Дивний бестселер Марчука

Дивний бестселер Марчука

Як тільки поетично та лагідно не називають цей документ самі військові. Тут тобі і «Біла книга України», і «Біблія військової реформи» тощо. Та перевершив усіх, безперечно, сам міністр оборони — презентуючи СОБ, Євген Марчук назвав його «дивом, яке стане бестселером».

Вінниця без бар'єрів

Вінниця без бар'єрів

Bолонтери громадської організації «Молодіжний центр «Форум» розпочали у Вінниці реалізацію проекту, спрямованого на підвищення соціальної активності людей з фізичними обмеженнями, які пересуваються на інвалідних візках, та на полегшення їхнього життя. Під час його виконання планують провести моніторинг вулиць та прибудинкових територій для того, щоб зібрати інформацію про наявні в місті пандуси — похилі з'їзди, які дозволяють людям на візках долати різні підвищення (сходи, тротуарні бордюри тощо). Заключним етапом проекту стане видання у жовтні цього року спеціальної карти-схеми міста, на якій будуть позначені всі пандуси. Схема дозволить тим, хто пересувається на інвалідних візках, комфортніше почуватися на своїх маршрутах.

Тут руський дух,

Тут руський дух,

Цьогорічна археологічна експедиція Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» на території Іллінського монастиря в Чернігові принесла абсолютно несподівані знахідки, які свідчать про активне життя навколо одного з найдавніших українських православних монастирів у давньоруські часи.

До лазні з паспортом

До лазні з паспортом

31 липня у Бердянську відкрився заклад, у доцільності якого і досі сумніваються як влада, так і його потенційні клієнти. Єдина у місті лазня не функціонувала п'ять з лишком років, і за цей час люд облаштувався як міг. Кому не по кишені сучасні бойлери чи газові колонки, той усі свої гігієнічні надії пов'язав з морем (Азов, до речі, у ці дні ледь не кипить (+25—26 градусів). До рішення все ж таки відкрити осучаснену лазню владу спонукала та обствина, що Бердянськтепломережа перестала дурити споживачів обіцянками й остаточно залишила курорт без гарячої води.

Українці світу, єднайтеся!

Українці світу, єднайтеся!

Підрахувати, яку частину від світової спільноти складають українці, сьогодні майже неможливо. Багато хто прийняв громадянство країни, у якій нині проживає, а чимало й таких, які про своє українське походження навіть і не знають — час має здатність «вичавлювати» з людини її національне єство, особливо якщо народилася вона вже в іншій державі, куди колись емігрували її предки. Заробітчани-нелегали ж, аби зайвий раз перестрахуватися, взагалі намагаються не надто просторікувати з приводу того, звідки вони приїхали й громадянами якої країни вони є. Але протистояти цій несправедливості, вважає президент Міжнародної організації «Об'єднання українців світу» Михайло Поплавський, не лише можна, а й треба. З властивою йому ініціативністю Михайло Михайлович розпочав із себе. І пообіцяв уже до кінця цього року відвідати якнайбільше країн, де є українська діаспора.

Мінус одне Радянське

Мінус одне Радянське

Незабаром у Кременецькому районі Тернопільської області ви не знайдете села Радянське. На щастя, його не змило водою останніх дощів, і село не щезає як безперспективне. Просто селяни нарешті домоглися перейменування свого населеного пункту, який тепер називатиметься Великі Млинівці. Про повернення історичної назви днями проголосували депутати Тернопільської обласної ради.

«Пліз» у круїз!

«Пліз» у круїз!

Відтепер щонеділі теплохід «Тарас Шевченко» здійснюватиме круїзні рейси до Грузії. У понеділок перше судно з туристами з Білорусі, Литви і України вже зайшло в порт Батумі. Як повідомляє РІА «Новости», посилаючись на адміністрацію батумського порту, це перший подібний рейс за останні 12 років. Свого часу цей маршрут називався «Кавказькою одіссеєю» і починався в Криму (нині називається «Чорноморська одіссея»). Відновлення круїзу за цим маршрутом стало можливим за співпраці Грузiї та України. Нині маршрут круїзу доповнено також одноденним заходом теплохода до чорноморського порту в Стамбулі.

Замах на християнство

Замах на християнство

Під час серії недільних терористичних замахів на християнські церкви Багдада загинули десятеро та отримали поранення понад 40 осіб, підтвердило вчора американське командування у Багдаді. Терористи детонували шість вибухових пристроїв біля чотирьох християнських церков у самому Багдаді та два — поблизу двох церков у місті Мосул на півночі країни, яке є другим, найбільшим після столиці, християнським осередком Іраку. Про кількість жертв замахів у Мосулі американці не повідомляють.

Злодії озброїлися козацькими шаблями

Злодії озброїлися козацькими шаблями

У райцентрі Кременець Тернопільської області, славному своєю історією, обікрали краєзнавчий музей. Як повідомив кореспондентові «УМ» старший інспектор Центру громадських зв'язків обласної міліції Петро Колісник, невідомі злодії якимось чином зуміли, не виламуючи замків, пробратися в приміщення і викрасти цінні експонати з відділу стародавньої історії.

Світ мій, пір'ячко, скажи...

Світ мій, пір'ячко, скажи...

Переступивши поріг квартири Віри Спірякіної з Дунаївців, мимоволі потрапляєш у справжнісіньке пір'яче царство. Картини з нього розливаються багатющою гамою кольорів, створюючи неповторні образи й сюжети з нашої історії і повсякдення. Віра Спірякіна — єдина в Україні, яка працює з цим унікальним матеріалом. У дитинстві мріяла малювати кольоровими олівцями та фарбами, однак важкі повоєнні роки сільської дівчинки спонукали до приземленішої форми реалізації вроджених здібностей і творчої уяви. Згодом почерпнула знань і навичок у Московському народному університеті мистецтв.

Всі статті рубрики