За «мукачівський базар» відповідатимуть не «братки»,

За «мукачівський базар» відповідатимуть не «братки»,

У червні «українське питання» знову стане предметом обговорення Парламентської Асамблеї Ради Європи. Судячи з усього, ключовим моментом дискусії стануть вибори у Мукачеві. У понеділок Конгрес місцевих та регіональних влад РЄ уже затвердив доповідь, яку буде представлено для обговорення на сесії. У цій доповіді, зокрема, пропонується визнати результати виборів недійсними та призначити повторні вибори, повідомляє сайт Інституту масової інформації.

ЦВК залишиться без голови?

ЦВК залишиться без голови?

Поки українці святкують, Одеса готується до виборів. Як повідомило агентство «Репортер» із посиланням на члена окружної комісії Людмилу Шамрай, станом на 17-ту годину 29 квітня офіційну реєстрацію пройшли 23 кандидати в народні депутати по 136-му одномандатному виборчому округу. Серед них, зокрема, — відомий політик, лідер партії «Яблуко» Михайло Бродський, а також депутат Одеської міської ради Тетяна Ківалова, донька Сергія Ківалова, голови Центральної виборчої комісії. Нагадаємо, що проміжні вибори у 136-му окрузі призначено саме через те, що народний депутат від цього округу очолив ЦВК. Оскільки серед тих, хто подав заяви про висування, переважна більшість є маловідомими людьми, основна боротьба за парламентський мандат, на думку спостерігачів, розгорнеться саме між Бродським та Ківаловою.

Хто не з нами, той проти «братків»

Хто не з нами, той проти «братків»

«Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти». Давнє твердження аж ніяк не застаріло і нині дуже пасує окремим представникам місцевої влади, які аж ніяк не цураються водити сумнівну дружбу та співпрацювати з певною категорією населення. А в тому, що кримінальні елементи «раді старатися», можна було пересвідчитися в день зірваного в Донецьку з'їзду «Нашої України». Як показало майбутнє, подібна практика тепер уже ні для кого не дивина: і «бритоголові» дружно пішли в політику.

У першотравневому Львові все спокійно

У першотравневому Львові все спокійно

Всупереч прогнозам, День солідарності трудящих у Львові видався спокійним і мирним — очікуваних першотравневих сутичок опозиційних правих сил із лівими не відбулося. Ще вранці біля пам’ятника Тарасові Шевченку керівник львівської «Нашої України» Петро Олійник та лідер Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олег Тягнибок закликали учасників мітингу, які прийшли до Кобзаря з гаслами «Ні — комуністичному режиму», відмовитися від запланованих акцій протесту, аби не дати владі підстав «списати» можливі конфлікти на опозицію. Послухавши провідників, маніфестанти мирно розійшлися, аби наступного дня, 2 травня, зібратися на акцію «Ні — диктатурі! Так — добробуту», яку «Наша Україна» провела в усіх містах Львівщини.

Чорновіл — у макулатурі,

Чорновіл — у макулатурі,

Поки об'єднані соціал-демократи, комуністи і соціалісти різних версій у столиці солідаризувалися з трудящими й висували своїх вождів у президенти, «Наша Україна» вирішила не псувати собі та киянам першотравневий настрій і замість проводити стотисячні мітинги — поспівати на майдані Незалежності караоке з роздачею кільком сотням перехожих оранжевих надувних кульок. Але день, який так бадьоро починався, завершився вельми неприємно: 1 травня о 19.30 було здійснено напад на офіс Народного руху України (це приміщення НРУ орендує в охоронної фірми «Сакура»). Обійшлося без жертв, але моральні збитки рухівців перевищили матеріальні. Невідомі (на той час) зловмисники викрали весь наклад (понад тисячу примірників) 2-го тому десятитомного зібрання творів В’ячеслава Чорновола «Правосуддя чи рецидиви злочину? Лихо з розуму (портрети 20 «злочинців»), документи та матеріали 1966—1968 рр.». При цьому іншими матеріальними цінностями крадії, які пошкодили або й повиламували двері у всіх приміщеннях першого поверху, чомусь не зацікавилися.

Хижий гарант

Хижий гарант

На останньому (хотілося б вірити) році свого президентства Леонід Кучма знову підтвердив реноме «ворога преси», вкотре опинившись у переліку «хижаків свободи слова». Цей рейтинг щороку у Всесвітній день свободи слова, який відзначається 3 травня, оприлюднює організація «Репортери без кордонів». Для Леоніда Даниловича «звання» журналістського недруга вже стало звичним: свого часу український гарант кілька разів потрапляв до топ-десятки гнобителів демократії за версією нью-йоркського «Комітету захисту журналістів». Може, Кучмі й зараз дісталося б почесне місце десь між Фіделем Кастро й Саддамом Хусейном, але «Комітет» більше таких рейтингів не укладає.

Всі статті рубрики