Рівно за два роки до початку фінальної частини чемпіонату Європи чотири українські міста–господарі Євро–2012 демонструють власні емблеми, які використовуватимуться в рамках великого футбольного форуму. Першим позавчора став Харків, учора новою символікою хвалився Київ, сьогодні естафету переймуть Львів і Донецьк. Господарі презентують не лише муніципальні логотипи, а й клумби і з головною емблемою україно–польського турніру.
Тематичну клумбу в столиці висадили на історичному місці — біля Золотих воріт. Це вже знайома всім композиція у вигляді стебла з трьома квітками: центральна — у стилі футбольного м’яча, бічні — у синьо–жовтих та червоно–білих кольорах прапорів України й Польщі. Як повідомила «УМ» керівник прес–служби «Київзеленбуду» Олена Оганесова, ця клумба площею 30 кв. м обійшлася міській держадміністрації в суму близько 50 тис. грн. Для оформлення використали завжди квітучу бегонію з яскраво–червоними та буро–червоними листками, колеус, цинерарію морську, агрегатум мексиканський фіолетовий і блакитний. Також додали тагетес бордюрний низькорослий з яскраво–жовтими, світло–жовтими та жовтогарячими квітками.
А на власному логотипі кияни використали як основу пам’ятник засновникам міста — Кию, Щекові, Хориву та їхній сестрі Либідь.
Віце–прем’єр–міністр з питань Євро–2012 Борис Колесников, присутній на церемонії, оцінив підготовку столиці до чемпіонату на «трійку» з плюсом, тоді як Харкова — на тверду «четвірку». «Перш за все в Києві треба взятися за стадіони та навчально–тренувальні бази. Другою за важливістю проблемою є аеропорти, які потребують модернізації. У «Борисполі» зараз будується головний термінал, який планують закінчити вже цього літа. По–третє, це готелі. Тут ми вже близькі до всіх нормативів УЄФА. Щодо доріг тут теж є проблеми, особливо — затори, але все це вирішується», — каже Колесников. За його словами, УЄФА підтверджує право чотирьох українських міст приймати Євро, й Україна має ще два роки, аби надолужити згаяне.
Напередодні у Харкові «євро–клумба» виросла на Університетській гірці — 22 тисячі квіток комунальники висаджували п’ять днів поспіль. А на міському логотипі для чемпіонату зобразили найпопулярніший архітектурний символ Харкова — Дзеркальний струмінь. У його окремі елементи автори вписали фігурки, що мають представити центр Слобожанщини як місто людей із відкритим серцем та безмежними можливостями.
Того ж дня новий термінал Харківського аеропорту, збудований у рамках підготовки до Євро–2012, прийняв близько шестисот учасників міжнародного аерофоруму з 35 країн світу. Цей захід уперше на теренах СНД зібрав у одному місці керівників аеропортів та авіакомпаній, які планують розвивати свої маршрути в республіках колишнього СРСР.
Заступник голови облдержадміністрації Юрій Сапронов повідомив, що новий термінал аеропорту «Харків» спорудили менше ніж за два роки (його відкриття заплановано на 23 серпня). Завдяки цьому, реставрації старого терміналу та введенню спрощеної процедури прикордонного і митного контролю повітряні ворота Харкова зможуть пропускати до 2500 пасажирів на годину. На реалізацію проектів місто впродовж двох наступних років отримає з бюджету більше 737 млн. грн. Восени наступного року тутешній аеропорт розживеться новою злітною смугою завдовжки 2,5 км, сучасними авіадиспетчерськими вишками, аварійно–пасажирською станцією, модернізованою системою засобів посадки літаків.