж рок- чи панк-група, як кому більше подобається, виступатиме перед непорушним залом, зачохленим у блакитні крісла? Почали, як завжди, із запізненням на півгодини.

Анти-СНД зі столицею в Києві?

Анти-СНД зі столицею в Києві?

Україна вчора намагалася закріпити за собою статус лідера у демократичних процесах. У цих пориваннях Президенту Вікторовi Ющенку допомагає його близький друг, грузинський колега Михаїл Саакашвілі. Після того як обоє президентів у серпні цього року в Боржомі дегустували грузинські вина на приватній дачі, вони урочисто оголосили про свою ідею — створити Спільноту демократичного вибору, і підписали відповідну декларацію. В ній лiдери двох революцiй запросили долучитися до ініціативи всі країни Балто-Чорноморсько-Каспійської вiсi задля подальшої демократизації регіону. Власне, оскільки право проводити перший Форум спільноти було віддано Києву, це дало Україні шанс отримати статус нового регіонального лідера.

Всі статті рубрики