Декасьянізація Росії

Декасьянізація Росії

Позавчора надвечір російський президент Володимир Путін оголосив про дивне, як його оцінюють зараз у цій країні, рішення про відставку уряду. Дивне насамперед тому, що новий президент, котрого росіяни оберуть 14 березня і котрим, безсумнівно, стане Путін, мусить сформувати новий уряд (або пролонгувати дію нинішнього). Російський керівник мотивував свої дії досить туманно. «Те, що відбувається, — це практично плановий захід. Навіщо це було влаштовувати за три тижні до виборів? На це у мене є дві причини — політична й адміністративно-організаційна», — цитує РІА «Новости» президента РФ. Утім Путін так і не конкретизував жодної зі згаданих мотивацій. Найпопулярніша версія в обговоренні політологів — В.В.П. остаточно розпрощався з єльцинською епохою, відсторонивши від посади Касьянова — грамотного функціонера ще «часів Бориса Миколайовича». Єдине, що достеменно відомо росіянам на сьогоднішній день, — це те, що в.о. прем'єр-міністра став Віктор Христенко, який піднявся по службових сходинках на один щабель вище.

Vip-персони — у vip-камери

Vip-персони — у vip-камери

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Наприкінці минулого тижня прес-служба білоруського президента оприлюднила інформацію про останні відставки й арешти, найгучніший з яких — голови Національної державної телерадіокомпанії Єгора Рибакова, «найвірнішого з вірних», одного з фаворитів Лукашенка. Падіння Рибакова не пророкували навіть найсміливіші аналітики.
Як і у випадку з недавно заарештованою керуючою справами президента Галиною Журавковою, офіційна інформація починається зі слів: «У п'ятницю пообіді Генеральний прокурор Віктор Шейман з'явився з доповіддю до президента...». Знаменно, до речі, що і Шейман, і Рибаков — люди 1994 року, стовпи того самого почту перших соратників Лукашенка, який і зробив свого часу настільки неймовірного короля. Однак із президентського кабінету Віктор Шейман вийшов з указом про відлучення Рибакова від посади й усним «добром» Лукашенка на вжиття найсуворіших заходів щодо свого фаворита.

Литовська асиметрія

Литовська асиметрія

Учора в рамках дводенного візиту до Литви українська делегація на чолі з міністром закордонних справ Костянтином Грищенком остаточно вирішила питання про встановлення м'якших візових правил між обома державами. Костянтин Грищенко та його литовський колега Антанас Вальоніс підписали міжурядову угоду про умови поїздок громадян. Як зазначив керівник прес-служби МЗС Маркіян Лубківський, з підписанням та набуттям чинності цієї угоди буде створено сприятливіші умови для подорожей українців, ніж це було в тимчасовій угоді про взаємні поїздки громадян, підписаній у вересні 1996 року.

Перші пішли

Перші пішли

Як і обіцяв міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, дипломатична місія України в Багдаді відновиться уже найближчим часом, а точніше — у перших числах березня, про що повідомила прес-служба МЗС. Тим часом в іракській столиці вже декілька днів працює так звана передова група, що займається підготовкою відновлення роботи нашої амбасади, а також торговельно-економічної місії при ній. Наразі робота 16 диппіонерів полягає в налагодженні умов безпеки і захисту роботи майбутнього представництва.

Всі статті рубрики