Неопалима купина порятує рятувальників

Неопалима купина порятує рятувальників

Цього року ми маємо нове свято — День працівника цивільного захисту, який призначено на 17 вересня. У ньому злилися два професійних свята, що були досі: 29 січня — День працівників пожежної охорони та День рятувальника, що відзначали в останню суботу жовтня. Поєднання це закономірне, оскільки зараз пожежна охорона та Міністерство з надзвичайних ситуацій об'єднані в єдину народну службу порятунку.

Молімося на те, що вони є

Молімося на те, що вони є

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Про свою благородну і таку потрібну для нас роботу рятувальники не люблять розповідати, мовляв, це їхні звичайні будні, до яких давно звикли, але в яких стільки страшного і героїчного, що важко й уявити. Однак це можна побачити, завітавши до Українського дому, де в малій виставковій залі до 20 вересня триватиме фотовиставка «Пожежно-рятувальна служба міста Києва», приурочена до професійного свята. Кожен охочий має змогу прийти і поближче познайомитись з пожежною справою, перейнятися живими емоціями, що, повірте, нікого не залишать байдужими. Помічник начальника Головного управління МінНС України в Києві Олександр Музиченко розповів, що це унікальна колекція, взята з архіву управління. На фото можна побачити, приміром, перший пожежний автомобіль, що був перероблений з автобуса у далекому 1913 році, палацову пожежну частину, збудовану в XIX столітті для охорони від вогню Маріїнського палацу (зараз на її місці стоїть готель «Київ»).

Вони приборкали атом

Вони приборкали атом

Напередодні професійного свята рятувальника в Хмельницькому урочисто відкрито пам'ятник вогнеборцям — ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. Кількаметровий монумент «виріс» на тому місці, звідки 9 травня 1986 року в зону лиха вирушила зведена група з 60 пожежників на десятьох спецавтомобілях.

Великий потенціал українських дiбров

Великий потенціал українських дiбров

Майже 1000 гектарів нового лісу посадили цього року черкаські лісівники, це на 17 відсотків більше, ніж минулого. На 7 мільйонів гривень зросла й реалізація продукції, а це дозволило Черкаському державному лісогосподарському об'єднанню «Черкасиліс» підвищити людям заробітки в середньому на 150 гривень.

Текла ріка з Диканівки

Текла ріка з Диканівки

Позавчора вранці жителів Артюховського провулку Харкова чекав доволі неприємний сюрприз. Просто на їхні двори та городи невідомо звідки невпинно нісся стрімкий потік чорної рідини. І оскільки лавина мала ще й специфічний запах — міської каналізації, городяни одразу ж визначили, що лихо до них завітало з горезвісних очисних споруд. Дзвінки до різних інстанцій увінчалися успіхом лише через дві години — до провулку приїхав автобус із робітниками. Але за цей час смердючі потоки залили кілька дворів, усю дорогу і навіть прорвалися на сусідню вулицю. За попередніми даними фахівців, аби навести тут порядок, доведеться витратити щонайменше два дні.

Міліцейський таран

Міліцейський таран

Автотраса Ковель—Держкордон, що веде до прикордонного пункту пропуску Ягодин, за кількістю автопригод посідає одне з перших місць на Волині. Ось і днями на цій нещасливій автотрасі «поцілувалися» дві машини — «Опель» та «Ауді», за кермом яких були працівники міліції. Перше авто, яким керував старший держінспектор ДАІ, капітан міліції, поверталося з Луцька, а водій «Ауді», сержант дорожньо-патрульної служби, їхав назустріч, поспішаючи в село додому.

Всі статті рубрики