Обмінки не святкують

Обмінки не святкують

Відтепер аби обміняти кровно зароблені долари або євро на національну валюту, треба буде побігати. Річ у тім, що з першого травня більше половини обмінних пунктів тимчасово припинили роботу у зв'язку з неготовністю працювати за новими правилами Нацбанку. Нові умови роботи, зокрема, передбачають наявність у кожній обмінці розрахункових апаратів, зареєстрованих у податковій. Перед святами перший заступник голови Нацбанку Арсеній Яценюк заявив, що до нових правил роботи готові не більше 43 відсотків валютообмінних пунктів. За його словами, станом на кінець квітня такими апаратами розжились усього 1700 обмінок із майже трьох тисяч наявних, а зареєстрували їх менше 1,5 тисячі підприємств. Скільки обмінок реально працюють в Україні після свят у Нацбанку уточнити «УМ» не змогли, оскільки інформація щодо реєстрації апаратів у податковій до головного банку країни ще не надходила.

Ікра із «зародком» ботулізму

Ікра із «зародком» ботулізму

Кременчуцькі лікарі врятували життя 23-річної землячки, котра, поласувавши в'яленою рибкою, підхопила ботулізм. Чотири доби її буквально витягували з того світу в реанімації, потім був курс лікування в інфекційному відділенні. І хоча молоду жінку щойно виписали з лікарні, без втрат для її здоров'я все ж не обійшлося. Серцево-судинна система й органи зору потерпілої, які постраждали найбільше, вочевидь, потребуватимуть подальшого обстеження, лікування, оздоровлення. Дай Боже, щоб обійшлося без критичних ускладнень...

Все, що вміють українці,

Все, що вміють українці,

Якщо у перші дні травня ви не побували у Музеї архітектури та побуту просто неба, то втратили багато. Не тільки тому, що Україна в мініатюрі, яка розкинулася на зелених пагорбах селища Пирогів під Києвом, зараз цвіте і буяє ніжними барвами весни. Відвідати музей варто було ще й через ярмарок народних умільців, які зі своїм крамом з'їхалися сюди з усіх регіонів країни. Чого тут лишень не було! Кераміка, вишиванки, рушники, домоткані килими, іграшки, вироби з дерева, лози та соломи — і все ручної роботи. Те, що нині надзвичайно цінується в усьому світі, адже виготовлена руками річ несе позитивну енергетику майстра, який вклав у неї не тільки свою працю, а й часточку душі.

Купив українське — порадь товаришу

Купив українське — порадь товаришу

Як важливо формувати вітчизняні бренди — тема доволі актуальна. Але й не позбавлена своїх нюансів. Патріотизм або містечкові симпатії інколи можуть накласти свій відбиток на загальну картину. А втім, кому б не хотілося мати об'єктивний погляд на торгові марки, що представлені на українському ринку? Загальноукраїнський рейтинг «Споживчі переваги -2004» став одним із чергових проектів недержавного аналітичного центру «Інститут реформ». Наскільки коректно і професійно він упорався з цим завданням, судити фахівцям. Тим паче що подібні дослідження в Україні проводять не вперше. Знані торгові марки вже встигли розкуштувати смак «рейтингового» коктейлю і вирішити для себе, на яке місце можуть претендувати. Отож важко було декого з них переконати, що вони можуть не стати лідерами рейтингу.

Звичайний лобізм?

Звичайний лобізм?

Вищий господарський суд України розглядає справу №24/212 за позовом ЗАТ «Оболонь» до ЗАТ «Сармат» та ЗАТ «Інвестиційна компанія «Керамет Інвест» за участю третіх осіб — реєстратора АТЗТ «Кадем» та Антимонопольного комітету України— про визнання недійсним договору комісії на скуповування акцій «Оболоні» та переведення на це ЗАТ прав і обов'язків покупця спірних акцій.

Цироз від синців?

Цироз від синців?

«Україна молода» 23 квітня інформувала читачів про інцидент, що мав місце у Мелітополі: затриманий у зв'язку з підозрою у скоєнні злочину Микола Загачевський помер у лікарні. Висновок судмедекспертизи (цироз печінки) дружина померлого поставила під сумнів (на тілі були синці від побоїв) в офіційній заяві до прокуратури. Як повідомила кореспондентові «УМ» прес-секретар прокурора Запорізької області Маріанна Власова, слідчий відділ порушив карну справу «за фактом перевищення службових повноважень співробітниками Мелітопольського відділу боротьби з оргзлочинністю». Були всі підстави висловити припущення, що дружина Загачевського має рацію: допитуючи її чоловіка в міліції, «передали куті меду», і підозрюваний помер. «УМ» прогнозувала, що порушену кримінальну справу буде «спущено на гальмах».

Всі статті рубрики