Битва за феросплави

Битва за феросплави

Нікопольський завод феросплавів продовжує перебувати в епіцентрі потужного політичного «торнадо». Працівники підприємства звернулися до міністра внутрішніх справ Юрія Луценка із закликом «не допустити втягування міліції в реалізацію незаконних схем і рішень щодо заводу». Про це повідомила «Українська правда» з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна». «Ми знаємо, що в місті Орджонікідзе пройшли збори акціонерів, скликані й організовані з ініціативи групи «Приват». Ми знаємо, що ці збори відбувалися за реєстром, що був визнаний незаконним у судовому порядку», — йдеться у заяві. За словами працівників заводу, заступник міністра промислової політики Сергій Грищенко, який представляв державу на цих зборах акціонерів, «не мав права цього робити, оскільки видане йому доручення набирало сили винятково у випадку перерахування акцій НЗФ на рахунок Фонду держмайна, що не було ще зроблено». «Ми знаємо, що зазначені збори акціонерів були заборонені рішеннями судів. Ми знаємо, що існує чинна судова постанова про заборону будь-якій державній або приватній установам, фізичним і юридичним особам виконувати рішення цих незаконних зборів акціонерів», — підкреслюють автори листа. Як заявили працівники НЗФ, усі ці обставини свідчать про те, що виконання рішень орджонікідзевських зборів акціонерів є незаконним.

Копійки на лічильнику Луценка

Копійки на лічильнику Луценка

«За сім місяців ми самоочистились і готові до нового наступу на корупцію, де б вона не ховалась! Не допустимо відновлення дракону кучмізму в нових обличчях! Сьогодні ми оголошуємо двомісячник боротьби з хабарництвом. Якщо нам доведеться тримати чиновників на голодному пайку, то ми триматимемо їх стільки, скільки буде потрібно, щоб відучити від цієї злочинної звички», — такими словами міністр внутрішніх справ Юрій Луценко позавчора розпочав двомісячник боротьби з корупцією.

Ех, дороги: пил та туман...

Ех, дороги: пил та туман...

У нашій країні однією проблемою має поменшати: Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко днями приймала проекти щодо розбудови мережі автомобільних доріг загального користування на умовах державно-приватного партнерства. Як повідомляє «Форум», керівник уряду наголосила на необхідності створити максимально привабливі умови для залучення іноземних інвестицій у будівництво автошляхів в Україні, удосконалити вітчизняне законодавство в цій галузі.

Пекло у квадраті

Пекло у квадраті

640 осіб загинули та 250 отримали поранення в результаті паніки, яка виникла вчора поблизу мечеті Казімія в північній частині Багдада, повідомляє Бі-Бі-Сі з посиланням на інформацію представників системи охорони здоров'я Іраку. Але представники уряду застерегли, що дані про жертви є не повними, оскільки в річці ще плавають людські тіла. Прем'єр-міністр Іраку оголосив у країні триденний траур.

Хто на кого вчився...

Хто на кого вчився...

Пригадується мені пікет українських лікарів біля стін Кабміну трирічної давнини й красномовний плакат із написом: «Урядовці, розум майте: швабру й скальпель не рівняйте!» — так медики тоді протестували проти «урявнялівки» оплати праці лікарів і прибиральниць. Нині держава почула «бюджетників», і хоча на особливі зміни одразу сподіватися годі, робота у напрямку оплати «за заслугами» вже почалася. З 1 вересня, себто від сьогодні, починається запровадження єдиної тарифної сітки, на основі якої розраховуються розміри посадових окладів бюджетних працівників. Тепер розмір зарплати залежатиме більшою мірою від кваліфікації фахівця. Як пояснили «УМ» у Міністерстві праці та соціальної політики, єдина тарифна сітка (ЄТС) передбачає 25 розрядів із діапазоном крайніх розрядів 1:4,51. До речі, мінімальна тарифна ставка робітника 1-го розряду встановлюється у розмірі не менше 120 відсотків вiд розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Готуйте памперси!

Готуйте памперси!

Українці більше не бояться народжувати, і демографічна ситуація в країні покращується. Такий висновок робить нинішня влада, оперуючи статистикою щодо немовлят, які з'явилися на світ цього року, та оптимістичними прогнозами експертів. За словами міністра охорони здоров'я Миколи Поліщука, в Україні кількість вагітних, яких взято на облік у першому півріччі 2005 року, становить близько 206 тисяч осіб, а в другому півріччі їх уже зареєстровано більше 226 тисяч. За інформацією міністерства, у минулому році в Україні народилось 412 тисяч малюків, а у цьому році прогнозується, що буде народжено близько 440 тисяч.

У Києві поменшає голів

У Києві поменшає голів

Таку оптимальну кількість адміністративних районів у столиці вирахувало профільне управління КМДА, каже міський голова Олександр Омельченко, якому, на відміну від віце-прем'єра-реформатора Романа Безсмертного, ніхто не заважає робити територіально-адміністративну реформу. За його словами, перше скорочення — з 14 до 10 районів — принесло позитивний результат: до реформи 2 спальні райони були на дотації, після — жодного збиткового.

Під Шарона «копають»

Під Шарона «копають»

Прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон за роки перебування біля керма Кабінету міністрів зарекомендував себе майстром перетворень. Він прийшов до влади як «яструб», але надалі почав трансформуватися якщо не в «голуба», то принаймні менш кровожерливого птаха. Особливо вражаючими були його останні поступки палестинцям. Усупереч спротиву опозиції та частини власної партії «Лікуд» Шарон провів евакуацію 21 єврейського поселення з Сектору Газа та чотирьох — із Західного берега Йордану. Більше того, цього тижня він пообіцяв ліквідувати більшість дрібних поселень на Західному березі, залишивши на цих землях лише найбільші поселення євреїв, які легше захищати.

Чим бідніші, тим озброєніші

Чим бідніші, тим озброєніші

Позавчора Конгрес США оприлюднив черговий щорічний звіт стосовно світових обсягів продажу зброї. Впродовж минулого року засобів убивства (чи оборони, як делікатно називають цю продукцію) було продано на 37 млрд. доларів, при цьому найбільшими темпами зростають обсяги продажу зброї до країн, що розвиваються, тобто найбідніших. Найшвидше мілітаризується Китай. За період з 2001—2004 років ця країна придбала озброєння на 10,4 млрд. доларів. Обсяги продажу зброї впродовж минулого року зросли на дев'ять мільярдів у порівнянні з 2003 роком, але все ж були меншими у порівнянні з рекордним 2000 роком, коли у світі було придбано зброї на 42,1 млрд. доларів.

Всі статті рубрики