Невдалий бізнес–проект?

27.05.2011

«25 травня, о 12:00, гендиректор Національної радіокомпанії України (НРКУ) Тарас Аврахов без жодних попередніх пояснень чи зауважень одноосібно розпорядився припинити мовлення української редакції Всесвітньої служби радіомовлення», — наголошує у поширеній з цього приводу заяві головний редактор української редакції ВСР Микола Мариненко. У редакції таке рішення вже назвали «волюнтаристським наступом чиновників на українські ЗМІ». За словами Мариненка, жодних відповідних документів НРКУ, так само як і розпоряджень вищих органів влади щодо припинення мовлення, надано не було.

Працівники Всесвітньої служби стверджують, що близько місяця тому Аврахов уже повідомляв колективу про намір ліквідувати міжнародне радіомовлення українською мовою. А почалося все ще з 1 січня цього року, коли через брак державних коштів було припинено короткохвильові трансляції цього каналу і майже півроку його програми поширюються лише через iнтернет та супутник зв’язку. Наприкінці березня цього року Колегія Держкомтелерадіо ухвалила рішення «Про заходи щодо оптимізації мереж каналів мовлення Національної радіокомпанії України», а Тарас Аврахов, у свою чергу, видав наказ «Про перерозподіл державного замовлення на виготовлення та видачу до ефіру радіомовної продукції», в якому про мовлення українською мовою на «Радіо Україна» в другому півріччі поточного року загалом не згадувалось.

Чим же не догодила українська редакція Національній радіокомпанії? «Рішення закрити українську редакцію Аврахов пояснює тим, що наші радіопрограми, мовляв, дублюють ефір трьох інших каналів українського радіо, — каже Микола Мариненко. — Ще одна «провина» українського іномовлення перед Авраховим полягає в тому, що, за його висловом, воно не може бути «бізнес–проектом»... Але ж, згідно зі Статутом НРКУ, радіокомпанія утримується за рахунок державного бюджету!».

Тим часом керівництво Національної радіокомпанії вже розпочало заходи щодо працевлаштування працівників української редакції в інші підрозділи НРКУ. «Усім сорока нашим працівникам, серед яких і кандидат наук, і журналісти, і просто різні за фахом люди, запропонували перейти на посаду звукооператора, — розповів «УМ» Микола Мариненко. — Це взагалі нонсенс, зважаючи хоча б на те, що у радіокомпанії немає стільки вакантних посад звукооператора!».

Колектив української редакції звернувся з відповідною заявою до секретаря Ради національної безпеки та оборони Раїси Богатирьової і Прем’єр–міністра Миколи Азарова, але з боку чиновників — жодної реакції.

«УМ», у свою чергу, намагалася з’ясувати причини припинення мовлення української редакції Всесвітньої служби радіомовлення в самого Тараса Аврахова, але марно. Як і глава Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк, він на момент підготовки матеріалу був на колегії.

Усе ж чиновник знайшов час для спiлкування з журналiстами. «Цi процеси (припинення мовлення української редакцiї) були необхiдними i здiйсненi пiсля вiдповiдного рiшення колегiї Держкомтелерадiо i згiдно з наказом НРКУ про оптимiзацiю всiєї структури Нацiональної радiокомпанiї», — зазначив Тарас Аврахов.

Вiн запевнив, що НРКУ «робила i буде робити все можливе, аби вiдбувалося реальне звучання українського радiо за кордоном, а не iмiтацiя цього процесу».

 

ДОВІДКА «УМ»

Всесвітня служба радіомовлення України — міжнародна служба Національної радіокомпанії України (Українського радіо). Вона має у своєму складі три редакції мовлення іноземними мовами — румунською, англійською та німецькою. 75% ефірного часу Всесвітньої служби радіомовлення України (ефірна назва «Радіо Україна») — це передачі української редакції, 25% — мовлення іноземними мовами. Радіокомпанія вже понад 60 років веде мовлення за кордон українською мовою.

 • «Як тебе не любити, Києве мій!»

  Щорічно в останній тиждень травня жителі столиці святкують День міста. Свято чекатиме буквально на кожному кроці y центрі міста, адже цього року програма заходів нараховує 35 різних художніх, культурно-освітніх і спортивних подій. >>

 • Кровна залежність

  У жінки, яку покусали собаки в Миколаєві, медики діагностували гостру крововтрату і хронічний сепсис, який є прямою загрозою для життя. Їй терміново потрібно кілька сеансів переливання крові. Лікарі просять усіх небайдужих городян надати допомогу і здати кров. Нагадаємо, потерпілій через отримані травми ампутували праву руку. >>

 • «По-моєму, чувак, нас кинули»

  Невідомий нещодавно виманив майже 40 тисяч грн. за уявне пальне у 67-річного фермера із Золочівського району Львівщини. З цього приводу ошуканий чоловік звернувся в поліцію. >>

 • Конвеєр репресій

  Учора в Сімферополі й Алупці окупованого Криму відбулися чергові обшуки у будинках кримських татар. За словами адвоката Еміля Курбедінова, у більшості випадків, затриманих людей у масовому порядку відвозять до так званого «Центру «Е» у місто Сімферополь (центр боротьби з екстремізмом при МВС Росії). >>

 • «Херсон» наснився

  У ватажка терористичної «ДНР» Олександра Захарченка вочевидь сталося сезонне психічне загострення. Інакше, як пояснити його чергове словоблуддя: мовляв, бойовики «можуть претендувати на Херсонську область й інші населені пункти». >>