Чотирнадцять членів ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери і досі перебувають за ґратами. До них так і не допустили ані адвокатів, ані рідних. Останні ж дізнаються про місцеперебування родичів подекуди з офіційного листування адвокатів з правоохоронцями. Приміром, один із захисників затриманих Сидір Кізін днями отримав відповідь заступника начальника Запорізького міськвідділу міліції, з якого дізнався про ув’язнення, за рішенням суду, шістьох осіб.
Відтак учора в Луцьку, Івано–Франківську, Львові, Тернополі та інших містах відбулися акції протесту, під час яких громадські діячі, митці та представники правих партій вимагали від мiлiцiї припинити політичні переслідування. У Києві націонал–патріоти намагалися отримати відповідь, чому правоохоронці порушують права затриманих, не допускаючи до них захисників, від Генпрокурора Віктора Пшонки. «Наша країна перетворюється на поліцейську державу, де кожне слово, сказане проти влади, загрожує арештом», — пояснила «УМ» мету акції одна з організаторів протесту в Києві, член ВО «Жіноча Січ» Катерина Коханівська.
За її словами, правоохоронці й далі не реагують на законні вимоги адвокатів і родичів не перешкоджати наданню затриманим юридичного захисту. «А це свідчить, — каже пані Катерина, — що ця влада чимдалі більше штовхає Україну до диктатури». Як саме це відбувається, присутні на акції не лише показали за допомогою плакатів «Я патріот. Це злочин?», «Я також ненавиджу Сталіна. Я злочинець?», а й театралізованого флешмобу: представників влади уособлював «міліціонер», від дій якого потерпали поруч патрiоти у кайданах; їх від оточуючих відділяв умовний колючий дріт — символ перетворення нашої держави на країну з міліцейським диктатом.
«Хочемо запитати у Генерального прокурора, чому в державі відбувається таке свавілля і чому мовчить наглядовий за законністю орган?» — каже пані Коханівська. Звернення до Вiктора Пшонки в органiзаторiв акцiї прийняли лише з третьої спроби. Натомiсть пiкетники пригрозили проведенням повторної акцiї 7 лютого вже бiля стiн МВС, якщо ситуацiя до того часу не змiниться. А Сидір Кізін додає: «Ми підготували й направили звернення у міжнародні організації, Уповноваженому з прав людини Верховної Ради. Враховуючи, що затримані особи перебувають у різних місцях, у їхніх родичів та колег є всі підстави вважати, що до них застосовують тортури, щоб вони зізналися у неіснуючих злочинах». Водночас «УМ» намагалася почути реакцію омбудсмана Ніни Карпачової, утім в її прес–службі, попри обіцянки кілька днів тому незабаром надати повну інформацію щодо викладених фактiв, відповіли, що наразі «офіційної позиції Уповноваженого немає».
А ТИМ ЧАСОМ...
Правоохоронці затримали голову Березанської районної організації партії «Свобода» Володимира Сівака. Міліціонери також провели обшук у його помешканні, після чого відвезли чоловіка у невідомому напрямку. Причини затримання і місцеперебування станом на вчора рідним та колегам Сівака були невідомі.