Добробут i ризики

Добробут i ризики

Віктор Ющенко, зустрічаючись із журналістами економічних видань, поділився думками щодо перспектив і наслідків вступу України до СОТ. Він послався на висновки Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, експерти якого навели переконливі докази того, що, зробивши цей крок, Україна займе позицію, яка дозволить їй якісно змінити свою участь у світовому ринку. Президент, цитуючи експертні оцінки, наголосив, що зі вступом України до СОТ очікується щорічне зростання добробуту громадян на 3 відсотки та ВВП — на 1,9 відсотка, обсяг іноземних інвестицій збільшиться не менше як на 50 відсотків.

Вашингтонські СОТи Єханурова

Вашингтонські СОТи Єханурова

Питанням «номер раз» робочого візиту Прем'єр-міністра Юрія Єханурова до США став СОТ, а саме — переконування американських партнерів у необхідності якомога швидше підписати двостoронній протокол з Україною про доступ на ринки товарів та послуг у межах вступу нашої держави до Світової організації торгівлі. Не секрет, що позитивне вирішення цього питання стане сигналом і для інших країн і, власне, значно ширше відкриє Україні дорогу до СОТ, яка зараз, радше, схожа на вузьку стежину. «Під час переговорів (попередніх. — Ред.) ми виконали всі раніше передбачені умови. Однак американська сторона поставила додаткові питання, на які ми зараз намагаємося оперативно дати вичерпні відповіді», — цитує виступ п. Єханурова під час його позавчорашньої зустрічі з американськими бізнесменами у Фонді Карнегі прес-служба українського уряду.

Осiнь — сезон урядових криз

Осiнь — сезон урядових криз

У новому коаліційному уряді Німеччини на чолі з Ангелою Меркель, який наприкінці цього місяця має прийти на зміну уряду канцлера Герхарда Шредера, виникла глибока криза. Так звана широка коаліція, створена недавніми суперниками на виборах — Соціал-демократичною партією (СДП) та Християнсько-демократичним і баварським Християнсько-соціальними союзами (ХДС/ХСС), тріщить по швах. Позавчора лідер СДП Франц Мюнтеферінг подав у відставку з посади голови партії і вийшов зі складу коаліційного уряду.

Чи з селом соціалісти?

Чи з селом соціалісти?

Позавчора соціалісти в повному складі відмовилися голосувати за прийняття бюджету на 2006 рік у першому читанні. Словом, не вийшло в соціалістів єднання з політикою уряду. І це при тому, що мало не третину Кабінету Міністрів представлено соціалістами. А ще перед голосуванням головний соціаліст Олександр Мороз заявляв, що дбає про дотації сільгоспвиробникам. «Я буду від імені фракції вимагати, щоб у бюджеті передбачили, як мінімум, 14 мільярдів гривень», — наводить слова лідера соціалістів агентство УНІАН.

Азербайджан. Стиль 37-го року

Азербайджан. Стиль 37-го року

Позавчора Генпрокуратура, міністерства національної безпеки (МНБ) та внутрішніх справ Азербайджану в заяві для преси повідомили, що по заведеній 17 жовтня кримінальній справі про насильницьке захоплення або насильницьке утримання влади, зловживання службовим становищем та розтратах виявлено низку додаткових обставин. Притягнутий як обвинувачений колишній міністр фінансів Фікрет Юсіфов заявив, що з коштів, отриманих у різний час «для насильницького захоплення влади» за дорученням колишнього голови парламенту та голови Демократичної партії Расула Гулієва, колишнього міністра охорони здоров'я Алі Інсанова та екс-президента держконцерну «Азерхімія» Фікрета Садигова, він передав 305 тис. доларів колишньому президенту Національної академії наук Ельдару Салієву.

Воля закону чи воля начальника?

Воля закону чи воля начальника?

З дев'яти питань порядку денного, які мав розглянути за два дні з'їзд суддів України (з усіх регіонів на з'їзд приїхало близько 520 делегатів), найбільшу увагу привертає призначення суддів Конституційного Суду. Виступаючи вчора на з'їзді, Президент Віктор Ющенко назвав саме це завдання надзвичайно важливим. За словами Президента, обрані судді мають бути не лише найдосвідченішими фахівцями і правниками найвищого рівня, а й повинні мати високі моральні якості, бути патріотами України, прихильниками української державності. Тому делегати мусять керуватися «високими моральними якостями кандидатів і рівнем їх професіоналізму».

Будинок преси — не для журналістів?

Будинок преси — не для журналістів?

Сьогодні Господарський суд Запорізької області має поставити юридичну крапку в одному із постприватизаційних скандалів. Доки ж «суд та діло», місцеві газетярі пробиваються до своїх кабінетів за сприяння бійців спецпідрозділу «Кобра».

Чиновник напідпитку став убивцею

Чиновник напідпитку став убивцею

Весь Тернопіль обговорює дорожню трагедію, що сталася на околиці обласного центру, поблизу об'їзної дороги. Подружжя, Наталю та Сергія Казаєвих (чоловік ніс на руках чотирирічну доньку), збив автомобіль «Тойота», за кермом якого був заступник начальника управління транспорту та зв'язку Тернопільської міської ради, 53-річний Орест Колодюк. За інформацією, наданою кореспондентові «УМ» в обласній ДАІ, Колодюк перебував у нетверезому стані, через що, ймовірно, і не справився з управлінням машиною.

Їхав, їхав козак містом, поки «кінь» його не тріснув

Їхав, їхав козак містом, поки «кінь» його не тріснув

На недавній прес-конференції хтось із журналістів звернув увагу президента ФК «Шахтар» Ріната Ахметова на той факт, що капітан команди Анатолій Тимощук трохи схуд. На що керманич клубу відбувся жартом: мовляв, головне, аби футболіст не схуд матеріально. Прикметно, що подібне зауваження виявилося дуже доречним, оскільки капітан гірників і справді недавно трохи зазнав збитків, але потім таки виграв у суді в комунального підприємства «Служба єдиного замовника». Виявляється, ще в січні один із провідних гравців «Шахтаря» та збірної України потрапив у дорожню пригоду.

Панацея від пташиного грипу?

Панацея від пташиного грипу?

Таку сенсаційну заяву зробив на вчорашній прес-конференції керівник Українського центру клінічної імунології Георгій Драннік. За словами професора, сьогодні весь світ зациклився на одній проблемі — як виготовити вакцину від пандемічного грипу, і майже не згадує про існуючі ліки. Йдеться про препарати, які підвищують неспецифічну імунну систему людини і стимулюють синтез інтерферону в організмі.

Загальмовані протестом

Загальмовані протестом

Пасажирам великих міст, де є метро, сьогодні радимо пересісти саме на голубі «вагончики», бо маршрутки та автомобілі таксі на дорогах ледь тягатимуть «ноги». Пік акції протесту, про яку Всеукраїнська профспілка таксистів попереджала ще задовго до 3 листопада, припаде на 10.00—12.00 — саме у цей період таксисти їздитимуть зі швидкістю 20—40 км/год. А в деяких регіонах вирішили діяти ще рішучіше: у Тернополі «бусики» планують так «повзати» цілий робочий день. На столичних вулицях Інститутська, Шовковична та інших, де розташовані органи влади, авто ще й сигналитимуть.

Всі статті рубрики