45-та пiшла!

45-та пiшла!

Мешканці української столиці до Дня незалежності отримали-таки приємний подарунок: у вівторок за участю Президента України Віктора Ющенка було відкрито нову станцію метро «Бориспільська». Учасниками такої важливої (особливо для мешканців цього району) події стали також держсекретар Олександр Зінченко, спікер Володимир Литвин та мер Києва Олександр Омельченко. До речі, державні мужі встигли не тільки «благословити» нову станцію, а й покататися у VIP-вагоні — такі ще підземкою не курсують, але у майбутньому заплановані: із кондиціонерами, затишним «салоном» і європейським «фейсом».

Кричали, билися, поламали турнікети...

Кричали, билися, поламали турнікети...

Тиждень тому «УМ» писала, що людям, які часто їздять на київських приміських електричках у Фастівському напрямку, невдовзі доведеться пред'являти проїзні документи не лише на вході до вагонів, а й після закінчення поїздки. Відучора на двох столичних вокзалах запрацювали дві каси зворотного напрямку (в народі їх відразу ж охрестили штрафними) та чотири унікальні апарати (таких немає більш ніде в країні), які вміють рахувати гроші, видавати решту та друкувати квитки. І, звичайно ж, спеціальні турнікети, які не випустять пасажира, поки той не пред'явить квитка на потяг, із якого щойно вийшов. Отож якщо десь у Глевасі чи Мотовилівці вам вдалося сісти до вагона без квитка, втекти від контролера і не платити за проїзд абсолютно нічого, не радійте завчасно зекономленим гривням. Вийшовши на вокзалі «Київ-Пасажирський» чи на «Караваєвих Дачах», ви кружлятимете біля свого поїзда, поки не заплатите за проїзд. Без папірця із «правильним» штрих-кодом пасажирів не випускатимуть за межі платформи.

НаКАЗАНІ минулим

НаКАЗАНІ минулим

Сьогодні та завтра у російській Казані проходитиме саміт СНД і водночас саміт ЄЕП. «Особливе бачення» Києвом Єдиного економічного простору звелося врешті до того, що Україна братиме участь у ЄЕП. З міркувань насамперед політичних (це поступка Росії) та внутрішньополітичних (це поступка українському виборцю, зорієнтованому на посилення зв'язків з «колишньою Батьківщиною»).

Україна вже не боїться Суецького каналу

Україна вже не боїться Суецького каналу

В Єгипті завершився судовий процес за позовом єгипетського авіавласника проти українського уряду, міністерств транспорту та фінансів, чотирьох судноплавних компаній та «Авіаліній України». Протягом п'яти років судової тяганини вирішувалося, чи повинна Україна виплатити компанії Alim Airlines понад 72,5 млн. доларів нібито завданих збитків.

Море грошей

Море грошей

Чергову «порцію» соціальних змін видав днями «на-гора» віце-прем'єр-міністр Микола Томенко. Він повідомив, що з 1 січня розмір допомоги по догляду за дітьми до трьох років сягне 209 гривень (зараз же він складає, як повідомили «УМ» у Фонді соцстрахування з тимчасової втрати працездатності, 107,21 гривні). За словами головного гуманітарія країни, Кабінет Міністрів у проекті держбюджету наступного року ці кошти вже передбачив. Однак платитимуть «нові» гроші не всім: «декретні» будуть збільшені в залежності від доходів сім'ї. Відтак якщо родина малозабезпечена, то допомога становитиме 209 гривень, а якщо забезпечена — 107 гривень. Ще відтепер діти-сироти після закінчення школи отримуватимуть 761 гривню соціальної допомоги (раніше ця сума становила 85 гривень). До речі, збільшену майже удев'ятеро допомогу отримають і цьогорічні випускники сиротинцiв.

Черговий «Боїнг» «приземлився»

Черговий «Боїнг» «приземлився»

Знайдено тіла 40 жертв катастрофи пасажирського літака перуанських авіаліній ТАНС, який розбився у вівторок приблизно о 23.00 за київським часом за п'ять кілометрів від перуанського міста Пукальпа. 57 осіб вціліли у цій катастрофі, але отримали різні поранення, три особи надалі вважаються зниклими безвісти, повідомив речник перуанської поліції. На момент аварії на борту «Боїнга-737-200» перебували сто осіб: 92 пасажири та восьмеро членів екіпажу. Серед пасажирів літака, який здійснював внутрішній рейс, було 18 іноземців, зокрема 11 американців, двоє італійців, один австралієць та по одній колумбійці та іспанці. З них уціліли — семеро американців та один італієць. Свідки катастрофи стверджують, що серед пасажирів було багато дітей.

Мокра Європа

Мокра Європа

Зливи, які тривали впродовж кількох днів, та викликані ними найбільші за кілька останніх років повені останніми днями забрали в Європі життя щонайменше 36 осіб. Якщо в окремих регіонах Болгарії та Румунії зливи і повені тривають безупинно з кінця весни, то впродовж цього тижня до них приєдналися Швейцарія, Австрія, Німеччина, Словенія, Чехія, Польща та Молдова.

Всі статті рубрики