Хор-фест №8

Хор-фест №8

Початок червня — традиційна пора пожвавлення хорового життя Києва. Причина добре відома: у храмах та концертних залах проходить фестиваль «Золотоверхий Київ». Цього року вже восьмий. Тому дещо обтяжений традиціями (це добре — знаєш, на що очікувати), але, як завжди, сповнений приємних сюрпризів. Звикли слухачі до іменитого «гостя фестивалю»? То маєте — сьогодні у філармонії виступає славетний грузинський ансамбль «Руставі». Пам'ятають любителі хорового співу про вдалу знахідку Миколи Гобдича — поєднання в одній програмі духовних піснеспівів та національного фольклору? То насолоджуватимуться давньогрузинськими церковними піснеспівами, а також мегрельськими, карталинськими, кахетинськими, імретинськими мелодіями...

І так далі,

І так далі,

10 та 11 червня на сцені Національного академічного театру ім. Франка пройде вистава Роберта Стуруа «Последняя запись Креппа» за п'єсою Семюеля Беккета. У головній ролі Олександр Калягін.

В'язні Гаррі Поттера

В'язні Гаррі Поттера

Довгоочікувана прем'єра «Гаррі Поттер і в'язень Азкабану» відбулася 4 червня, але фільм настільки успішний, що столичні кінозали без жодних вагань розмістили його у своїх репертуарах до 26 червня. Проте найвідданіші прихильники штурмували кінотеатри вже в перші дні показу. Ранок 5 червня, найперший сенс у одному з найбільших кінозалів столиці. За десять хвилин до початку показу майже всі місця були вже зайняті схвильованими глядачами, хочу відзначити, що не лише екзальтованими малими фанатами, а й значно дорослішими «тінами», їхніми батьками та зовсім дорослими дядями і тьотями.

Солодка оказія

Солодка оказія

Для учасників літературного конкурсу «Любіть Україну», який організував блок Віктора Ющенка «Наша Україна» спільно з Національною спілкою письменників, четверте червня було в прямому і переносному сенсі солодким днем. Майже сотню молодих письменників, які півроку тому подали свої прозові, віршовані та драматичні твори перед світлі очі Яворівського, Портяка, Талалая, Базилевського, запросили до Спілки, нагодували солодощами на будь-який смак, вручили грошові премії від 300 гривень і, найголовніше, видали їхні геніалізми під якісною, презентабельною обкладинкою альманаху «Пробудження». Як говорить учасниця конкурсу Тетяна Винник, майже ніхто не сподівався, що альманах «вийде таким навороченим, із прекрасними графічними малюнками (Таня сама малює, тому на цьому знається), на чотириста сторінок — майже хрестоматія!» Перед кожним доробком — світлина автора і автобіографія.

Чаплін в опереті

Чаплін в опереті

Мертвий сезон — поняття стабільно літнє, невідворотне, зумовлене особливостями мистецького життя-буття. На жаль, для Київської оперети донедавна воно ледь не перетворилося на формулу існування — мінімальна кількість прем'єр, ігнорування або ж квола критика з боку преси, погрози влади відібрати державний статус тощо. Цьогоріч ці сумні тенденції помітно притишили свою динаміку, натомість приводів, аби потішитися за єдиний в Україні Театр оперети, стає дедалі більше.

Всі статті рубрики