Скільки грошей виділити на боротьбу з пташиним грипом,

Скільки грошей виділити на боротьбу з пташиним грипом,

Як уже повідомляла «УМ», днями Президент України видав указ, яким зобов’язав Кабінет Міністрів та керівництво на місцях зробити все можливе, аби не допустити захворювання на пташиний грип серед українців. Тим часом на розгляді в Кабміні зараз перебуває іще один важливий документ — міжвідомча програма дій в разі виникнення небезпеки пандемiї. Як розповіла «УМ» заступник головного санітарного лікаря України Людмила Мухарська, програма не написана спеціально «під пташиний грип» — у перспективі вона регулюватиме діяльність різних служб і міністерств в умовах будь-якої іншої пандемії (якщо така, не дай Бог, виникне).

Зона для ряби

Зона для ряби

Кажуть, у страху очі великі. Моя кума, наприклад, перестала купувати курятину, хоча запечена курка — найулюбленіша страва її чоловіка. Тепер мого кума посаджено на «строгу» сосисочну дієту. Хоча будь-який лікар скаже: під час термічної обробки вірус гине. Але дається взнаки інший страх: курку ж (а раптом «грипозну»?) доведеться брати в руки, розрізати і зрештою готувати. Фахівці ж переконують, що на птахофабрики закритого типу виробництва вірус не може потрапити в принципі. Щоб переконати в цьому, на Старинську птахофабрику компанії «Миронівський хлібопродукт» (її птиця реалізовується під торговою маркою «Наша ряба») запросили журналістів.

А білий лебідь на ставку...

А білий лебідь на ставку...

Як запобігти проникненню смертельного вірусу-збудника на територію північно-східних та південних областей, а в разі виявлення вогнища захворювання мінімізувати наслідки для населення, — ці проблеми обговорювали у четвер в Одесі урядовці різних відомств, ветеринарні й санітарні лікарі, транспортники, митники та прикордонники. Скликав виїзну нараду провідних фахівців міністр агропромполітики Олександр Баранівський, який заявив на зустрічі з журналістами, що «загроза спалаху пташиного грипу стосується передусім населення регіонів, через які проходять традиційні міграційні маршрути перелітних диких птахів, у тому числі з ураженої смертельною хворобою сибірської тундри, до африканських країн».

На кордонi дезiнфiкують усi автомобiлi

На кордонi дезiнфiкують усi автомобiлi

Для того, щоб уникнути поширення небезпечного вірусу, по всьому периметру нашого кордону починають дезінфікувати автомобілі, якi в’їжджають в Україну. На Закарпатті така процедура була запроваджена ще 9 жовтня, на митних переходах Львівщини спеціальні «килимки» для автотранспорту з'являться найближчим часом.

Поки заразний пiвень не клюнув,

Поки заразний пiвень не клюнув,

Україна стоїть перед загрозою «чуми XXI століття». Вітчизняні ЗМІ щодня використовують це словосполучення у стрічці новин мало не щогодини. Але не завжди уточнюється, про який саме вірус iдеться, яка ймовірність перетворення його на пандемічний, від чого сьогодні вакцинують народ і, зрештою, яку користь приносять існуючі щеплення та де їх узяти. В пошуках відповідей на ці та інші питання кореспонденти «УМ» звернулися до провідних українських фахівців. І ось що нам вдалося дізнатися.

Всі статті рубрики