Князю Малу — шану немалу

Князю Малу — шану немалу

Історичну постать древлянського князя Мала, добре відому з літописної «Повісті врєменних літ», упродовж століть історики незаслужено оминали увагою або в крайньому випадку розглядали її в негативному світлі. Якщо за царських часів у князеві вбачали лише бунтаря і противника централізації Русі навколо Києва, то в радянські — його роль у першому в Європі антифеодальному повстанні 945 року свідомо занижувалася.

У біди нема кордонів

У біди нема кордонів

Минулих вихідних літак Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій здійснив посадку в аеропорту столиці Північної Осетії — Владикавказі. Як повідомив співробітник Управління з питань взаємодії зi ЗМІ МінНС України Олег Александров, на борту українського літака прибуло близько 13 тонн різноманітних медикаментів — гуманітарна допомога для потерпілих у Беслані. На закупівлю медикаментів, на які очікували в осетинських лікарнях, уряд нашої країни виділив з резервного фонду держбюджету мільйон гривень.

Подорожник — не трава

Подорожник — не трава

Перший сюжет для нової програми каналу ICTV «Подорожник», метою якої є популяризація наймальовничіших куточків України, знято в Тернопільській області. Причому вибір на цей регіон упав зовсім не випадково, адже головними дійовими особами проекту стали колишні тернополяни — Іван Ясній (автор і режисер), Роман Малко (редактор) і Юрко Зелений (ведучий).

Вухо або кавун

Вухо або кавун

Мешканці російського Ханти-Мансійська наразі мають що обговорювати: на території одного з ринків міста покупець відкусив продавцю вухо. Затриманий після цієї придибенції покупець виявився громадянином України.

Автогеном — по автомосту

Автогеном — по автомосту

Коли оперативна група Немирівського райвідділу внутрішніх справ приїхала за викликом під село Никифорівці, її там явно не чекали. Троє чолов'яг, які серед білого дня розгорнули на березі Південного Бугу газорізальне устаткування й непоспіхом порядкували біля двох металевих понтонів, і на гадці не мали, що чинять щось протизаконне. Як вони розгублено пояснили міліціонерам, їх у Вінниці найняли для виконання робіт незнайомі люди, котрі привезли на місце, забезпечили необхідним обладнанням (у них вилучено десять кисневих та два газові балони в комплекті з автогенними горілками) і пообіцяли заплатити по 25 гривень.

У метро їздять, а не торгують

У метро їздять, а не торгують

Продавати крам не можна буде не лише дрібним торговцям: пішохідні переходи збираються звільнити навіть від кіосків. Відповідне доручення дала київська влада столичним райдержадміністраціям, Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ у Києві, комунальному підприємству «Київський метрополітен» та комунальній корпорації «Київавтодор», а також Головному управлінню споживчого ринку та торгівлі й Головному управлінню побутового обслуговування та ринків. Про це «УМ» повідомили у прес-службі Київської міської державної адміністрації.

Нагорода за полотняний літопис

Нагорода за полотняний літопис

Заповіт свого знаменитого земляка Михайла Максимовича, першого ректора Київського університету, який родом із хутора Тимківщина села Богуславець Золотоніського району, про те, щоб «споминали його хоч мислями, хоч устами», черкащани справно виконують. Тут кілька років тому обласна рада та обласна державна адміністрація запровадили щорічну краєзнавчу премію імені Михайла Максимовича.

Дніпропетровськ стане містом фонтанів

Дніпропетровськ стане містом фонтанів

У центрі Дніпропетровська після реконструкції вулиці Виконкомівської відкрито новий пішохідний бульвар і унікальний фонтан вартістю понад 200 тисяч євро. Як повідомив УНІАН представник керівництва Дніпропетров-ського міськвиконкому, реконструкцію вулиці і спорудження фонтана фінансував інвестор — одна з великих будівельних корпорацій міста.

«Лежачого» не б'ють!

«Лежачого» не б'ють!

Подібною істиною відверто знехтували у Київському районі Донецька, де поцупили спеціальний дорожній комплект, призначений для вимушеного зменшення швидкості автомобілів — так званого «лежачого поліцейського».

Тому що сподобались «донецьким»

Тому що сподобались «донецьким»

Протест колективу Гідрометеорологічного центру Азовського та Чорного морів викликало рішення про безоплатну передачу споруд кліматичної станції та прилеглої 3,3-гектарної охоронної земельної ділянки на Французькому бульварі в Одесі під житлову забудову керівництву Науково-виробничого природоохоронного об'єднання, створеного в лютому 2004 р. у Києві. З відкритим листом синоптики звернулися до глави Одеської облдержадміністрації Сергія Гриневецького, копію якого передано «УМ», а також Президенту, Прем'єру та Генпрокурору України.

Всі статті рубрики